şükela:  tümü | bugün soru sor
 • vücut geliştirme konusunda youtube'da son derece bilgilendirici vidyoları bulunan profesyonel strongman. birçok egzersizin doğru yapılış formunu detaylarıyla anlatır ve özellikle deadlift / squat konularında uzmanlaşmıştır. epik sakalı ve her vidyonun sonunda sesini hayvanlaşırarak söylediği train untamed mottosuyla youtube'un fitness / vücut geliştirme / ağırlık kaldırma konularında en faydalı kişilerinden biridir.
 • kendisi tam bir ideal erkek; sempatik, eğlenceli, güpgüçlü ama aynı zamanda pufik pufik...

  ehemm konumuza dönecek olursak, diliniz sadece kendi yereliniz kadar bile olsa büyük oranda anlayabileceğiniz bir adam. tabii bunun temel nedeni, adamın vizyon sahibi olması ile de alakalı, bizim türk yuutıbırlar gibi "hehehe siz ingilizce bilmediğiniz için bi pok da öğrenemezsiniz..." diye bakmıyor olaya (kendi dili olmasına rağmen), dünyada, her dilden her milletten insanın kendisini izleyebileceğinin farkında olduğundan dolayı, anlatımlarını maksimum seviyede görsellerle süslüyor.
  söylediklerini anlamasan bile, gösterdiklerini anlayabiliyorsun. hatta o kadar güzel bir aksanı mı desem konuşmasımı desem var ki, böyle tane tane, 3-5 kelime biliyorsanız ama yabancıların konuşmalarını anlamıyorsanız bile bu adamı anlayabiliyorsunuz.

  aradan birkaç video seçip koyacaktım ama seçemedim, hepsi güzel hepsi izlenir;

  şuradan buyrun. <3
 • adam öz hakiki sapliment rehberini yapmış.

  buraya bu tarz şeyler yazmak istemiyorum; ama insan kendini tutamıyor.
  tam evlenilecek adam yahu, kalan ömrümü evimde böyle bir adamı görerek geçirebilirim. hem... sevilecek o kadar çok alanı var ki, sev sev bitmez de. miss...
 • bu topluluktaki en iyi youtuberlardan bir tanesi. bilgilendirici videolarının yanı sıra son dönemde omar isuf ile yaptığı bu video ve şu video ile eğlendirmiştir.
 • bakın, bu adamı elinde mezura ile video karşısında kol çapını ölçüp "bakın bu iş doğal yolla ancak bu kadar olur" tarzı davranış anormalliklerinde bulunurken hiç görmedim.
  ya da 20 videosunun 45 tanesi "iri bicepsler için yapmanız gereken 5 şey" gibi başlıklarla süslenmiş saçmalıklar olması da söz konusu değil.

  ağzından salyalar akıtarak başka youtube kanallarına saldırırken de görmedim.

  eline kamerayı alıp yemek yediği kebapçıyı çekerken de görmedim.
  videolarına "pazarlama" başlıklar attığını da görmedim.

  ben bu adamı saf bilgi verirken, bunu yapım esnasında da eğlendirirken gördüm.

  şimdi baktım, 200 bin takipçisi var. eminim tertemiz 200 bin kişidir onlar da.

  "rafine" yani. kendisi "rafine" çünkü. "piyasa" değil.

  türk youtuberlara bakın, bu adama yakın takipçi sayısı olan kişiler var. açın bakın kanallarına, videolarının yarısı çöp, kalan yarısı da zaten bu adam gibilerinin anlattıklarını türkçeye çevirmişler ki bunu yapmaları iyi bir şey, ben translate videolarını destekliyorum.

  zaten bu adamın öyle "devasa" kolları yok (yok dediysem, yine de o kollarla çoğunuzu tokatlar, yanlış anlaşılmasın :p ). bunun için gece gündüz çalışmadığı da aşikar. adamın olayı "güçlü" olmak ki ben taaaa spor salonuna ilk başladığımda, kolların büyüklüğünün gücü simgelediğini zannetmiş ve sadece birkaç ay salon deneyimi kazandıktan sonra "yok o öyle değilmiş" gerçeğine ulaşmıştım. bu adamda da güç simgesi olan her yer zaten sapasağlam (bacak kalça sırt). ve erkek adam "büyük kollardan" ziyade, güçlü olur, kimse kusura bakmasın.

  yaptığı ve insanlara anlattığı işin her aşamasına da "eşit" kıymet veriyor.

  türklerin ısınma soğuma videolarına bir bakın mesela (ki genellikle yoktur bile). 2 dakikayı geçmez ve onlar da sağa sola iki sallan geç mantığı ile işler. bir de bu adamın ısınma soğuma işine bakın.
  en ideali neyse onu gösteriyor.
  bu işe zaman ayırmanın ve emek vermenin 80 kilo biceps curl yapmakla alakası olmadığını hem vücudu ile hem de gösterdiği çalışmalarla iyi bir şekilde vurguluyor.

  yahut beslenme konusuna değindiği videolarına bakın, yemeklerini kendi yapıyor ve eline de yakışıyor. hakkını da veriyor yaptıklarının.

  evet kendisi "vücutçu" değil ve özellikle türk yerel salon "vücutçularına" hitap etmiyor. hani o "bro" dediğiniz adamlar, alan'ı anlamaz bile. ki bizim yerel youtuberların da hitap ettiği kesim esasında o "bro" dedikleriniz. onları kafalamaya odaklı işler çıkartıyorlar.

  bu nedenle de çöp içerik oluşturmakta üstlerine yok. tabi bunu söylediğiniz zaman, sizden kötüsü de yoktur.

  neyse ki alan var. ingilizce bilmiyorum, anlayabilmek için defalarca ve çok dikkatli bir şekilde izlemem gerekiyor, hatta ingilizce bilen arkadaşlardan rica minnet çok defa yardım da istedim, kendim de açıyorum önüme defteri, yan sekmeye de translatei, kelime kelime çevirmeye çalışarak, yazarak ederek anlamaya çalışıyorum. bazen 3-4 dakikalık bir video için tüm gün uğraştığım bile oluyor. hatta bu yolla tam anlayamıyorum bile. yine de gösterimi çok başarılı olduğu için bir şekilde parçaları birleştiriyorum.

  ama yine de harcadığım zaman ve emeğe ziyadesi ile "değiyor".

  herkesin bu adamdan öğrenecek bir şeyleri vardır. sizler de güçlenmek, ağırlık çalışmak istiyorsanız eğer, hele de ingilizceniz varsa bu adamı takip edin. hayrına türkçe alt yazı ekleyebilir yahut faydalı olduğunu düşündüğünüz videoları izledikten sonra türkçe anlatımları ile bana gönderebilirsiniz.

  kendisinin kanalı;
  https://www.youtube.com/user/athrall7

  bu adama ek olarak, kankası ve şirinlik muskası şu adama da bir bakın;
  https://www.youtube.com/user/omarisuf
 • videolarında at the gates'ten world of lies isimli death metal klasiğini kullanarak saygımın yanısıra sevgimi de kazanmış strongman.

  bu da antrenman sırasında dinlediği heavy metal grupları hakkında çektiği video:
  https://youtu.be/a8r1uxksq04
 • supplement olayını aşmış bitirmiş insan. buffalo flavoured ground beef kısmında gözlerimde yaş geldi artık.

  en sevdiğim yanı ise description box bölümünde kutucuğu genişletecek hiçbir bilginin olmayışı: bizi kendi yazdığı bloguna yönlendirmiyor, videoda açıklamadığı bir bilgiyi "check the description box below" deyip es geçmiyor, olup olmadığını bilmediğim yüz bin tane başka sosyal medya hesabını takip etmemizi istemiyor. kısacası youtube adamın para kazanma alanı değil gerçekten; önem verdiği şeyi yapıyor ve yaptıklarını gayet anlaşılır bir dille anlatıyor sadece.

  izlediğim "how to..." videosu çeken diğer yetkili abilerin arasından sıyrılıp birinciliği kazanması hiç de zor olmadı.
 • normal insan formunda değerlendirmediğim hayvani sporcu. teni falan da bembeyaz. aslında bence kutup ayısı bu adam.
 • evvel zamanda "ısınma + patlayıcı hareket + ana itiş\kaldırış + yardımcı hareket + soğuma" diye formülleştirilebilecek şu programı öneren bir abimizdir. bu program da bana strength training'in ne olduğunu göstermiştir. bu 3 günlük programı 4 güne uyarlayıp hızlı bir gelişim yaşadım. çok kral adamdır, takipçilerine dünyanın en iyi programını bedavaya vermiştir.