şükela:  tümü | bugün
 • orta yapmak için yaşayan bir adamdı bu.yanında 3 ingiliz getirme ekolünün ilk 3 lüsünde biri idi.en uzun o tutundu, en sevilen oldu.
  yanında mc donald, ve wilson ile gelmişti.
 • milne'nin askerlik arkadasi oldugu soylenirdi. o donem besiktas futboluna en uygun futbolculardan birisiydi. allah rahmet eylesin.
 • efsanevi sol ayak.
 • bir donemlerin emekli futbolcusu, yasindan mutevellit yavas hareket etmesine karsin, raket gibi sol ayagindan, agir bombardiman ucaklarina benzetilirdi.*
 • besiktasin gelmis gecmis en faydali yabanci oyuncusu, ilerlemis yasina ragmen oynadigi futbolu, muz ortalari ve al da at dercesine paslari ile kalpleri fethetmisti. adam, 35 yasindayim, 25 senedir soldan orta yaparım demezdi, her antrenmandan sonra 1-1,5 saat kendi basina orta calisirdi fulyada..
 • bir dönemler beşiktaş muz orta derneği'nde başarı ile çalışmış, umumî kâtip rıza çalımbay'ın solunda yükselmiş yıldız. başkanının rakı, antrenörünün ise askerlik arkadaşıydı...
 • rıza çalimbayın sol kanat versiyonuydu bu amca..
  ondan farklı olarak, bir ingiliz asaleti dururdu üzerinde. ütülüydü sanki üzerindeki forma. gram çamur siçramazdi üzerine. bir sihri vardi adamin. riza karşi kanatta çamurdan simsiyah olmuşken, walsh bembeyaz parlardi. beşiktaş'i bu diyalektik kanat adamlari şampiyon yapmişlardi sanirim. ayşe teyzeyle reklamlara çiksa yeriydi. o kadar müthiş bir beyazlikti üzerindeki.
 • diger 2 futbolcu ile birlikte 15.000 pounda maloldugu soylenir. o donemde gordon milnein onerdigi listenin en sonunda olmasina ragmen besiktasin parasi ancak bu ucluye yetebilmistir. yanilmiyorsam besiktasa geldiginde 42 yasindaydi.
 • 1956 dogumluydu bu kisi, geldiginde 33 yasindaydi yani. cok da yasli sayilmazmis.
 • koşmayı pek sevmeyen ama görev aldığı 2 sene zarfında beşiktaşlıların sevdiği sarışın ingiliz futbolcu. istikrarlı bir adamdı, pek koşamazdı ama bu açığını attığı 45-50 metrelik çapraz ve de adrese teslim ortaları ile kapatırdı. yine de sanıyorum bir trabzon maçıydı ve aslında koşmasa kimsenin kızmayacağı bir topta kendini kasarak aut çizgisi üzerinden röveşatavari bir ortayla ali gültiken e attırdığı süper bir gol vardı. belli ki şu asker arkadaşı laflarına gurur yapmıştı adamcağız!

  beşiktaş ın ve gordon milne nin meşhur son dakika transferlerindendir. ,
  o zamanlar ingiltere 3.ligi takımlarından olan bristol city'den gelmiştir.
  89-90 sezonunun açılış törenine yetiştirilmişti ian wilson ve mc donald ile beraber...

  ilginçtir o gün gelen bu üçlüden oyunu en çok dikkati çeken ian wilson , sözleşmesinin sonuna kadar kalan ise walsh olmuştu.
  5.hafta civarında önce mc donald gitmiş o sezonun sonunda da beşiktaş tarihindeki tek golünü f.bahçeye atan wilson gitmişti.
  walsh bir sene daha kalarak beşiktaş'ın ikinci şampiyonluğunda da pay sahibi olmak istemiş ve bunu başarmıştı.