şükela:  tümü | bugün
  • kanada'lı olduğundan mıdır yoksa tamamen kendi tabiatından kaynaklanan sebeplerden midir bilinmez bu karizmatik bayanın şarkılarında daimi olarak kış hüküm sürmekte sözler besteler ve hatta klipler buram kar kokmakta soğuk kokmakta ve yine sanırım bu yüzdendir ki gayet neşeli laylaylom gibi görünen şarkılarında bile karlı günlere özgü o huzur verici durağanlık ve belli belirsiz hüzün duygusu alttan alta hissedilmekte dinleyenlerde büyük bir bardak sıcak limonlu çay(ya da nescafe siz nasıl isterseniz artık) eşliğinde pencereden dışarıyı seyretme hissi uyandırmaktadır.ya da sadece bana öyle gelmektedir* bilemiyorum...
  • southparkın bir bölümünde kanada ve amerika ilişkileri çok gergindir. cnn muhabiri ve kanadalı yetkili arasındaki diyalog şöyle geçer.
    -(cnn muhabiri): sırf o değilki bize yaptığınız birsürü zarar verici şey var. mesala bryan adams
    -(kanadalı yetkili): ama onun için özür dilemiştik.
    -(cnn muhabiri): alanis morissette
    -(kanadalı yetkili): evet o konuda haklısınız
  • homepage'inin heryerinde eşek kadar am yazan hatun
  • how i met your mother da 2. sezonda marshall lily den ayrıldıktan sonra bahsi geçmişti bu şarkıcının.

marshall elinde 2 bilet ile bara gelip, 'aranızdan 1i çok şanslı çünkü elimde alanis konserine bilet var. lily ile ayrılmadan önce almıştık ve şimdi gidecek biri lazım' demişti.
    sonra barney ted ve robin 'hayatta olmaz' demişlerdi. yani hem övüp hem eleştirdiler dizide. evet. daha demin bitirdim o bölümü izlemeyi. bi himy sevdalısı olarak belirtiyim dedim burada. en boş entrylerden biri olabilir sözlük tarihinin. haklısınız.
  • lise yıllarımda, paso mastürbasyon yapan ergen halimin böyle güzel bir sesin kasedini almış olmasına hala şaşırıyorum sözlük. arşivde şans eseri albümünü buldum şimdi.

beni 15 sene gençleştiren duygusal şarkıcı.
  • makyajlı hali için (bkz: marilyn manson)
    biliyorum ikisi aslında aynı kişi
    bu ortaya çıktığında müzik dünyası karışacak milli vanilliden beter olacak sonu.
  • kendisi oasis'le birlikte ortaokul ve lise yıllarımda en çok dinlediğim şarkıcılardandı, hala ara sıra dinlerim ve dinledikçe o dönemki ruh halime hayatı algılayışıma geri dönüyorum , en güzelinden bir flash back oluyor. sega'da sonic oynayasım geliyor, fifa98'de yapılan turnuvanın dışarıda oynanan "gol atan kaleye"'nin back ground'larından biridir. ödev yaparken arkadaki müzik teybine de kasedini koymuşum gibi oluyorum alanis morissette dinlerken.
  • kendini ana akıma yeniden kabul ettirme çabalarına başlayan isim. geçtiğimiz haftalarda the x factor programında uzun zamandır olmadığı kadar iyi bir uninvited performansıyla coşmuştur. ilkbahar-yaz döneminde çıkacak albümü öncesi şimdi de amerika'nın son gözde reality programı "the voice"da danışman olacağı açıklanmıştır. adam levine ile birlikte çalışacak. maşallah. yeni albümümüz çok satsın inşallah.

bir de ekleyelim, jagged little pill sırf bu sene 40.000'den fazla satarak ülkemizdeki pek çok yeni albümü sollamıştır. hala o kadar güçlü ve efsanevi bir albümdür.
  • prince of persia the sands of time filminin finali için yazdığı şarkıyla harika soundtrack parçalarına bir yenisini daha ekleyendir. cuk oturmuş diyebiliriz!

http://www.spinner.com/…utm_campaign=feed: spinner
  • hoyrat bir cikis yapmak istemem ama "alanis morissette sevmeyenler dernegi"nde suskun kalmama sebep olan bir ilgiyi haiz kendisi galiba. kadayif sesini, aslen* "morisede" seklinde okunan (bkz: nayki) soyadi gibi tuhaf kelimelerden murekkep albumleriyle ve kanimca stil sahibi olmak adina sinusoidal okumaya calistigi sarki sozleriyle birlestirmekte usta olan bayan sarkici. alkis aldiginda, alkislayanlarla birlikte bir maymun edasiyla, kollarini 0 degil de pi kadar acip kendine paralel tutarak el cirpmasi gibi garip hareketlerini de gormedim degil.