şükela:  tümü | bugün
 • popüler bir tradingview traderi. cryptocurrencyler arasında avantajlıları bulur, ona uygun idea'lar paylaşır, felsefi bir hodlcudur.

  namaste.
 • fikrini merak edip shitcoin olan dogecoin ile ilgili bir analiz paylaşabilir mi diye sorduğumda kibarca 'no, sorry' cevabını aldığım analizci. akıllı adam vesselam.

  edit: valla iyice küçük mcafee oldu adam. grafikler, analizler tamamda gidip 30 btc hacimli incent gibi bir shitcoini analize açması ilginç.
  zaten altcoinler döngülere baktığımızda yükseliş eğiliminde. ama bu adamın analize açması coinleri iyice ateşliyor.

  edit2: bu durumdan şikayetçi değilim artık. çünkü kaybettiğim paraları toparlamamda faydası çok oldu. ne demişler;

  'if you can't beat them join them'
 • pump dump grubunun başında mıdır nedir? verdiği coinler anında zıplıyor
 • tradingview sitesinde profiline bu linkten ulaşılabilecek altcoin analiz üstadı. oldukça başarılı analizleri ve önerileri bulunmaktadır. aynı zamanda kendi sitesine de buradan ulaşılabilir.

  analizini açık açık anlattıktan sonra sırasıyla "buy-in (alış fiyatı)", "target (ulaşılması beklenen hedefler)" ve "stop-loss (işler kötü giderse köprüden önce son çıkış noktası)" paylşamaktadır.

  takip etmenizde fayda vardır, zira önerileri sayesinde azımsanmayacak miktarda yatırım dönüşü aldım.
 • bazen teknik analiz bazen kalitatif analiz yapıyor. işin garibi teknik analizini gördüğüm beş para etmeyecek şeylerin uçuşa geçmesi. bu da oldukça kafa karıştırıyor.

  ben de dahil olmak üzere bu adamın bir "bekleyip görelim" kitlesi var. adam yayınladığında sallamıyor, fakat ilk traction'ı gördüğünde parayı gömüyor. bu da zincirleme bir şekilde kendi talebini yaratıyor ve coin zıplıyor. ardından da tron'cular gibi sürü mentalitesi devralıyor ve iş tamamlanıyor.

  herif gitmiş 400. sıradaki coin'in, bir kaç milyon mcap'li analizini yapmış, bunlar manipülasyona açık coinler. dediğimin olması oldukça olası.

  eğer boş vaktim olursa alanmasters index oluşturacağım, bakalım neymiş abinin başarısı beraber görelim. ayrıca bunu seven bunu da sevdi: goldbug1
 • bu adamın adı sanı duyulmamış altcoin analizlerini kendini gerçekleştiren kehanet mantığıyla paylaştığını düşünmeye başladım. kıllandım hafiften.