şükela:  tümü | bugün
  • popüler bir tradingview traderi. cryptocurrencyler arasında avantajlıları bulur, ona uygun idea'lar paylaşır, felsefi bir hodlcudur.

namaste.
  • pump dump grubunun başında mıdır nedir? verdiği coinler anında zıplıyor
  • tradingview sitesinde profiline bu linkten ulaşılabilecek altcoin analiz üstadı. oldukça başarılı analizleri ve önerileri bulunmaktadır. aynı zamanda kendi sitesine de buradan ulaşılabilir.

analizini açık açık anlattıktan sonra sırasıyla "buy-in (alış fiyatı)", "target (ulaşılması beklenen hedefler)" ve "stop-loss (işler kötü giderse köprüden önce son çıkış noktası)" paylşamaktadır.

takip etmenizde fayda vardır, zira önerileri sayesinde azımsanmayacak miktarda yatırım dönüşü aldım.
  • bazen teknik analiz bazen kalitatif analiz yapıyor. işin garibi teknik analizini gördüğüm beş para etmeyecek şeylerin uçuşa geçmesi. bu da oldukça kafa karıştırıyor.

ben de dahil olmak üzere bu adamın bir "bekleyip görelim" kitlesi var. adam yayınladığında sallamıyor, fakat ilk traction'ı gördüğünde parayı gömüyor. bu da zincirleme bir şekilde kendi talebini yaratıyor ve coin zıplıyor. ardından da tron'cular gibi sürü mentalitesi devralıyor ve iş tamamlanıyor.

herif gitmiş 400. sıradaki coin'in, bir kaç milyon mcap'li analizini yapmış, bunlar manipülasyona açık coinler. dediğimin olması oldukça olası.

eğer boş vaktim olursa alanmasters index oluşturacağım, bakalım neymiş abinin başarısı beraber görelim. ayrıca bunu seven bunu da sevdi: goldbug1
  • bu adamın adı sanı duyulmamış altcoin analizlerini kendini gerçekleştiren kehanet mantığıyla paylaştığını düşünmeye başladım. kıllandım hafiften.
  • bir ay önce uzun vadeli olarak incelemeye aldığı altcoinlerin (trade) sayfalarını birer birer kapatarak ne kadar uzun vadeli düşündüğünü gösterdi.
    btc karşılığında müşterilerine public olark yayınlayacağı altcoin analizleri öncesi alım yaptıran ufak çaplı pump grubu olan bir arkadaş.
  • şahsen benim gördüğüm en iyi kripto analizcilerden birisidir. çoğunlukla bir kaç ay önce ath görmüş coinler-tokenları seçer, analiz yapar ve hedefler belirler. kendisinin ufak makaleleri de vardır göz atarsanız şu gözünüze çarpar;

'bir kripto yeni bir borsaya girdiğinde yüksekten hacim görür. zaten bu pahalıdan satan ve alanlarda muhtemelen bu kriptoların uzun vadeli yatırımcılarıdır ve hedef noktalarını belirlerler, bize bir referans fiyat gösterirler. ya da bir kripto yıl içinde ath yaptığı noktadan çok uzaktaysa onun ekibi ve yatırımcısı tekrardan o noktaya gelebilmesi için çabalayacaktır, bu yüzden bu kriptoları bulup analiz yapacağız, hedeflerimizi belirleyeceğiz'

bundan dolayıdır ki ripple analizinde tek tek tüm hedefleri tutturmuş, nerede girileceğini, nerede kar sağlanacağını, nerede tekrardan rebuy yapılacağını tek tek yazabilmiştir. ve en sonunda da ripple zirvedeyken 'hedefe ulaşıldı, isteyen devam etsin ama trade'i kapatıyorum' demiştir. ripple'da bir hareket görürse tekrardan o fikri açacak 'ripple again; %300 profits potantial' diyecektir. yani pump-dump olayı değil bu. bu kadar yüksek hacimli kriptolarda da eline su döken sayısı azdır.

ama düşük hacimli kriptolarda ister istemez fikri yazdığı an ya da trade active dediği an ciddi bir yükseliş gözlemlenmesi doğaldır. sonuçta sadece tradingview'de 50.000'e yakın takipçisi var bu adamın. ama bu hareketlilik pump yapabildiği için değil doğru analiz yapıp; tüm giriş, çıkış, kar noktaları, tekrar alım bölgelerini doğru bir biçimde belirleyebildiği içindir. yapamasaydı bu kadar takipçisi olmazdı zaten. ya da twitter kullanır, pump etkisini arttırırdı. bunun yerine çoğu zaman fikirlerinin uzun süreli olduğunu görebilirsiniz.

kendisini bu mecrada çok kişiye önerdim, hala da öneriyorum. özellikle twitter'da her tablo paylaşana 'üstad', 'hocam' diyenleri, garip garip sorular soranları gördükçe daha da çok paylaşıyorum. her dediğine tabiki de balıklama atlamayın -bunu zaten kendisi de diyor- ama size çok güzel bir yöntem ve yol haritası öğretecektir. ayrıca sabırlı olanın daima büyük karlar elde ettiğini de en iyi öğrenebileceğiniz kişilerdendir.

namaste
  • shitcoin bile değil, bariz scam coinlere bile "uzun vadeli" alım seviyeleri ve tavsiye veren meczup.