• alan parsonsun kahvaltisindan saykodelik enstantaneler. (cok sapirdiyor)
    (bkz: atom heart mother) (bkz: pink floyd)
  • pink floyd tarafından hiç canlı çalınmamış şarkı.. aslında bir kere çalmaya kalkışmışlar fakat ortalarda bi yerde "olmuyo olamıyo" diip bırakmışlar çalmayı.. bi daha da denememişler..
    alan ile s arasında bi de apostrof olduunu not olarak düşüverelim her ihtimale karşı..
  • keşke bizi de o kahvaltı masasına alsalar dedirten şarkı...
  • nick mason bu şarkı hakkında şöyle demiştir;

"bir gün bir konserde (kafa peynir gibi olduğundan hangi konser olduğunu hatırlayamıyor) alan's psychedelic breakfast'ı çalmaya çalıştık. ancak kısa süre sonra farkettik ki, herkes farklı birşeyler çalıyor. birbirimize tek kelime söylemeden çalmayı bıraktık. işin garibi insanlar bunun bi şov olduğunu düşünmüşlerdi. çok garipti"
  • pink floyd tarafından yalnızca bir kere, 1970 yılında sheffield'da canlı olarak çalınmış olan şarkı. gösteri sırasında grup üyeleri sahnede çay demleyip, yemek pişirmiştir.

ayrıca şarkının ithaf edildiği kişi, genel kanının aksine alan parsons değil, alan stiles'dır. stiles, pink floyd'un turne menajeridir.*
  • sarkida gecen sozler ve bolumleri asagidaki gibidir.

"
    rise and shine

ohh...uh...maybe flakes, then, uh, some scrambled eggs, bacon, sausages, tomatoes...
    toast...coffee...marmalade - i like marmalade...
    yes, porridge is nice, any cereal, i like all cereal.
    oh, god.

sunny side up

breakfast in los angeles...microbiotic stuff...

no reply...

i don't mind about 'em, like burying this stuff in...
    oh, i've got a terrible back - when i work, it hurts me...
    do you know what i mean, john?
    ...as i get ready for the gig.
    hah, i know.
    i've got some electrical stuff - i can't follow that, so...
    hmmm, i...

morning glory

...scrambled eggs, bacon, sausages, tomatoes, toast, coffee, marmalade i'd like marmalade...
    god...what a day...

my head's a blank...
    come on...
    "
  • şarkıya adını veren alan styles dün* 75 yaşında zatürre sebebiyle hayatını kaybetmiş.
  • kıl oluyorum bu şarkıya. pink floyd'u çok severim, the alan parsons project de idare eder, atom heart mother da birçok insanın aksine sevdiğim hatta gerçek pink floyd'un miladı olarak gördüğüm bir albümdür ama bu şarkı yok mu? bu şarkıdan gerçekten nefret ediyorum...

...nefret etmiyorum aslında, yani bilmiyorum nefret edip etmediğimi. ama kıl olduğum kesin. tamam güzel kısımları da var, evet, ses kalitesi de gayet iyi falan ama müzik değil abi bu. evangelistlerin has science gone too far dediği gibi has pyschedelic gone too far diye soruyorum bu şarkıyı dinlerken. neyse. öyle yani.
hesabın var mı? giriş yap