şükela:  tümü | bugün
  • yerli malı bir registrar.

http://alantron.com/
  • tasarimi gorunce "aman allahim" dedirten, godaddy'e benzettigim ozgun bir icerik ve tasarimla hizmet veren yerli türk malı accredited icann registrar.

edit : tabi aylar sonra gelen edit. tasarımı oldukça güzel yapmışlar. helal olsun.
  • maalesef olumlu yorumlarımı devam ettiremeyeceğim bir şirket. açılacak olan e-ticaret sitemize, başlangıç seviyesi olsun diye buradan hosting alalım dedik, aldık da netekim. opencart kullanacaktık, bunun bir modülü var, vqmod diye. onun gereksinimi de bir modül gerektiriyor, toplu ürün yüklemede kullanılan. velhasıl, bunu yüklemeleri gerek, çünkü sunucuda bu yok, bu modül de php nin bir bileşeni. ilk başta yüklemediler, sonra yüklediler. memnun oldum.
    sonra, prestashop a geçmeyi düşündük, geçtik. fakat bu arada site çok geç cevap vermeye başladı. açılış hızı geç, sayfa geçiş hızları düşük. bir önceki hostingimdeki hesabım aktif ve tr lokasyon. orada denedim, orası gayet hızlı. durumu bildirdim, suç prestashop a bulundu. en başarılı ve profesyonel yazılım seçilen prestashop karalandı, hantal oldu, birçok hosting firmasının kabul etmediği belirtildi. magento ile karıştırıldı galiba ama birşey demedim.

sadece yazık dedim, durumu bildirdim, ne yapalım dedim. böyle ufak sorunlar için hosting değiştirilmemesi gerektiğini bildirdiler. e-ticaret sitesinde açılış hızı yavaş, sayfa geçişleri ultra yavaş ve bunlar ufak sorun. cevap dahi vermiyorum sana alantron. kaliteli hizmet anlayışın batsın. işte böyle sözlük.
  • geçtiğimiz seneye kadar sorunsuz çalıştığımız firmaydı. bir gün ansızın hiçbir değişiklik yapmadığım halde kendilerindeki domainimin ayarlarının değiştiğini, park sayfasına yönlendirdiğini gördüm. teknik servis ile görüştüm, sorun çözüldü. fakat ilerleyen aylarda bu durum iki kere daha başıma geldi. kesinlikle yaşanmaması gereken bir durum birden fazla kez yaşandı, üstelik bu hatadan da tamamen kendileri sorumludur. bu durumun itibarımızı daha fazla zedelememesi için domainimi başka bir servis sağlayıcıya taşıdım. yeni firmayla da sorunsuz çalışmaktayız.

bu da böyle bir anımdır.
  • şu an için türkiye'de neredeyse hiçbir şirketin vermediği özelliklerde sunucu veren bir şirkettir...

şu an avrupadaki bir verimerkezinde;

i7 3.33 ghz, 12gb ddr3 ram, 1.5 tb hdd, 128gb ssd diske sahip bir sunucuyu whm / cpanel dahil aylık 55 euroya alabiliyorken (2,77*55=152,35 tl)

i7 3.90 ghz, 32gb ddr3 ram, 4 tb sata hdd diske sahip bir sunucuyu whm / cpanel dahil aylık 80 dolara (2,218*80 = 177,44 tl) alabiliyorsunuz.

ben bu durumda türkiye lokasyondaki bir verimerkezini tercih ederim. helal sana alantron.

edit: tek sıkıntı kurulum ücretidir, bunu da yazdım alantrona, taahhüt falan verelim almayın şu kurulum ücretini diye... yanaşmadılar. uzun süre kullanımda daha ekonomiktir, bir yıl boyunca kullanırsanız $65 * 2.128 = 144 tl/12 = aylık 12 tl'ye geliyor.

edit #2: bu fiyatlar avrupa lokasyon içinmiş, ben zaten avrupadan yaklaşık 25 tl daha ucuza alıyorum istediğim hizmeti... iptal ettim siparişi. hayırlısı.
  • iki haftada bir sunucuları patlayan firma. destek telefonlarını da kaldırmışlar, artık bekle de maile cevap gelsin.

(bkz: uzak durulması gereken şirketler)
  • 1 saati geçkin süredir bu hosting firmasının web sayfası çalışmıyor.

(bkz: eyyorlamam bu kadar)