şükela:  tümü | bugün
  • 24 mart 2018'de alanya'da koşulacak uluslararası maraton organizasyonu.

atletler deniz seviyesinden torosların zirvesine doğru yörüklerin göç güzergahlarını takip ederek koşacaklar.

organizasyon 4 ayrı kategoride gerçekleşecek:

66 km'lik alanya ultra trail
    45 km'lik taurus dağ maratonu,
    21 km'lik keykubat dağ koşusu ve
    4 km'lik alaiye halk koşusu.
  • 21 km'lik keykubat dağ koşusuna katılacağım organizasyon.

alanya'yı iyi bilen biri olarak daha koşmadan şunu söyleyebilirim: çok fena parkur!
    gerçi benim ikinci trail koşum olacak ama parkurun zorlu olduğunu anlamanız için yıllarınızı vermenize gerek yok.

45 ve 66 deneyenler baya toroslarda zirveyi zorlayacak sanırım.

çok zor ve keyifli gözüküyor haritadan.

heyecanlıyım, umarım istediğim şekilde tamamlayabilirim.

ps: ikinci entry i giriyor olmak da enteresan. kimse koşmuyor mu sözlükte?
  • muhtemelen 66k ve 45k koşanlarin şu anda hayatlarının hatasını yaptıklarını anladıkları ve ruhlarını teslim etmekle uğraştıkları dakikalara denk geldiğinden henüz buralar dolmamış.

21k koşan biri olarak etrafta merdivenlerden tutuna tutuna inenleri seyretmek de ayrı bir heyecan oldu benim için. tamam tamam kızmayın :)

parkur doğası bakımından şahane. hele tepelere çıkıp nereden geldiğinizi gördüğünüz an "ben daha bu gazla nerelere koşarım" diyorsunuz ve fakat... çıkış mı iniş mi beni daha cok yıprattı bilemiyorum. hatta çıkarken seke seke bir sürü insan geçememe rağmen, inişte o kadar insanın da beni geçmiş olması feci moralimi bozdu. inemiyorum ben arkadaş. çıkmaya razıyım ama öyle eşek gibi inişler olmasın ama lütfen ya. yine de hırsımdan o kumsalı da bata çıka koştum ve son tırmanışta tekrar el salladım geçtiklerime ve 3.45 ile bitirdim yarışı.

parkurdaki sarı işaretleri görmekte başarısız olup iki kere yanlış yöne sapmışlığım da oldu ama cok vakit kaybetmeden döndüm. sarı değil o işaretlerin böyle çingene pembesi bişey olması lazım.

finish e yakın kalenin içindeki rota süper zevkliydi bence ama 66k koşanlardan oraya lanet eden de duydum. e adam bitmiş vaziyette zevk alamamış normal.

bir de bacak çalıştıp gelmek lazım buraya kesinlikle. koşu antrenmanı falan tamam eyvallan o da olsun da. bacak çalışın arkadaşlar. baya bildiğiniz ağırlıkla lunge, squat falan. çok faydasını görürsünüz.

ben bir daha gelir 21 koşarım. ama bu lafı hiçbir 66k ve 45k cıdan duyamadım :) herkesin söylediği; tahmin edemezsin...

emeği geçen herkese teşekkürler. çok güzeldi. ha bir de, beni 45k ya kaydettirmediğin için sana müteşekkirim sevdiceğim :)
  • korkunç sonuçlar olan yarışmadır.
    örn. erkekler 66 km.lik güzergahı 6 saat ila 15 saatte bitirmişler.

http://limitsensin.org/…results/alanyaultra2018/aut