şükela:  tümü | bugün
 • maalesef şiddeti uygulayan erkekler ve onları koruyan t.c. devletinin şiddetine maruz kalan ve sessizce şiddet görmesini izlediğimiz kadın.

  kendilerine feminist edebiyatçılar platformu diyen oluşum ota boka laf sokacaklarına enerjilerini kübra'nın sesini duyurmaya harcasalarmış keşke. en azından ilk defa bir işe yararlardı.

  http://www.kubray.com/…alanyada-kadina-iskence.html gerçekten içim ürperiyor sayfayı açtığımdan beri. bu nasıl bir insanlık dışı harekettir.

  "merhaba herkese, maalesef sesimi duyurabilmek için, başımdan geçen olayı ve hâlâ bir çözüm bulmaya çalıştığım bir derdimi, burada sosyal medyada yayımlamak zorunda kaldım. bana yardım edeceğinizi biliyorum, şimdiden herkese çok teşekkür ederim. ayrıca bu yazıyı buraya yazmamın bir ikinci nedeni ise, eğer bugün evden dışarı markete giderken, sokakta öldürülürsem ya da yine darp edilirsem ve eve gelemeden, morga gidersem, beni öldüren katilimi bilin, çünkü defalarca gittiğim jandarma karakolu beni ciddiye almadı ve bana yardım etmedi.

  günlerdir evden dışarı çıkamıyorum, çok korkuyorum ve canım yanıyor. geçen hafta, apartmanımın önünde darp edildim. jandarma hiçbir şey yapmadı. kamera kayıtlarını almalarını istedim ama almadılar. beni darp eden adamı nezarethaneye koymadılar ve hatta ifadesini bile almadılar. mahkemeye bile çıkmadı. bana aylardır yaptığı tüm kötülüklerin hesabını vermedi.

  benim ismim kübra yılmaz, 22 yaşındayım ve alanya'da yalnız yaşıyorum. ailem yurtdışında, ben burada açıköğretimde okuyorum. geçen sene 2014'de tanıştığım serdar danacı, benim eski erkek arkadaşım. kendisinden ayrılmama rağmen benim peşimi bırakmıyor. beni dışarıda darp ediyor, hakaretler ve tehditler ediyor, evime zorla giriyor, beni rehin alıyor evimde, taciz ediyor, telefonumu ve paramı çalıyor, kapıyı açmadığım için, kapımın önüne işeyip gidiyor. artık tahammül edemiyorum hiçbir şeye. jandarma bana yardım etmiyor. serdar danacı denetim serbestlikte olduğu için ve haftanın birkaç günü karakola gidip imza attığı için, oradaki komutanları tanıdığı için, ona kimse bir şey demiyor.

  adliyeye bile korkudan gidemiyorum şimdi evimden çıkıp, çünkü sürekli dışarıda beni bekliyor."

  şiddetin videosu: https://youtu.be/xgiugds4h0u

  edit: video eklendi.
  edit2: çağdaş hukukçular derneği alanya şubesi olayla ilgili açıklama yaptı.

  https://twitter.com/…status/638790028131495936?s=09
  "mağdurla görüştük. şu an güvendeymiş. yarın sabah avukat arkadaşlarımız evinden alıp savcılıkla temasa geçecekler"
 • gündemde kalması için güncel tutulması gereken başlık.
  bari bu kadın kurtulabilsin.
 • ben kendisine ulaşılabilecek mail yada telefon bulamadım ulaşabilen arkadaşlar antalya barosu ile irtibata geçmesini belirtirler ise kesinlikle yardımcı olunacaktır.
  tanım: videoda bir adet hayvan 3 adet tren seyreden bir adet insan barındıran vahşet
 • orospu çocuğunda bile olan haysiyetin bu yarrak kafalıda olmadığını gösteren, gencecik kendi halinde bir kızı darp eden kanı bozuğun eski sevgilisi olan kıza yaptığı şiddet olayı.

  şunun tipine bir bakar mısınız? http://orig04.deviantart.net/…by_kubr4y-d97zx7b.png
 • haline üzüldüğüm, elimden gelen her şekilde yardım etmek istediğim talihsiz kadın. bütün gün sağda solda kezban diye ağlaşan sünger sikli dalyarakların ne yazık ki pek umrunda olmayacaktır.
 • bu ülkede gücü kadına yeten çok gereksiz insan var,pardon insan demişim..
 • yurttaşını zerre umursamayan bir devlete sahip olduğumuzu gösteren kadın. burada gündem haline gelirse belki yaşadıklarından ve bu pislikten kurtulur. peki onun gibi olan binlercesi ne olacak? burada aralıklarla bu tür olaylara rastlıyoruz, özel olarak bahsi geçen olaydaki mağdurun yanında yer alıp onun yaşadıklarını gündeme getiriyoruz. ama bu tür olaylardaki en önemli ayrıntı yurttaşlık haklarının çiğnenmesidir, ve bu gözden kaçıyor. bu ülkede yaşayan herhangi bir insanın belki de en önde gelen hakkı yaşam hakkıdır. ancak bu olay özelinde de görüldüğü gibi varlığını bu ülkenin yurttaşlarının haklarını koruma iddiasıyla meşrulaştıran, bunun için yasalar, kanunlar yapan devlet yurttaşının yaşadıklarıyla ilgilenmiyor. alenen öldürülmesine, kötü muamele görmesine, kapısına işenip, dışarıya çıkamayacak kadar korkmasına göz yumuyor. bu kız korunmak için gittiği jandarma tarafından umursanmayacaksa orada neden bir jandarma karakolu var ya da daha genel bir ifadeyle devlet neden var?
 • kızın hali içler acısı, fiziksel şiddete maruz kalmış yaraları büyük, içinde kopan fırtına ayrı büyük.

  ''cezaevine girdin ve çıktın, kışın ortasında kalacak bir yerin olmadığı için almanya'dan geldim, sana ben aylarca evimde baktım. sokaklarda aç kalma, banyo yap, uyu ve üşüme diye. çantana kendi siyah eldivenlerimi bile koydum, ben yokken sokakta ellerin üşümesin diye. her gittiğim zaman, üstümde olan tüm türk liralarını sana verdim. kendime bir gün olsun bir elbise almadım, hep sana aldım. seninle ben ekmeğimi bölüştüm, karşılığında bana aylarca işkence yaptın.''

  merhametten maraz doğar, keşke hiç bulaşmasaydın gerçekleri öğrendiğinde tekrar dönseydin almanya'ya. ah be kız.
 • yakında belasını bulmasını dilediğim iğrenç mahlukatın mağdur etti insan. "o şerefsizden kurtulacaksın" diye emin emin konuşmak isterdim ama maalesef bu ülkede hiçbir insani şeyi ümit edemiyoruz artık. umarım o herif gibilerin cezasını çektiği ve ülkenin memurlarının senin gibi temiz insanları koruduğu günleri görebiliriz.