• hep soylerim turkiye parasi olana cennet.
    parasi olmayana cehennemdir.

fransiz da akilli alanya’ya yerlesmis, emekliliginin keyfini suruyor tabi...
    metrobuse de bekleriz...

edit:
    demişler ki fransız neden akıllı...
    arkadaşlar fransa en düşük emekli maaşı 1100 euro.
    adam tek başına emekliyse 8000 tl aylık,
    karı koca emekli olsalar 16000 tl aylık.
    o da asgari ücretten emeklilerse.
    yok beyaz yakalı emekliyse düşünmek dahi istemiyorum...
  • şu profilin sahibi adamdır.
  • (bkz: arap asıllı fransız) derseniz daha açıklayıcı olur, adam fransa'nın akp şubesi @ghazlimourad
  • fransız çift dediğin bildiğimiz keko türk göçmen, hani avrupa’da sol türkiye’de sağı destekleyen o gurbetçi tayfadan. açın profiline bakın bir zahmet.

yarım yamalak fransızcasından bile zaten anlamanız lazım.

edit: merak edenlere fransız arkadaşın fotoğrafı görsel
  • (bkz: fransa'dan siktir olup gitmek)
    adam uygulamış.
  • tekstil memleketinde maske olmazsa şaşmak gerek. belediyeler bedava dağıtmadan önce hastanelerde doktorlar bile maske bulamıyordu. n95 hala yok ama ingiltereye giden sayısı 50 binnnnn
  • abi 1500 euro emekli maaşın varsa zaten türkiye'de her her şeye sahip olabiliyorsun. biz türkiye'de bir şey yok demiyoruz, her şey var ama çok çalıştığımız halde ona paramız yetmiyor benim güzel abim, canım abim, tatlı abim...sen migrosa girmişsin gelde ümraniye'de bir markete gir bakayım, yada bağcılarda veya esenlerde...
  • açıkçası ülkemiz adına gurur duyulası videodur. bir de şu insanların sokaklarda hunharca gezmesini durdurabilsek sürecin gerçekten güzel yönetildiğini düşüneceğim.

edit: bir edit düşmek istedim zira aşırı aşırı bilgili kültürlü ve her şeyin farkında büyük resimci biri olduğumu düşünmüyorum.

tabi ki mevcut coronavirüs yönetiminin eleştirilecek binlerce yanlışı olduğunu düşünüyorum. ancak belediyelerin doğru hamleler yaptığını düşünüyorum. bakın dikkat edin belediyeler diyorum. tabi ki keşke bir almanya olsak. inanın bunu çok isterim. keşke güney kore kadar test yapsak. keşke amerika gibi işe gidemeyen vatandaşlarımıza para verebilsek.

son zamanlarda siyasetten uzaklaşma kararı aldım. ülkedeki güzel olayları överken mevcut yönetimi övmek istemiyorum veya öyle görünmek istemiyorum.

umarım bu süreç çok güzel yönetilir ve yanlışlarımızı düzeltiriz.
  • hassisfarı oradan dedirten arap.
  • türkiyeden ziyade migrosun almış olduğu önlem ve hizmetleri içeren kayıt.
hesabın var mı? giriş yap