şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sözlükte şu ana kadar kendisinden ve başına gelen olaydan bahsedilmemesine şaşırdığım kadın.

  alara istanbul kültür üniversitesinde hukuk okuyan genç bir kadın. 23 mart'ta öğrenci arkadaşlarıyla ve ve öğrencilere refakat eden yrd. doç. dr. h. a. g. ile birlikte ankara'ya bir gezi için geliyor. sabah saatlerinde ankara'ya gelen alara dayısına gezide çektirdiği fotoğrafları yolluyor ve mutlu olduğunu söylüyor.

  aynı günün gecesinde kalacakları otele dönen öğrenciler h. a. g.'nin de bulunduğu bir odada toplanıyor ve eğleniyor. saat 2:00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle alara ve h. a. g. arasında bir tartışma çıkıyor ve h. a. g. odadan ayrılıyor. alara da lobiye inip bir sigara içtikten sonra "hocadan özür dileyeceğim" deyip h. a. g.'nin kaldığı odaya gidiyor. saat bu sırada 3:00 civarı.

  ilginçlikler buradan sonra başlıyor. alara h. a. g.'nin odasına gittikten sonra komşu oadalardan bir çok kişi h. a. g.'nin odasından gelen gürültü nedeniyle resepsiyonu arayıp şikayet ediyor. bir resepsiyonist odaya gidiyor ve ifadesine göre "sanki birisi dışarı çıkmak istiyor ama başka birisi izin vermiyor" diyor (kapının birkaç kez açılıp kapandığını belirtiyor).

  otelin kameralarına göre h. a. g. saat 4:00 sıralarında lobiye iniyor ve arka arkaya birkaç sigara içtikten sonra görevlilere "öğrencim kendini odamdaki banyoya kilitledi, kapıyı açın" diyor.

  daha sonra odaya çıkan görevliler banyonun kapısını açınca duşakabinde asılı bir bir şekilde alara'yı buluyor.

  alara şu an yoğun bakımda ve yaşam mücadelesi veriyor.

  ek bilgiler:

  - alara'nın bir yakını boynunda farklı renkte morluklar ve izler olduğunu iddia ediyor. bu morlukların saki farklı zamanlarda yapıldığını ve zamanla farklı renkler aldığını söylüyor.

  - son derece küçük bir banyoda normalde kendini asan bir kişinin debelenmesine bağlı olarak görülmesini bekleyeceğiniz hiçbir kırılan, devrilen eşya yok. banyonun videosu: https://odatv.com/vid_video.php?id=8f617

  - alara'nın kendini banyoya kilitlemesi iddiasının başlangıcıyla h. a .g.'nin görevlilerden yardım istemesi arasında yaklaşık bir saat ve birkaç sigara var.

  - h. a. g. emniyetteki ifadesinde “kızla 2 yıldır ilişkimiz vardı. ‘ayrılırsan intihar ederim’ diyordu” açıklamasını yapıyor ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılıyor.

  bu olay bir çok haber sitesinde yayınlandı ama sözlükte nedense ses getirmedi:
  http://t24.com.tr/…i-mi-cinayet-tesebbusu-mu,591348
  https://odatv.com/…ada-sir-dolu-olay--25031818.html
  https://www.sozcu.com.tr/…minde-mi-bulundu-2313137/
  https://gaiadergi.com/…ek-ise-yine-serbest-sokakta/
  http://www.posta.com.tr/…erde-arkasi-haberi-1397922

  sorular:

  - söz konusu hoca ifadesinde lobide 10 dk kaldım diyor ama kamera görüntüleri 1 saate yakın bir süre beklediğini gösteriyor. h. a. g. bu sırada otel görevlilerinden yardım isteyene kadar alara'nın ölmüş olmasını mı umuyordu?

  - bilindiği kadarıyla depresyonda olmayan, olay günü sabahında dayısına gayet mutlu olduğunu söyleyen alara eğer intihar teşebbüsünde bulunduysa bunu neden hocasının banyosunda yaptı?

  - alara ile hocası arasında çıkan tartışmaya diğer öğrenciler de -muhtemelen- şahit olmasına rağmen neden kimse bu konuda bir şey demedi de hala olay "bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışma" diye anılıyor?

  - alara'nın boğazındaki izlerin anlamı ne?

  - yan odalardan şikayet geldiğinde odaya çıkan otel görevlileri gelen gürültülere ve kapı sesleriine rağmen neden olaya müdahale etmiyor?

  - ifadesinde "kızla 2 yıldır ilişkimiz vardı" diyen h. a. g. neden haberturk'e "birkaç yıldır ilişkimiz olduğu falan, bunlar da yalan haberler." diyor? http://www.haberturk.com/…minde-sir-perdesi-1894230
 • "şüpheli" bir ölüm. intihar süsü verilmiş cinayet gibi duruyor. üzerine gidilmemesi/akademisyenin gözaltına alınmamış olması çok şaşırtıcı.

  şimdilik (bkz: up)

  edit: haberlere göre maalesef beyin ölümü bugün gerçekleşti. entry yazıldığında hala yaşam mücadelesi veriyordu, intihar süsü verilmek istendiği için gece geç saatte aklım direk ölüme gitmiş.

  şu entry yüzünden beni üşengeçlikle suçlayıp ana avrat küfür eden çaylak bir ergen hatamı düzelttirdi.
 • ne yazılabilir? insan şaşıp kalıyor. öncelikle kızcağız hayata tutunabilir umarım. sonrasında da hikayeyi bir de ondan dinlemek lazım. aşk meşk işleri içinde depresyonu da taşıyan güvene dayalı kırılgan ilişkilerdir. her şey olması mümkündür.
 • kültür üniversitesi hocası olabilmek için önemli şartlardan birinin; sapık olunması olduğunun gerektiğini bir kez daha gösteren üzücü olay.

  en az bir öğrencisini gözüne kestirip, fazlaca yakınen ilgilenmeyen hoca sayısı azınlıkta kalmış olabilir.

  her birinin tespit edilip meslekten men, sosyal çevresinde de rezil edilmesini temenni ederim.
 • çok yüksek ihtimalle cinayete kurban edilmeye çalışılmış bir öğrencidir.
 • http://www.hurriyet.com.tr/…alaranin-drami-40787436

  bazı insanlar sahiden talihsiz başlıyorlar bu yaşama
 • başlığı daha önce açılmış ancak ilgi çekmemiş: (bkz: üniversite öğrencisi kızın sır gibi intiharı)
 • hala hastanede olan kadın. bu konunun gündemde kalması lazım, herkesin konuşması lazım ki üstü öylece örtülemesin, üzerine gidilsin.
 • herbokolog yazar kardeşlerimizin herbokun uzmanı olmasına alışmıştık; şimdi artık “facebook her “amin” yazısına 5 lira sadaka bağışlıyor” paylaşımının altına seri şekilde yazılmış “aminler” gibi yazılan “şüpheli ölümleri” de gördük. “şüpheli”, kızın “ölümü” şüpheliymiş, bunu öğrendik. yani arkadaşlar her konunun uzmanı olduğu gibi aynı zamanda hukuk uzmanı hakim, aynı zamanda hukuk uzmanı savcı, mahkeme kurup karar vermişler, (daha ceza kesmemişler onu da merakla bekliyoruz), aynı zamanda uzman doktor, aynı zamanda otopsi uzmanı doktor, aynı zamanda otopsi uzmanı uzman doktor adli tıp uzmanı arkadaşlar.

  şimdi buraya kadar her şey normal, hepsine fazlasıyla alışığız ama; be amına koduklarım hiç değilse olayın entry’sini okusaydınız lan. ulan hadi araştırmadınız, hadi kaynaklarına videolarına vs. bakmadınız, bari entry’i okusaydınız be embesilin bayrak sallayanları. ulan orada eşşek kadar harflerle “kız yaşam mücadelesi veriyor” diyor lan, aklınız bu kadar mı yetersiz, okuma yazmanız mı eksik, anneniz mi eksik emzirdi bu kafayla bu yaşa kadar nasıl geldiniz, hadi bunları bir kenara bırak, babanız böyle pasta yapmayı nerden öğrendi allah aşkına bari onu söyleyin biz sizin cehaletinizden iki büklüm olduk lan burda.
 • olabildiğince az hasarla taburcu olmasını dilediğim bir bahtsız. hukuk okuyormuş, avukat olacakmış. feministmiş sanırım, kendinden daha şanssız kadınlara yardım edecekmiş.

  olayla ilgili yorumda bulunmanın pek bir anlamı yok. bilmediğimiz çok şey olmalı. lakin bir kamuoyu yaratılmalı, soruşturanların üstüne en iyi hallerini sergilemeleri için baskı konulmalı.