şükela:  tümü | bugün
 • karakter sınırına takılmasaydı şöyle olacaktı; "alarmı çalan telefonu savcılığa şikayet etmek"

  bir vatandaş, her gün aynı saatte çalan telefonunun birisi tarafından arandığını iddia ederek savclığa başvurmuş, ancak telefonu incelettiğinde alarmın çaldığını öğrenmiş.

  kaynak en altta.

  bir vatandaşın cep telefonuyla ilgili dilekçesi sosyal medya görenleri güldürüyor.

  --- spoiler ---

  sosyal medyada patlayan dilekçe görenleri güldürüyor. cep telefonunun her gün aynı saatte birisi tarafından çaldırıldığını iddia eden bir vatandaş, konuyu yargıya taşıdı. yazdığı dilekçeyle şikayette bulunan vatandaş, telefonunu incelettiğinde aslında gerçeğin çok farklı olduğunu öğrendi. telefonunun saat alarmının çaldığını öğrenen şahıs, dilekçesini geri çekerek, yargıdan özür diledi. vatandaşın cumhuriyet başsavcılığı'na yazdığı dilekçe sosyal medyada paylaşılırken, okuyanları güldürdü.

  vatandaşın, başsavcılığa yazdığı dilekçede şu ifadelere yer verildi: cumhuriyet başsavcılığı'na; 02.10. 2017 tarihli dilekçemi geri çekiyorum. ...34 54 32 nolu telefonum saat 14.00'te her gün birisi tarafından çaldırıldığını beyan etmiştim. bir bilene telefonumu incelettiğimde telefon makinemin saat alarmı ile çaldığını öğrendim. sizi gereksiz yere meşgul ettiğim için özür diliyorum. bilgilerinize arz ederim.” (iha)
  --- spoiler ---

  birgün gazetesi linki

  not: istanbul ümraniye'de otizmli ve epilepsi hastası bir genç kaybolmuş. bölgeye yakın olanlar şu başlığa bakarlarsa belki birinin hayatını kurtarmaya yardımcı olabilirler.

  (bkz: acil yardım kayıp otizmli birey)