şükela:  tümü | bugün
  • izmir'in kemalpaşa ilçesinde nif dağı eteklerine kurulmuş kazak türkü şirzat doğru tarafından kurulmuş çiftlik . mini kazakistan ya da kazak vadisi olarak da anılır. orada at binilir, kımız içilir. uygur mantısı ve yoğurt yemenizi özellikle tavsiye edilir.
  • izmir kemalpasa'da bulunan, bundan kirk sene kadar once turkiye'ye gocmus kazak bir ailenin islettigi, restoran-ciftlik. burada kazak yemeklerinin tadina bakabilir, ata binebilir, muze seklinde dizayn edilmis yurtu gezebilir ve kimizin tadini tecrube edebilirsiniz.
  • mevsim itibariyle* yemyeşil bir görünüme bürünmüş, oldukça uygun fiyatlarla çok lezzetli yemekler yenilebilen, tarih itibariyle 10 milyona atla ormanda yarım saatlik tura çıkılabilen, türk kültürüyle ilgili bilgi alınabilen, velhasıl eğlenceli bir gün geçirilebilen güzel mekan... izmir ' den giderken; kemalpaşayı 3-4 km geçtikten sonra görülen tabelasından sağa dönerek girilen patikayı takip ederek ulaşılabilir... at turundan sonra popoda oluşan yara-bere ise dezavantajı.
  • pimapen pencereli betonarme otağısı ile beni benden alan mekan.
  • at eti satmayan mekan. keşke satsalar.
  • hakkında yazılmış güzel bir yazı.

sitesi için de burdan. pazartesi bi gidip görelim bakalım. sonra deneyimlerimizi de paylaşırız.
  • benim için tam bir hayal kırıklığı olan mekandır.

otağ dedikleri bildiğiniz kamelya, tabi ki oldukça büyüğü. masalar ve sandalyeler plastik. belki orijinal mekana benzemesi için öyle yapılmıştır bilemiyorum, ancak, etrafı yemyeşilken otağların kurulu olduğu yer bundan nasibini almamış. gidiyorsunuz kapıda bir ilgileneni, buyur edeni yok.

kalkıp özellikle gidilecek, görülecek birşey bulamadık açıkçası. gitseniz de en fazla oturur birşeyler yersiniz, yani vakit geçirmelik değil. yemekleri lezzetli olabilir, ona birşey diyemeyeceğim, ki muhtemelen öyledir, yani öyle olmalı. yoksa öyle bir yere niye gidilsin. ha çoluk çocuk ata binsin derseniz o da en fazla bir kerelik belki.
  • işletmecilik 10 üzerinden 4-5 eder en fazla. kımızı 10 kişiden 1-2 si beğenir herhalde, içtim ben de çok beğenmedim. ilk defa içtim, belki orjinali bundan çok daha güzeldir, bilemiyorum. sonuç olarak; görmeyenler çok birşey kaybetmez..
  • cocukluktan hatirladigim ozbek pilavinin bugun cikmadigini ogrenince kavurma ve tatar boregi* soyledik. yemekler gayet guzeldi.

atla orman gezisi tarih itibariyle 30 tl. agali beyli fox tv dizilerindeki gibi yasamadigim icin guzel bir deneyimdi diyebilirim.

kımızı ise icemedik. zira tadı cok kötü. kök tengri affetsin. klorak icerim daha iyi.
  • fırsatı olan herkesin gidip görmesi gereken bir yer. ortalıkta gezinir kımız içersiniz. çeşitli orta asya yemeklerini tadabilirsiniz. dilerseniz atları sevebilir ve hatta küçük turlara katılıp atla gezebilirsiniz.

çekik gözlü teyzeye uğramadan geçmeyin. orta asya türk otağı'nı mutlaka onun ağzından dinleyin. arada rastgele kişilere sorular sorup bilemezseniz kızıyor yalnız ona göre. harika bi kadın ama, biz çok sevdik.