şükela:  tümü | bugün
 • alaska frigo nun kış için üretilmiş -bir çeşit- muadilidir..
  istemeden bile olsa, sadece sinema yiyeceği üretmek durumunda kalan alaska firması'nın karda kışta frigo satamayacağını anlamasının akabinde, beze formuna yakın, fakat daha bir hamur işi kıvamında olup, içinde ne olduğunu anlamadığımız * yumuşak bir kreması bulunan, üzeri -belki dünyadaki en- dandik çikolata ile kaplı, inanılmaz derecede şekerli kurabiyedir.
  bu tanımlamadan sonra iğrenç bir yiyecek canlanabilir gözünüzde..
  ama değildir hattı zatında..
  yersiniz efendim..
  bi daha verseler bi daha yersiniz..
  tadını aldıktan sonra da bırakamaz, semtteki tüm kuruyemişcilere sormaya başlarsınız (her yerde bulunmaz) bir süre sonra neden isminin "koko" olduğunu, (yaptığı bağımlılıktan mütevellit) anlarsınız..
  alaska tarikatına ilk adımı atmışsınızdır artık..
  bu tarikat; sadakat, bağlılık ve yardımlaşma gerektirir..
  tarikat dahilindeki insanlar, size alaska mamullerini nereden bulabileceğinize dair güncel adres bilgileri verirler.. frigo veya koko yememiş insanlar sizleri bu konuda konuşurken farketmezler bile..
  ta ki deneyene kadar..

  nefis koko fotoları için :

  http://profile.ak.fbcdn.net/…89248791_1275661_n.jpg

  http://www.flickr.com/…/aida_b/3757553548/lightbox/

  http://img234.imageshack.us/img234/979/kokobg0.jpg

  (bkz: alaskaizm)
  (bkz: bir koko'ya bin popo feda olsun)
 • bugün aldım test ettim ve dünyanın en saçma çikolatası olduğuna karar verdim. güzel de demem kötü de demem, çok garip, saçma, gereksiz bir tadı var.
 • bırakın yirmi sene öncesini, ne yazık ki iki yıldır tadı kötüleşti, ağır, yağlı bir şeye dönüştü. oyna birkaç sene önce yine o lezzetli nostalji atıştırmalığı idi.
 • sözlüğü okuyunca yalnız olmadığımı hatırlatan lezzettir kendisi. dünyada tek seveni benim diye düşünmeye başlamıştım oysa, hatta tek kişilik tarikat benzetmesi de yapmıştım kendimce lakin oldukça köklü bir tarikate katılmışım farkında olmadan. bakmayın başlıkta yalnızca altı (rakamla 6) giri olmasına, çoğu üye gizli üyedir. işin ilginç kısmı yedirdiğim herkes yorumsuz kaldı bu lezzet karşısında. kimse kötü diyemiyor, kimse nefis de diyemiyor. oysa nefaseti markasında tescilli olan bir tat bu bahsi geçen koko. koko diyorum, çünkü kendisini "koko"dan başka bir sözcükle tanımlamak imkansız. çikolata desen değil, kurabiye desen değil, beze desen hiç değil... koko. nefis koko!
 • yesilkoy ve kucukcekmece'de yol ustundeki kuruyemiscilerde halen bulunan urun. eskiden cok sevsem de son bir-iki senedir tadi kotulesti, hala o hatirladigimiz zamanlarin kokolarini satiyor olabilirler.
 • eti almış. üretimine daha başlamamışlar.
  (bkz: herkes tarafından bilinmeyen über şeyler)
 • izmirde bulamadığım çikolatamsı gofretvari kurabiye.

  edit : bilen yeşillendirsin.
 • avcılar marmara caddesi üzerindeki tüm kuruyemişçilerde bulunabilen çok acayip bir gofret.
 • eti aldıktan sonra ortadan yok olan süper yiyecek.

  geçtiğimiz kış yoktu, umarım gelecek kış çıkar <3
 • küçüklüğümdür, o zamanlar pahalıydı tabi lükstü, kinder süprizde böyle bir şeydi, alıp kardeşimle ikimize bölüştürmeye çalışırdı annem, yumuşak ve kırılgan bir şey olduğundan dağılır parçalanırdı, paketinden kırıntılarını bile ziyan etmezdim.

  oysa şimdi, her şeyi ziyan etmeye programlandık.

  sanırım eti, alaska markasını frigo için satın almış, bunu üreteceklerini sanmıyorum, üretseler bile frigoyu soktukları hale bunu da sokarlarsa zaten yenmez olur.

  eskiden paramız yoktu böyle güzel tatlar vardı, şimdi paramız var ama artık bunlar yok.