• yarı yaş, yarı kuru toprak.
 • istiklal caddesinde rastgeldiğim, ilgi alanımın dışında olan bir müzik türünü icra etmelerine rağmen oldukça etkilendiğim bir sokak grubu. aşağıdan bi kaç parçalarına ulaşılabilir.
  http://www.myspace.com/alatav
 • istiklal caddesinin tünel tarafındaki meydanı kendilerine mekan edinmiş gözüken güzel müzik yapan ama henüz pek tanınıp bilinmeyen grup.
  icra ettikleri müzikleri, şarkılarının sözlerini ve az ilerinde bulunan mevlevi dergahını düşündükçe ihsan oktay anar'ın suskunlarında hikayeleri anlatılan müzisyenleri çağrıştırdılar bana. acaba uzun ihsan efendi de benim gibi bu güzel insanlarla karlışalıp, hikayesinin tohumlarını onlardan esinlenerek mi attı?

  gel gönül giy şu hırkayı,
  ariflerin dostları olmaz
 • tünel tarafında local in tam önünde müthiş müzik yapan birileri bunlar. tesadüfen karşılaştım, 10 lira verip cd'lerini aldım, dinlemeye doyamadım. gerçekten çok yetenekliler, seneye konserleri dolup dolup taşar, yanık yanık bir ruh halleri de var.
 • isimleri çok güzel olan bir müzik grubu. taksim'de hemen her cumartesi onları tünel karşısında görmekteyim. son gittiğimde cd'lerini aldım . tavsiye ederim.
 • "alatav, birliktelikleri yaklaşık 4 seneye dayanan fakat grup elemanlarının müzikal yolculukları 10-15 sene arasında değişen profesyonel ve bağımsız bir müzik topluluğudur. grup elemanlarının, değişik müzik gruplarıyla başlayan müzikal geçmişleri zaman içinde gelişen ortak bir tavırla buluştukları alatav grubuyla son halini almıştır. grubu diğer gruplardan ayıran en belirgin özellikleri ise müzik dünyasında hakim olan üretim zincirinin tamamen dışında olmalarıdır. bilinçli olarak tercih edilen bu tavır gereği grup hiçbir plak şirketi ile çalışmamakta ve müziklerini icra etmek için tercih ettikleri zemin olarak da en büyük kitlesel birlikteliğin sağlandığı sokağı seçmektedir. klasik sokak müzisyenliğine yeni ve radikal bir tavır getiren grup, bu felsefelerinin ışığında albümlerini kendileri kaydetmekte, çoğaltmakta ve satışlarını da performanslarının icrası sırasında seyircilerine direkt ulaştırmaktadır. ayrıca grubun bütün eserleri internet ortamı üzerinden bedava indirilebilmektedir."

  alatav:
  santur : ahmet öztürk (hemo)

  darbuka : hakan gürbüz
  ney : mübin dünen

  darbuka : gencer savaş
  gitar : ulaş deli
  halkla ilişkiler : serkan özkan
  figürasyon : ziya çirkin

  hemen hemen her hafta sonu tünel'de, bazen başka şehirlerde, bu aralar her ay düzenli seyr-i mesel'de sahne alması düşünülen (ki 6 kasım'da aynı mekanda müthiş bir dinleti yaptılar), deyişleri ve türküleri farklı yorumlarıyla dinleyebileceğiniz, tanışılması gereken grup.
 • iyi türkü söylüyorlar. santur fazlasıyla baskın. ve türküler bir süre sonra aynılaşmaya başlıyor. bu artık düzenleme hatası mı, sistemin dışında kalmaya gayret ettikleri için parasızlıktan ileri gelen bir durum mu bilemem. ama varlıkları mecburidir bizler için diyorum.
  serenler zeybeği / garabaş goyunu güde güde yoruldum beni mutlu etmiştir. tebrikler.
 • yahu bu adamlar siyasiyabend değil mi? fotoğraflara bakıyorum tamam yüzler aynı, müzik biraz değişmiş. olay nedir anlayamadım açıkçası. bıraktık abi biz gezginliği piyasaya çıkıyoruz mu dediler, yoksa grup üyeleri mi değişti? bu adamlar siyasiyabend'dir arkadaşım, benim için de öyle kalacaktır!

  (bkz: biri beni aydınlatsın)
hesabın var mı? giriş yap