şükela:  tümü | bugün
 • granada'nın eski müslüman mahallesi. dar sokakları, şirin evleri, tepeden elhamraya ve granadaya hakim manzarısıyla çok hoş bir yerdir.
 • artık bir yahudi mahallesi olan albaicin mahallesi granadanın en güzel köşesidir. alhambranın muazzam mimarisinin yanında, bu mahallinin mütevazi mimarisi, çelişkili ve etkileyici bir biçimde bütünleyeci bir özellik oluşturmaktadır.
 • bu bolgede 5 kisiden 4'u bi muzik aleti tasiyarak yurur. buradaki yabancilarin favori giysileri salvardir (kadin erkek farketmez). kendine has hos bir havasi, daracik yokuslu sokaklari, guzel manzarasi vardir. az otedeki sacramonte sagolsun cingenesi de boldur. kendine munhasir bi mekandir, guzeldir, hostur.
 • beyaz evler, yokuşa vuran "bütün güzel sokaklar albayzin e çıkar" sözünü hatırlatan sokaklar. bir de tepede durup elhamra yı karşıdan izlerseniz, "iyi ki buradayım" dersiniz, ya da şimdi "yeniden gidebilsem."
 • ispanya'nın granada şehrinin en özel bölgelerinden biri. sokakları gece gündüz haşhaş ve marihuana kokar. hippisi bol, müziği güzel, kafası yaşanılasıdır.

  aklınızda fikir oluşturması için tıklayabilirsiniz çekinmeden.
 • sokaklarını eremite ile arşınladığımız güzel semt. son bir aydır arada bir hayallerde, bazen de arrinconamela dinlerken kendimi burada buluyorum.

  giderseniz bar kiki'ye uğramamazlık etmeyin.
 • granada'nın özel mi güzel bir mahallesi.küçük meydanları sanki evinizin odaları, meydanlarda oturan insanlar aile bireyleri, öyle sıcak bir atmosfer var burada.bir iki gün tur atsanız mahallede, ertesi gün tanıdık oluveriyor insanlar.sorundan sıkıntıdan uzak yaşamak için birebir.kısa süreli ziyaret bile dinginleştiriyorsa insanı, tası tarağı toplayıp kaçmak gerek buraya bir süreliğine terapi niyetine.yıprandık bu gözünü sevdiğimin memleketinde zira.
 • akşamüstü güneş batarken elhamra sarayını izlersiniz buradan.. granada’nın diğer yarısıdır
 • granada'nın en eski yerleşim yeri, hatta elhamra'nın bulunduğu tepeden bile eski. etrafında eski surlarını görebilirsiniz. özelliği güzel (ama çok dik) sokakları olan eski bir mahalle olması dışında, üst kısımlarından harika elhamra manzarası görüyor olmanız. en üstteki san nicolas meydanından güneşin batışını izlemesi ile meşhur.

  öğle yemeği olarak yanımızda taşıdığımız sandviçlerimizi, elhamra manzaralı olan buranın en üst kısmındaki san nicolas meydanında yiyelim dedik, zira öyle bir tavsiye almıştık. yalnız bu tepeyi o sıcakta çıkması bayağı zor, o yüzden yolumuzun ortasında süper manzaralı ve süper sakin, gölge bir meydan bulunca, orada oturduk ve elhamra manzarasında harika bir öğle yemeği yedik. üstelik meydanın bir köşesinde su çeşmesi de bulunmaktaydı. sonradan san nicolas'a çıkıp oranın keşmekeşini görünce de, iyi ki de aşağıda yemişiz dedik. bu meydanın adı mirador placeta carvajales'miş. tavsiye olunur.

  https://www.google.be/…m2!3d37.1789791!4d-3.5942251
 • granada'da mutlaka gidilmesi gereken semt. gitmek derken özellikle şurası burası değil de boş boş sokaklarda yürümesi çok keyiflidir. mirador san nicolas'tan el hamra'yı izlemek, mükemmel. hele meydanda flamenko çalan birileri varsa ayrılmak zor gelebilir.