şükela:  tümü | bugün
  • 99 doğumlu fc toulouse formasi giyen wonderkid kaleci, bu hafta psg ve zlatan ibrahimovic'e karşı forma giydi. şu haliyle tolga'dan fersah fersah daha iyi kaleci.
  • toulouse fc'nin yarın 17 yaşına girecek olan burkino faso asıllı fransız kalecisi. ligue 1'de bu sezon 7 maçta forma giyip 2 maçta kalesini gole kapamayı bilmiş. ülkesinin 17 yaş altı milli takımında forma giyiyormuş ayrıca.

    edit: kaleyi devraldıktan sonra hiçkimselere bırakmamış ve 2015/16 sezonunda 24 maçta takımının kalesini korumuş, bu maçlarda 27 gol yiyip 8 maçta kalesini gole kapatmayı başarmış 1,93m'lik arkadaş.

    edit2: bu sezon* takımının oynadığı 11 lig maçında da forma giyip bu karşılaşmaların 4 tanesinde kalesini gole kapamayı başarmış. toplamda ise 9 gol yemiş.
  • 2 yıldır toulouse kalesini koruyan, 1998 doğumlu ve 1.93 (!) boyundaki burkina faso asıllı fransız kaleci. gianluigi donnarumma kadar popüler olamasa da ondan daha iyi bir kaleci olduğunu düşünüyorum. sikko bir defans hattıyla yine iyi işler yaptı. önümüzdeki yıllarda kaleci ihtiyacı olacak olan monaco ve hali hazırda kötü kalecileri (genel kadro kalitesine göre kötü) olan psg kendisini ilgiyle takip etmektedirler.
  • fifa 17de takımımın kalesini koruyan yegane genç yetenek. ayıdan sonra çok iyi geldi.
  • football manager 2017de 2020 yilindan sonra dunyanin en iyi kalecisi oluyor. gercek hayatta da muhtemelen bir-iki sene sonra en yuksek seviyede oynamaya baslayacaktir.
  • değerini her geçen gün katlıyor. ne var bunda diyebilirsiniz ama bu genç oğlan kümede kalma mücadelesi veren toulouse takımında oynuyor. bizde de benzer bir örnek çağlar şahin akbaba var mesela adamı tefe koydular. yetenek olarak benzer değiller ama zihniyet farkını göstermesi bakımından örnek olsun diye yazdım adını. hayreti mucip.