şükela:  tümü | bugün
  • kredi kartında çığır açmış bankadır. şöyle ki; bir şubedeki arkadaşım "ya bana destek olsun, kart gelince iptal edersin, at şuraya bi' imza" dedi. ben de attım.

aradan 3 ay geçti kart geldi kurye ile. tam da o esnada world'e ihtiyacım oldu. dedim açayım işimi görür kapatırım. çağrı merkezini aradım, "ben bilgileri girdim, siz şifrenizi oluşturun, onayı şubeye gönderdim" dedi eleman. şifremi oluşturdum.

ertesi gün, şubeden bir başka eleman aradı. "ben kartınızın teslim edildiğini göremiyorum" dedi. aktif ileti ile geldi deyince, "tamam, şimdi girişi bitirdim, gm'den son onay kaldı" dedi.

daha ertesi gün cebime mesaj geldi: sn brhmbl kart başvurunuz gm tarafından uygun görülmemiştir.

şimdi bir bankacı olarak benim bildiğim bir adama kart verilirse kullanır, reddolacaksa da kart basılmaz. kartı bas, şifreyi oluştur, sonra da ooo dostum sana kart veremeyiz de.

allah personeline sabır versin dediğim banka.
  • ithalat için yaptığım ödemeyi akşamdan sabaha halletmiş, diğer bankalara oranla daha düşük bir masraf ile beni sevindirmiş, bir ziyaretimle çek karnesini ikiletmeden vermiş güzel bankadır. artık yeni bankamdır.

o derece samimiler ki; sanki ithalat gecikince onlar büyük zarara girecek. teşekkür ve tebrik ediyorum.
  • hakkında yazılanları okuyunca bizim demokrat veya medeni görünen birtakım sözlükçülerin ne kadar despot, iktidarı ele geçirse ortamın ne kadar ...na koyacak yapıda olduğunu anladım.

çalışanları türbanlı diye eleştirmişler: sana ne, maaşını sen mi veriyorsun?
    dinci bankaymış diye eleştirmişler, e git başka bankada hesap aç.
    işe alırken dini sorular soruyormuş, zorla mı iş mülakatına çağırıyorlar, git başka yere iş başvurusunda bulun
    yaptığı işlem aslında faizmiş, e tamam, sen paranı yatırma o zaman..veya kârlı buluyorsan yatır, ne diye zırlıyorsun?
    vs vs..

anlamak bu kadar mı zor veya kendinden başkasını bu kadar mı enayi görüyorsun. adam kendi meşrebine uygun bir dünya oluşturmaya çalışıyor. veya hedef kitlesini belli bir kesim olarak belirlemiş, ona göre bir altyapı hazırlıyor. kapısında "üye olmayan giremez" yazan özel klüpler sende bir rahatsızlık uyandırıyor mu mesela? bu da böyle bir yol çizmiş.."ben dinci bankayım, inan takılsın, inanmayan öteki bankalara" demiş adam. e bu ülkede tek banka bu olmadığına göre, büyüklük olarak da diğerlerinin yanında solda sıfır kaldığına ve dolayısıyla size bir zararı olmadığına göre ne diye zırlıyorsunuz. farklılıkları kabul etmek bu kadar mı zor? yıllardır ticaret hayatımızı yahudiler şekillendirdiler,onlarınki çok güzel oluyor da müslüman birşey yapmaya kalkınca mı rahatsızlık yaratıyor. e tabi siz de haklısınız, alışmışsınız müslümanı sadece hammaliye işler yaparken görmeye..parayla ve yönetimle oynayınca batıyor değil mi inceden?
  • 4 yıla yakın hizmette bulunmuş çalışanından eğitim tazminatı isteyen ve bunu rakip bankaya gittiği için dörtle çarpan banka. 4 yıldır ard arda kariyer.net in "insana saygı" ödülünü alan bankadır aynı zamanda.
  • otel, restoran gibi işletmelere kredi verdiğinde, kredi sözleşmelerine, tesis bünyesinde alkollü içki satılmayacağına dair madde koyduran banka. aynı zamanda bildiğimiz faizi katılım payı vs. şekillerde adlandırıp kullanan ve faizsiz kazanç elde ettiğini iddia eden banka. aynı zamanda çok fazla kredi komisyonu alan banka.

itiraz edecekler için şimdiden yazayım. bu yazdıklarım sallama değildir. otel almak için albarakadan kredi kullanan bir müşteriden edindiğim bilgilerdir.
  • eski yönetim kadrosu bugün akp iktidarında ekonomiyi yönetir.
    (bkz: kemal unakıtan)
    (bkz: ahmet ertürk)
  • yurdum insanının bilgisizliğini sözlük userlerine bile kendini banka zannettirecek kadar iyi kavramış, "faiz" kelimesi "yerine vade farkı"nı kullanarak türk parası mevduatına faiz arayanların bu nominal farkla takiyye yapmasını sağlayan türk bankalar yasasınca banka olmayıp sadece bir finans kuruluşu olduğu kabul edilen anonim şirket. aynı manada (bkz: kuveyt türk)
  • 2005 ve 2006 yılında kariyer.net üzerinden yaptığım başvuruya bugün itibariyle aşağıda ki gibi dönüş yapmış bankadır.

"bankamızın "......." ilanına yapmış olduğunuz iş başvurunuz tarafımıza ulaşmış olup, olumlu bulunması durumunda sizinle bağlantıya geçeceğimizi bildiririz.bankamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

saygılarımızla,

insan kaynakları müdürlüğü
    albaraka türk katılım bankası a.ş."

insan kaynakları baya çalışıyor demek ki belli..bir başvuruya 5 (yazıyla "beş") yılda dönebildiklerine göre sanırım jpmorgan kadar çok başvuru alıyor olsalar gerek. hatta fazlası bile olabilir ki özellikle "yapmış olduğunuz iş başvurunuz tarafımıza ulaşmış olup" diyor cevapta. ulen yürüyerek mi gitti bu başvuru size ki ancak ulaşıyor elinize.. güldürmeyin beni. işin enterasan kısmı ise, çok şükür ki aradan geçen 5-6 senede benim o ilanı verenleri iş görüşmesine çağırabilecek kariyeri yapmış olmam..garip ne diyim..
  • gün itibariyle bir sınavı olmuş olan bankadır.

şimdi bu banka gayet islami bir bankadır. kendileri de bunu sık sık dile getirirler. ayrıca sınava katılan yüzlerce adayın yüzde 0,5'i de kızdır. yalnız genel kültür soruları diğer pek çok bankayı geride bırakacak cinstendir. gayet genel kültüre hitap eden sorular sormuşlardır. mesela aklımda kalanlardan biri "saraydan kız kaçırma operasının bestecisi aşağıdakilerden hangisidir?" ve daha böyle bir sürü soru vardı. kimsenin hakkını yemeyeyim ama bu tarz soruları orada kaç kişi bilir, emin değilim!