şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kayalik su agac uclusunde tek gecerim. puget sound tablosu seattle art museum'da sergilenmektedir. tabloyu puget sound'u gormeden yapmistir.
 • göl manzaralı tabloları çok başarılı olan ressam.

  insan veya dolaylı olarak insanın etkisi ile oluşan durumları resmetmekten kaçınmıştır.

  "sessiz göl - a quiet lake" isimli tablosuna bir bakılır sonra bir daha bakılır.renk kullanımı ile ışıkları çok güzel resmetmiştir.

  http://www.allposters.com/…ke-posters_i1363602_.htm

  önemli resimlerinin olduğu galeri;

  http://gallerix.ru/album/albert-bierstadt
 • alman asıllı amerikan ressam.

  1830-1902 yılları arasında yaşamıştır. almanya'da doğan bierstadt küçük yaşta ailesinin göç ettiği abd'ye gelmiştir. almanya'da 1853-1857 yılları arasında resim eğitimi almıştır. daha sonra abd'ye dönen ünlü ressam, vahşi batıya yapılan bazı keşif seyahatlerine katılmış olup, bu seyahatlerdeki gözlemlerini sonradan etkileyici manzara tablolarına dönüştürmüştür. özellikle görkemli manzara tablolarıyla tanınmaktadır.

  sağlığında tabloları yüksek meblağlara satılmış ve kendisi ün kazanmış, ama tablolarındaki romantizm hissi ve ışık kullanımı yönleriyle kendisini aşırı bulan sanat eleştirmenlerinin eleştirilerine maruz kalmıştır. görkemli tablolarında zaman zaman doğal renklerin yerine, gerçeğinden biraz farklı renkler kullanmıştır.

  üretken bir ressam olan bierstadt'ın 500'den fazla (kimi tahminlere göre 4000 civarında) tablosu olup, bunların önemli bir kısmı günümüze kalmıştır. kalanların çoğu abd müzelerinde sergilenmekte olup, bazı tabloları da zaman zaman giderek artan fiyatlara satılmaktadır.
 • özellikle dikkatimi çeken manzara içerisine çeşitli yabani hayvanlar yerleştirme isteği ki bu özellikle geyik olmuştur,resimlerine oldukça şiirsel bir hava katmıştır.
 • geniş manzara resimleriyle tanınan ressam.
  orta okulda bir resminin kopyasını çizmiştim. çok güzel olmuştu, hoca galeriye götürmek için almıştı. yaz tatiline kadar galeri falan olmadı. geri de vermemişti resmimi. ben de karne günü eve dönmeden önce resim laboratuvarına girip almıştım geri. hala durur odamda. çok da güzel değilmiş. o zamanlar albert bierstand'dan daha albert bierstand hissetmiştim kendimi.
 • 1830 doğumlu alman asıllı ressam.
  etkilendiğim nadir ressamlardandır.
  hayal gücü konusunda gerçekten takdir edilesidir. bu yeteneği, mükemmel tekniği ile birleşince ortaya akıl almaz tabloların çıkması kaçınılmaz oluyor.
  şahsi görüşümü soracak olursanız, edebiyat dünyasında tolkien ne ise ressamlar arasında da albert biertadt o'dur.

  .
  .
 • bierstadt resimlerine bakarken kendimden bir şeyler buluyordum sürekli. bierstadt'ın beni neden bu kadar etkileyebildiğini mevsimler geçince fark ettim. mevsimler geçtikte doğa değişiyordu, bierstadt sanki rüyalarımda gördüğüm evreni çiziyordu.