şükela:  tümü | bugün
  • liverpool şehrinde deniz kenarında kurulmuş, içinde beatles story, merseyside maritime museum, tate liverpool gibi müzelerin, küçük otellerin, restoranların ve hediyelik eşya dükkanlarının olduğu ve liverpool'a gelen her yabancının uğradığı, sevimli bir bölge.
  • liverpool 'da bulunan 1846 yilinda yapilmis rihtim. sanki acik bir havuz izlenimi verir. mersey nehrine acilir halbuki 1.5 milyon ft2 duvarla ortulmustur. tarihi 2.dunya savasini canli olarak yasamisligi beatles'in ilk ciktigi bara yakinligi ve bir cok ozelligiyle gezilesi bir mekandir
  • liverpoolda bulunan en guzel yapi."circo" adli mekan oradaki en guzel yerlerden biri olup.titanicin de ilk olarak buradan kalktigini soylediler albert dockdakiler.ayrica burada beatles muzesi de bulunmaktadir.gercekten mukemmel bir yer.
  • liverpool'da görülmesi gereken ilk yer belki de. apayrı bir havası olan, gezip dolaşmanın, denize karşı sigara tüttürmenin keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz bambaşka bir yer.
  • restoran ve barları liverpool'un elit kesmine hitap eder. gittiğiniz zaman şehrin çarşısından sonra insan kalitesinin yükseldiği hemen göze çarpar. girişinde pump house denilen bir pub vardır ve kesinlikle liverpool'un en güzel publarından biridir. aynı zamanda da çok turistik olan bir yerdir. eğer gittiğiniz günün akşamında liverpool fc'nin bir avrupa kupası maçı varsa, rakip takımın taraftarlarını burada görmek mümkündür. ayrıca albert dock, bünyesinde ingiltere'nin denizle ilgili en sağlam müzesi olan maritime museum'u da barındırır.