şükela:  tümü | bugün
 • yeni dünya düzeni’nin yaratici fikir babasi olan albert pike 29 aralik 1809’da boston’da dogdu. harvard’da calisti. amerikan ic savasi’nda güneyli ordu’da tuggeneral olarak savasti. savastan sonra tutuklandi ve hapse girdi. hapisten kurtulmasi bir freemason olan baskan andrew johnson’un affiyla mümkün oldu. ertesi gün beyaz saray’da birlikteydiler. bu aftan sonra baskan, iskoc riti tarafindan 4. dereceden 32. dereceye terfi ettirildi.

  bir 33. derece mason olarak, eski ve kabul edilmis iskoc ritinin kurucusu ve babasi, kuzey amerika freemasonary’nin büyük komutani ve ku klux klan’in "top" lideridir. tüm satanist luciferian gruplarin büyük ustasi da olan bu adamin, lucifer’la bir bilezik vasitasiyla sürekli iletisim halinde oldugu da söylenir. illuminati’nin de tepe adamlarindan biridir. yeni dünya düzeni’nin fikir babasi ve planlayicisidir.

  bir gün albert pike, kendi ruhsal rehberi olan lucifer’dan aldigi bir mesaji –ki bunlarin da demonik görüntüler oldugu belirtiliyor- dönemin illuminati baskani mazzini’ye 1871’de yazdigi bir mektupta anlatir. ilginctir ki bu mektup "tek dünya düzeni"ni gerceklestirmek icin yapilmasi gereken üc dünya savasini anlatir:

  "1. dünya savasi, illuminati’ye rus carligi’ni yikarak, bu ülkeyi ateistik komünizmin bir kalesi yapmak icin gereklidir. britanya ve alman imparatorlugu icindeki örgütümüz bu savasi tetiklemeli, savasin sonunda komünizm kurulmali ve dinleri zayiflatmak amaciyla diger hükümetleri yikmakta kullanilmalidir…"

  "2. dünya savasi, fasitler ve siyonistler arasindaki farkliliklarin kiskirtilmasiyla tetiklenmelidir. bu savasin sonunda fasizm yikilmali ve siyonizm filistin’de bagimsiz bir israil devleti kuracak kadar güclenmelidir. enternasyonal komünizm, savastan hristiyan dünyasiyla denge icinde bir güc olarak cikmalidir ki ona cikaracagimiz son karisiklikta ihtiyacimiz olacak…"

  "3. dünya savasi, siyonistlerle islam alemi arasinda illuminati ajanliginin sebep olacagi farkliliklarin körüklenmesiyle tetiklenmeli. bu savas öyle bir savas olmali ki islam ve siyonizm birbirini yiyerek yok etmeli. bu arada diger uluslar, fiziki, ahlaki, ruhsal, ekonomik yikimlara sürüklenerek bölünmeli. öyle bir sosyal kaos yaratilmali ki, herkes dinleri kanli siddetin temel sebebi olarak görmeli ve insanlar mutlak ateizme yönelmeli. son olarak lucifer’in saf ve mutlak doktrininin manifestosuyla hristiyanlik ve ateizm de silinmeli…"

  evet… konuyla ilgili daha fazla aydinlanmak isteyenler icin: http://www.threeworldwars.com/albert-pike.htm
  (bkz: #4012863)
  (bkz: #4013123)

  not: cevirileri hizla ben yaptigim icin birebir ve dosdogru bir ceviri olmayabilir. ancak temel fikre aykiri olmadigi konusunda garanti veririm.

  simdi gelelim yoruma… yeni dünya düzeni, bilderberg, illuminati, freemasonry, abd, ab, nato, büyük ortadogu projesi, new age, spirütializm, zihin kontrolü vs. gibi bir yigin kavrami bir araya getirdiginizde, daha 1871’de yazilan mektuplarin ne derece isabetli oldugunu gözönüne aldiginizda bunun ne derece büyük bir satanist plan oldugunu anlarsiniz. seytanin adamlari olan cinler vasitasiyla aldiklari mesajlari insanlara hangi kiliflara sokarak yutturduklarini da rahatlikla görebilirsiniz. ancak inanan biriyseniz korkmaniza da gerek yoktur. zira her firavunun karsisinda bir de eli sopali musa vardir. allah’in izni olmadan hicbir plan gerceklesemez. planin cogunun gerceklesmis olmasi hak’la batil’in ayrilmasi icin allah’in seytana verdigi bir izin oldugunu gösterir. bu olay, zerdüst’ün dinindeki hürmüz ile ehrimen’in savasina benzetilebilir. zira savastan sonra ikisi birbirine tesekkür eder ve "karanlik olmasaydi, aydinlik bilinemezdi" derler, ya da tam tersini. burada (bkz: komple komplo teorisi/#3815576)

  su da bilinmelidir ki, düsmanla düsmanin metotlarini kullanarak savasmak yenilgiyi bastan kabul etmektir. tamamen insan nefsinin kötü sifatlarini temsil eden bencilligin aleme yansimasi olan seytan, ask gelince dumura ugramaktadir. su halde gercek savas alani kisinin kendi benligiyle yaptigi mücadeledir. (bkz: fenafillah)
 • kalıntıları şurdaki haritaya bakınca beyaz saray'ın tam karşısında yer alan ve supreme council adıyla anılan house of the temple binasında saklanan kişi. binanın üzerine dikkatli bakınca tamamlanmamış bir piramit olduğu kolayca anlaşılabilir. ayrıca amerikan iç savaşı'nda confederate army mensubu olup heykeli dikilen tek generaldir. önemli eseri içinse:

  (bkz: morals and dogma)
 • albert pike (d. 29 aralık 1809 - ö. 2 nisan 1891) abd'li şair, general ve 33. derece büyük mason üstadı.

  hayatı
  pike, boston, massachusetts'de benjamin pike ve sarah andrews pike çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi. altı kardeşten en büyüğü olan ve büyük sorumluluk taşıyan albert pike, 1825 yılınının ağustos ayında giriş sınavlarını başarıyla geçtiği harvard üniversitesi'ne kabul edildi. bağımsızlık yılında taos, new mexico seferine katıldı. o dönemde gazetelerde makale yazan pike, gazetedeki işinden kazandığı ilk parayla mary ann hamilton ile evlendi. bu evlilikten on bir çocukları olmuştur. daha sonra 1837'da hukuk okumaya başlayan pike bir yandan da o dönemde çocukluğundan gelme şiir alışkanlığını devam ettiriyordu. inanç olarak anglikan'dır. pike'ın bir ku klux klan üyesi olduğu iddia edilmiş; fakat bu iddia kanıtlanamamıştır. özofagus darlığı nedeniyle zor günler geçiren pike, 82 yaşında ölmüştür. washington'da oak hill mezarlığı'na gömüldü.

  askeri hayatı
  meksika-amerika savaşı'nın başlamasıyla pike süvari birliklerine katıldı. tuğgenaral olan john selden roane ile büyük görüş farklılakları bulunan pike onu bir düelloya davet etti. herhangi bir yaralanmanın olmadığı düello sona erdi. 22 kasım 1861 tarihinde ise tuğgeneral olarak görevlendirilen pike, asilik ve vatana ihanetinden dolayı suçlanarak tutuklanması istenince arkansas'ta saklandı ve istifasını gönderdi; ancak istifası 11 kasım'da kabul edildi.

  masonluğu
  1850 yılında mason oldu. independent order of odd fellows'a katıldı. albert pike, 1859 yılında büyük üstad olmuştur. halen abd'nin en etkili ve bilinen masonu olarak kabul edilir.

  şairliği
  hayatının sakin geçen dönemlerinde kendini şiire veren pike, ilk şiiri olarak hymns to the god'ı yayınladı. ayrıca prose sketches and poems western country'de yazdı. eserleri bazı yerel dergilerde yayınlan pike'ın en bilinen eseri içeriği masonlukla ilgili olan morals and dogma adlı kitabıdır.

  kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/albert_pike

  https://en.wikipedia.org/wiki/albert_pike
 • (bkz: freemason) morals and dogma'nın yazarı, 33.derece mason ve general
 • abd'li şair, general ve 33. derece büyük mason üstadı olan pike, boston massachusetts'de benjamin pike ve sarah andrews pike çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.
  1859 yılında büyük üstad olmuştur ve halen abd'nin en etkili ve bilinen masonu olarak kabul edilir.
  pike'ın bir ku klux klan üyesi olduğu iddia edilmiş; özofagus nedeniyle zor günler geçiren pike, 82 yaşında ölmüştür.
 • "kendimiz için yaptıklarımız bizimle birlikte ölür - başkaları için yaptıklarımız kalıcı ve ölümsüz olandır." sözünün sahibi...
 • mazzini'ye yazıldığı iddia edilen mektup
  “15 ağustos 1871, washington dc

  aydınlanmacı düşüncenin amacına ulaşması için öncelikle bir dünya savaşı çıkarmalıyız. bu sebeple rusya'da çar'ı(çarlığı) zayıflatıp, ateizmi ve komünizmi hakim kılmalıyız. casuslar vasıtasıyla britanya imparatorluğu(ingiltere) ve alman imparatorluğu(almanya) arasında gerginliği körükleyerek savaşa zemin hazırlamalıyız ve 1.dünya savaşı sonrası, komünist düzeni iyice inşa etmeliyiz ki, tüm hükûmetleri yıkabilelim ve tüm dini düzenleri zayıflatabilelim. ardından ikinci dünya savaşı'nı çıkarmalıyız ve bunu gerçekleştirmemiz için; faşistler ve siyonistler arasında savaşla sonuçlanacak bir gerginlik oluşturmalıyız. isimleri nazi olacak olan faşistleri, savaş sonunda yok etmeli ve savaş sonrası filistin'de yahudilerin ana unsur olacağı israil devleti'ni kurmalıyız. ikinci dünya savaşı sürecinde uluslararası komünizm mutlaka hristiyanlığı dengeleyecek bir güce ulaştırılmalı. toplumlara ölçülü bir şekilde son çöküşü yaşatacağımız zamana kadar bu denge bizim için gereklidir. üçüncü dünya savaşı'nı çıkarmamız için; islam aleminin liderleri ve siyonistler arasında ajanlarımız vasıtasıyla, ayrı düştükleri konular üzerinden gerginlik çıkarmalıyız ve bu savaş, müslüman arap dünyası ve israil devleti'nin birbirlerini yok edecekleri şekilde dizayn edilmeli. bu hengame içinde diğer milletleri bu konuda, fiziksel, ahlaki, ruhsal ve ekonomik olarak çökmeleri için mücadeleye zorlamalıyız. nihilistlerin ve ateistlerin önlerini açmalıyız ve müthiş bir sosyal çöküş provoke etmeliyiz ki böylece bu kanlı kargaşa ve vahşetin doğurduğu korku içinde mutlak ateizm etkisi ortaya çıksın. insanlar her yerde vahşi devrimci azınlığa karşı kendilerini savunmak zorunda kalacak. daha sonra insanlık medeniyeti, bu vahşi yok edicileri imha edecek. birçok kişi hristiyanlık'ta hayal kırıklığı yaşayacak. kimileri hayatta herhangi bir pusulası veya istikameti olmaksızın deizm'i seçecek. ama bir düşünceden ötürü endişe duyacaklar. bu endişelerinin sebebi; nereye itaat edecekleri, neye yönelecekleri konusu. sonunda evrensel bildiriler yoluyla lucifer'ın saf doktrininin ışığını almaya başlayacaklar. bu doktrin, sonunda tüm insanlık içinde genel dünya görüşü haline gelecek ve ona teslimiyet içinde olacaklar. hristiyanlık ve ateizmin fethedilmesi ve aynı zamanda yok edilmesinden sonra ortaya çıkacak olan bu evrensel dünya görüşüne karşı muhafazakar hareketler ortaya çıkacaktır.

  albert pike”
 • if the soul sees, after death , what passes on this earth , and watches over the welfare of those it loves, then must its greatest happiness consist in seeing the current of its beneficent influences widening out from age to age, as rivulets widen into rivers, and aiding to shape the destinies of individuals, families, states, the world; and its bitterest punishment, in seeing its evil influences causing mischief and misery, and cursing and afflicting men, long after the frame it dwelt in has become dust, and when both name and memory are forgotten.

  (bkz: morals and dogma)
 • albert pike ; amerikan iç savaşında, avrupalı ailelerin istediği şekilde şekil vermek istediği abd'yi kurmak isteyen kuzeylilerle savaşan ve amacı bağımsız abd'yi inşaa etmek olan güneylilerin çok önemli bir komutanıdır. komik olan nedir biliyor musunuz? albert pike en acımasız güneyli general olarak bilinse de kuzeyde doğup büyümüş bir iskoçtur. kuzeyli olduğu da iç savaştan çok sonra öğrenilmiştir. peki savaştan önce bilinse ne olurdu, askere bile alınmazdı.

  albert pike kuzey amerikalı askerlerin kafa derilerini yüzmekten suçlu bulunmuş, savaş sırasında esir ettiği kuzeyli askerlere yaptığı işkencelerle bilinen, kkk klan yöneticisi olduğu sayısız belgeyle kanıtlanan bir canidir. peki albert pike'ın heykelinin washington'ın merkezinde işi ne? merkezi dediysem mecazi anlamda söylemiyorum. meşhur abd kongre binasının dibinde, beyaz saray'a yürüme mesafesindedir. daha ilginç olanı ise kuzeylilerin 1 numaralı generali abraham lincoln'ün anıtı şehrin diğer ucunda olduğu halde albert pike'ın anıtı kongre binasının dibindedir. ne kadar ironik değil mi?

  peki albert pike'ı bu kadar önemli yapan ne. çünkü yaklaşmakta olan kuzey-güney savaşı bilindiği için güneylilerin içine sızmış kuzeyli bir ajandır albert pike. savaş bittikten sonra yalandan 1-2 sene yatıp başkan tarafından af ile hapisten çıkartılmıştır ve savaş boyunca kuzeylileri fonlayan masonların ve masonları temsil eden ailelerin büyük üstadı olmuştur. 500 küsür yıllık mason tarihinin ilk 33. derece üstadıdır. modern masonluğun temelini atan kişi olarak bilinir. güneylilerin en acımasız komutanı olduğu halde savaştan sonra anıtı yapılmış tek generaldir ve tekrar söylemekte fayda var, anıtı kongre binasının yanındadır.