şükela:  tümü | bugün soru sor
 • new wave ultima online klonu olan, henüz alpha testleri devam eden cross-platform bir sandbox mmo oyunu. diğer oyunlardan ayrılan (?) özellikleri karakterler geliştirilebilir, oyuncular ekonomiyi kurar ve pvp bölge kontrolüne dayalıdır. key bulursanız denemeye değer, ya da bana da verebilirsiniz daha deneyemedim *
  https://albiononline.com/?ref=wmdplvhqtm
 • alpha testlerine oyuncuları da alıyorlarmış artık. uoyu hatırlattı bana biraz.
  http://tr.ign.com/…online-alpha-testlerine-basliyor
 • dört gözle beklediğim bir oyundu ama pay 2 win olacakmış. oyunda gerçek parayla oyun parası alınabiliyor. yazık oldu. hay sokayım pay 2 wininize, aylık 5-10 dolar versek de eşit olsak çok mu zor.
 • 26 ocakta yeniden alpha accessi açılacak oyun. founder paketleri 29 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor. ne kadar pay 2 win olacak bilmem ama, parayla oyunda free accountların elde edemeyeceği ve oyunda efekti olan şeyler alamıyorsunuz.
 • oyun için en detaylı bilgiyi link 'ten alınabilir. *

  oyunu biraz anlatmak gerekirse,

  ultima online temeli almış, open world yani her yere girip çıkabildiğimiz bir dünya üzerinde geçiyor. çağ olarak yine orta çağ avrupası dönemlerinde geçiyor. bu açıdan standart bir mediaval age mmo gibi. oyun içindeki ekonomi ise tamamen oyuncular tarafından yönetiliyor, yani hazır bir şey satın alma yok. herkes craft edilen eşyaları kullanacak.

  ultima online ile ortak olarak:
  -izometrik görüş açısı
  -ev sistemi
  -karakter yetenekleri sınırsız (yani class yok)
  -looting (ölünce cesette ne var ne yok alınabiliyor)
  -guild sistemi
  -faction sistemi

  ultima online'ın en güzel yanlarını almış diyebilirim, bunlara ek olarak

  -skill sistemi için path of exile benzeri bir destiny board yapmışlar. https://albiononline.com/en/#character
  -wow'daki gibi at üstünde savaşmıyorsunuz
  -giydiğiniz zırhlara ve kullandığınız silahlara göre archer-mage-warrior ya da türevleri veya kombinasyonları olabiliyorsunuz.
  -ölünce eşyaların durabilitysi %33 düşüyor, yani sürekli bir craft döngüsü oluşturmak istemişler.
  -yeşil, sarı ve kırmızı olmak üzere 3 çeşit zone var, bunlar world of warcraft'daki zone yapısına benziyor.
  -şehirler guildler tarafından yönetilecek, yani şehirlerde sürekli bir kuşatma olma durumu olabilir.
  -her şehrin bankası ve auction house veya marketi birbirinden bağımsız.
  -şehire sahip olan grup, şehirde yapılan işlerden, şehirdeki evlerden vergi alıyor.

  peki bu oyun p2w olacak mı? şu an 2. alpha tesitine gireceğiz yaklaşık 3 gün sonra. 1. alphada oyun içindeki döviz olan "silver" gerçek para ile alınan "gold" ile bir değişim yapılabiliyordu. örneğin bir aa satın almak 120000 silver iken 12000 gold ile bunu alabiliyorduk. 2. alpha ile bunu ortadan kaldırdılar, gold ile sadece vanity yani oyunda size sadece görünüm bazında farklılık sağlayacak eşyalar satın alınabilecek ve "premium" status alabileceksiniz. peki nedir bu premium status? henüz net bir açıklama yapılmadı fakat daha hızlı mineral/odun/deri/taş toprak toplamaya faydası olacağı söyleniyor. bu durumda oyun p2w olur mu? çok ta olmaz zira silver ile de gold değiş tokuşu yapılabilecek oyuncular arasında, bu durumda hiç para harcamadan da premium durumuna bir oyuncu geçebilecek.

  şahsi kanaatim oyun çok güzel olacak, herşeyden önce tek server olması çok güzel olmuş. ping testleri yapmışlar bi sıkıntı olmadığını söylediler ve işin güzel yanı öyle bir durum olsa bile server hollanda da olacağı için amerika (na ve sa) ve uzak doğu (sea) ülkeleri düşünsün, bizim için bir sıkıntı olmayacak. yapan ekip alman, bu açıdan disiplinli bir yol haritaları var ve vaadlerini gerçekleştiriyorlar. şu ana kadar forumlarına 22000 kişi üye olmuş, ortalama bunun 4te 1i founder yani destekçi olsa yaklaşık olarak 2 milyon dolar gibi bir bütçe toplamış olduklarını düşünüyorum, bu oyunun sürdürülebilirliği açısından çok önemli.

  ben kendim 50$ değerindeki epic founder pack aldım, bu paket ile alpha erişimi, closed beta erişimi, oyun içinde 5000 gold, founder sertifikası ve avatarımda gümüş zeytin dalı olması gibi hediyeler kazandım. dediğim gibi 3 gün sonra alpha test başlayacak, eğer uo türevi yeni soluklu bir oyun arıyorsanız kesinlikle desteklemenizi öneririm. ben 50$ sadece oyun için değil, gençlerin uo gibi bir oyunun tekrar tadına varabilmesi için desteklemek amacı ile verdim.

  eğer kayıt olursanız, referans link: [https://albiononline.com/?ref=925sfu513r https://albiononline.com/]

  benim referansımla oyuna kayıt olur ve founder pack alırsanız, eşek bir miktar para gibi hediyeler kazanacağım. bu hediyeleri paylaşma taraftarıyım. kayıt olduktan sonra bana burdan ulaşabilirsiniz.

  bu arada bombayı sona saklamıştım: oyun cross-platform. yani windows, macos, linux, android, ios üzerinden oynanabiliyor ve çıktığında f2p olacak.
 • benim gibi 25 yaş üzeri yazarları heyecanlandırmış oyundur.
  üye oldum, destekçi paketlerinden birinide satın almayı düşünmüyor değilim.
 • 23 kasımda kapalı beta süreci açılacak olan moba kafasındaki mmorpg. türkler türkçe forumları ve detaylı bilgileri yayınlayacakları bir sayfa da açmışlar.

  (bkz: http://www.albiontr.com/)
  (bkz: http://www.facebook.com/albiontr)

  ayrıca bir de türk guildi açılmış.

  (bkz: singularity-guild.com)

  kapalı betanın 3 ay süreceğini söylüyorlar. kapalı beta biter bitmez açık beta başlayacakmış.
  oyunun release tarihi 2016 ilk çeyrek diyorlar ama bence ortalarını bulur gibi.
 • eğer founder pack almak isteyenler aşağıdaki link ile üye olursa hediye gelen altınları seve seve paylaşabileceğim oyundur.

  https://albiononline.com/?ref=r7tazzlgf9
 • jahrein'in gerçekleştirdiği röportajı izlemek için buraya tıklayınız.
 • yarın tsi 14:00 da kapalı beta testi başlayacak olan oyun. sonra vay ben duymadım vay ben işitmedim denmemesi elzemdir.

  kayıt için link

  bonus video