şükela:  tümü | bugün
 • bence müzik algısından çok tüketim algısına hitap ediyor. merak edip alıyoruz bi bakıyoruz albüm foş. ama ne kapaklar var albüme gerek kalmıyor o derece haz alıyoruz. sonra müzik bir anda büyüleniyor gözümüzde.
 • parfüm şişelerinin etkisine yakındır
 • albüm kapakları bize albümler hakkında fikir verir. kapaktan bir mesaj çıkarmaya çalışırız. şu gerçek ki pek çok albüm kapağı o albümü yapan sanatçıyı güzel ve havalı göstermeye çalışmaktan öte anlam içermiyor.
 • algı sistemimizi doğrudan etkileyen ve zihnimizde kalıcılık sağlayan görsellik müzik ile birleştiğinde ne mi oluyor? tüm duygularımız elele halaya duruyor. halay başı da albüm kapakları!.. her duygu durumumuza kapak olup ruhumuza cuk diye oturan beğendiğimiz müziklerin yer aldığı albümlerin kapakları, iyi bir grafik tasarımcının elinden çıkmışsa, bize ne dinleyeceğimizi önceden ispiyonlayabiliyor.
  sanatçı veya grubun görüş ve düşünceleri, temsil edilen içerik, hitap edilen kitle ile uyum içerisinde, disiplinler arası tasarlanan albüm kapakları, dinleyici ve albüm içeriği arasında köprü görevi görüyor, böylelikle dinleyicide unutulmaz imgeler yaratabiliyor.
  (kitap kapakları da buna dahildir, lakin kafka’nın böcekli kitap kapağı buna iyi bir örnek değildir.)

  pink floyd
  baroque music
  michael jackson
  queen
  haggard
  megadeth
  !!ibrahim tatlıses