şükela:  tümü | bugün
 • hpv*ye bağlı olarak oluşan siğillerin (ve ayrıca hpv'yle alakasız olarak başa gelebilecek cilt kanserinin) tedavisinde kullanılan antiviral krem.

  (bkz: retrovirus)
 • dış genital bölge ve anüs çevresindeki siğillerin tedavisinde kullanılan krem. haftada 3 kere ve gece yatmadan önce siğillerin olduğu bölgeye uygulamak gerekiyor. sabah kalkınca krem uygulanılan bölge sabunlu suyla temizlenmeli ve tedaviye en fazla 16 hafta devam edilmeli.
 • alopecia areata da etkili olduğu gösterilmiş.
  muhtemel etkinliği bir immün yanıt düzenleyicisi olduğundandır.
 • genital siğil tedavisinde kullanılan 130 tl'lik kremmiş. doktor "önce bu kremi bir kullan, geçirmezse siğilleri yakarız" dedi de 130 lira gibi bir miktarı deneme yanılma yöntemine sunmak pek hoşuma gitmedi. bunu kullanıp da faydasını görenler/görmeyenler bir yeşillendirirse memnun olurum.

  kullanım sonrası edit: korktuğum başıma geldi, bende hiç bir olumlu tesir göstermedi.
 • kondilom koterizasyon veya kriyoterapi yaptirma imkaniniz yoksa, yurtdisindaysaniz ve derdinizi anlatabilecek cildiyeci bulamiyorsaniz, eczaneden alip haftanin 3 gunu kullanmaniz onerilir. gece yatmadan once kullanin, sabah kalkinca guzelce yikayin. uzun sure kullanin.(2-3 ay)
 • şu an günahı 153 tl'dir.
  eczaneden aldıktan sonra "o kadarlık seviştim mi lan" diye sorguladım kendimi...
  sonra karar verdim: tabi lan.
  şükür yani.
  lakin işe yaramazsa çok ağır sıçtım. şimdilik goygoyundayım, du bakalım.

  siz de bu arada bilinçlenin piliiz
  (bkz: hpv)

  engel olmanın bi yolu yok. hiç seks yapmazsanız, bellllki bi ihtimal. zira anneden de geçebiliyor. prezervatif korumuyor. henüz kitleselleşmiş bir tedavisi yok. kuluçkaya yatıp, seneler sonra ortaya çıkabiliyor. bakiresiniz, evlendiniz, kocanız dışında kimseyle sevişmediniz, kocanız sizden önce başka bi kadınla sevişmiş bulundu. adamda hiç belirti yok fakat taşıyıcı. hooop! tebrikler! hpv'niz hayırlı uğurlu olsun.

  yanisi benim gibi alevli meyve olmanız ya da rahibe hayatı yaşamanız fark etmiyor. sürekli ensemizde gezen bi arkadaş bu.

  anca riski azaltabilirsiniz.

  benimkinde fiziksel belirti olduğu için fark ettim ancak siz hpv olduğunuzdan habersiz geziyor olabilirsiniz şu anda.

  erkekler de baksın tabii ama asıl kadınlar smear testlerini ihmal etmesinler.

  benim durumum:
  ikinci bi emre kadar seks yasak, kim nazar ettiyse lütfen çıksın ortaya! kendisine laflar hazırladım.

  not: buraya yazma konusunda çekincelerim vardı. etiketlenir miyim, yargılanır mıyım diye endişe ettim.

  "bakın işte gelişigüzel seks yaparsanız böyle olur"cuların eline malzeme vermek istemedim ama sonra bilgi verme, paylaşma ve açık olma arzum ağır bastı.

  bilgi arayan insanlar bunu okumalı, bilmeli...

  korkuyorum.

  tercihlerimle ilgili kendimi biraz sorguladım ve yargıladım ama sonra geçti (yukarda virüsün bulaşma detaylarını yazdım)

  bir süredir yaşam tarzımı değiştirmiştim, bu da üstüne vesile oldu. garip bi şekilde bunu işaret kabul edip sevindim.

  konuyu arkadaşlarıma anlatmaya ve onları da test yaptırmaya ikna etmeye başladım.

  yeni bi sevgilim olsa, ne yaparım diye düşünüp üzüldüm. kimseye aşık olma lüksüm yok lan. baya incir reçeli arabeskliği kıvamındayım şu an.

  "kim bulaştırdı lan" diye düşünüp sinirlendim; sonradan kendimin de birilerine bunu taşıdığımı düşündüm. kendime sinirlendim.

  umarım geldikleri gibi giderler efenim, hayırlısıyla şu smir testinin sonucunu alıp, "ok kanser değilim, ölmiycem. süfer" diyip çılgın atmayı planlıyorum.

  şimdilik pazartesi, çarşamba ve cuma geceleri vajinama yaklaşan tek şey, aldara bey olacak.

  ismi seksiymiş lan aslında! ispanyol erkeği gibi...

  ohh aldara! yess aldara!

  gördüğünüz üzre, gelgitliyim. az gergin az goygoycu...

  velhasıl, neye inanıyorsanız ona benim için dua edin. şıp diye iyileşeyim. steril biçimde öperim.

  ____________________________

  edit: sevgili dostlar, şunu yazdığımdan beri mesaj kutum durmadı yemin ediyorum. öncelikle bi donumuzu değiştirip ferahlayalım: sözlüğün yarısı hpv. yani yalnız değilsiniz.

  benimki kremle geçti. ama o benim, şahsi, prişıs, baldan tatlı kukum. dolaysıynen rica ediyorum bana krem, tedavi sormayın. krem illa işe yarar diye bi şey yok maalesef. doktora gitmek bazen korkutucu, biliyorum. ama o kadar farklı tür ve tedavi var ki benim bunları bilip size akıl vermem teknik olarak minkinli değil.

  kadınsanız smir testi yaptırmanız lazım bi kere. yani kremle geçicek bile olsa o kukuya bakılacak arkadaşlar. kanser ihtimalini bi ortadan kaldırın, içiniz rahatlasın. ya da teşhis koyulsun, tedavi başlasın.

  doktor olsam bile mesajla öneride bulunamam. nolur gücenmeyin, sizi düşünerek böyle cevaplar yazıyorum.
 • açık yaraya sürmek gibi bir hata yapmayın, var olan yaraları arttırıp deriyi delik deşik ediyor. hele ki genital bölgedeki tedaviler için düşünüldüğünde kremin vücutta tepki göstermesi ve bölgedeki yaraları arttırması yürümenizi bile engelleyebiliyor.
 • muadili yoktur. güncel fiyatı yaklaşık 220 tl dir.
 • güncel fiyati 274 tldir. yeni kullanmaya başladim. umarim bir gelisme olur da sizi de bilgilendiririm.

  edit: evet ürünü kullandım. haftada 3 gün , gün aşırı şekilde. maalesef arkadaşlar benim işime hiç yaramadı. bırakın kıpırdama bile olmadı. belki daha uzun süre kullanmak gerekebilir ama 274 tl ödemek hiç mantıklı gelmiyor.