şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda özellikle meşhur insanlarların kadın- erkek ilişkilerinde kişinin karakter kayması anlamında yayılan aldatma sözüne karşı ataların orta asya' dayken geliştirdikleri bir silahtır ki amarika'yı sollar teknolojisiyle; aldatan aldanir. aldatmanın acziyet olduğunu anladı mı insan ağzına kara biber sürmeye gerek kalmaz ki yalan da geri döner insana. kişi başladığı ataklık ve cesaret ile sonlandırmayı beceremiyorsa bir anlamda kendi geri çekilip eski ilişkisiyle yeni ilişkisini kavga ettiriyor demektir ki başladığı cümlenin noktasını kendi koyamayan insanoğlundan ne eskiye ne yeniye ne kendine bir hayır gelmez.
  • bildiğin klişe.
  • annemi güne iyi başlatan ve iyi bitirten cümle. bu cümlesiz geçen bir günümüz yok nerdeyse. pazarcıdan kapıcıya, komşularından öğüt verdiği gençlere hiç kimseyi ayırmadan bu cümlenin etkileyici kuvvetinden faydalandırmaya çalışması ile dünya daha bir farkına varıyor annem sayende aldatmanın neticesini. annemin bir dua yaratma şansı olsa bu cümleyi duaya çevirirdi diye düşünmeyteyim " allah öyle bir yüce varlıktır ki, aldatanı aldandırır. ona inan, aldatma sakın haa,uff olur" şeklinde.

    oysa aldattığım konularda daha aldanmadığımı anneme itiraf etmek isterdim. her kula öyle olmuyo be anne, bizim gibi dışı kir tutmuş varlıklara ne işlesin kütükleşmiş nefsi olanlar nasıl aldansın demek isterdim. o da bana büyük ihtimal gözümü daha iyi açmamı ve bir gün en beklemediğim bi yerde ve şekilde nasıl aldanacağımı gözlerini büyüte büyüte anlatıp içimde bir göt korkusunun devamlı hal almasını sağlamak için kastırırdı bünyeyi.