1. son zamanlarda özellikle meşhur insanlarların kadın- erkek ilişkilerinde kişinin karakter kayması anlamında yayılan aldatma sözüne karşı ataların orta asya' dayken geliştirdikleri bir silahtır ki amarika'yı sollar teknolojisiyle; aldatan aldanir. aldatmanın acziyet olduğunu anladı mı insan ağzına kara biber sürmeye gerek kalmaz ki yalan da geri döner insana. kişi başladığı ataklık ve cesaret ile sonlandırmayı beceremiyorsa bir anlamda kendi geri çekilip eski ilişkisiyle yeni ilişkisini kavga ettiriyor demektir ki başladığı cümlenin noktasını kendi koyamayan insanoğlundan ne eskiye ne yeniye ne kendine bir hayır gelmez.
  2. cok delikanli aslanlar gibi bir sozdur amma ve lakin cok yordular bunu. her lafi herkes tasiyamaz agirligini kaybedersin dediysek de dinletemedik, gitti tum dillere dolandi. simdi ara sira karsilasinca ister istemez uzuluyorum keske bu kadar basitlesmeseydi.
  3. annemi güne iyi başlatan ve iyi bitirten cümle. bu cümlesiz geçen bir günümüz yok nerdeyse. pazarcıdan kapıcıya, komşularından öğüt verdiği gençlere hiç kimseyi ayırmadan bu cümlenin etkileyici kuvvetinden faydalandırmaya çalışması ile dünya daha bir farkına varıyor annem sayende aldatmanın neticesini. annemin bir dua yaratma şansı olsa bu cümleyi duaya çevirirdi diye düşünmeyteyim " allah öyle bir yüce varlıktır ki, aldatanı aldandırır. ona inan, aldatma sakın haa,uff olur" şeklinde.

oysa aldattığım konularda daha aldanmadığımı anneme itiraf etmek isterdim. her kula öyle olmuyo be anne, bizim gibi dışı kir tutmuş varlıklara ne işlesin kütükleşmiş nefsi olanlar nasıl aldansın demek isterdim. o da bana büyük ihtimal gözümü daha iyi açmamı ve bir gün en beklemediğim bi yerde ve şekilde nasıl aldanacağımı gözlerini büyüte büyüte anlatıp içimde bir göt korkusunun devamlı hal almasını sağlamak için kastırırdı bünyeyi.
  4. traş bir beyan. aldanan falan yok bebeyim, en fazla sen kulağının arkasının sağlam kalmasıyla yetinebilir ve buna sevinebilirsin ayrıca bu da sana koyabilir:) daha ne kadar teselli bulacaksınız bilemiyorum ama aldatılmak öyle aman aman bir ego meselesi değil. net bir cevabı var. ( cümleyi netle bitirmiyorum kezban diilim heleloy) muhatabın seni sevmiyor canım kardeşim. sevmeye de bilir. bağlılık, sadakat duyguları da yok. olmayabilir. bu çok insani bişey. bu demek değil ki o insan aşağılık, yere batasıca, tahtaya gelesice biri. yani sen sevdiceenin kulu kölesi oluyorsun diye herkesten bunu beklememek lazım. sen de yap o zaman, sen de yedekli çalış, olmuyor değil mi? çünkü salaksın. (günümüzde/güncel) bu durumda haydin selametle demek düşüyor yavrucum sana. çok da şeyetme kafanda. inan hepsi geçiyor. (deneyimli+prezentabl)

lan orusbu çocuu niye üzüyon kızı:/ (hesap da sormuş olalım)

aldatan aldanır hakkında bilgi verin