şükela:  tümü | bugün
  • kendinizi suclamayin. cunku hicbir sey aldatmanin gerekcesi olamaz. sizi aldatan kisinin sizle problemi varsa ve onurlu biriyse zaten sizden ayrilip istedigini yapar. sizle problemi var ama devam ediyorsa onursuzdur ve ayrica kisilik bozuklugu olma ihtimali vardir. sevmeyen, soguyan, problemi olan insan ayrilir. son dakikaya kadar asik numaralari cekmez. bu yuzden aldatilmakta sizin sucunuz yok.
    ikincisi, karsidaki insana guvendiginiz icin kendinizi aptal ve kullanilmis gibi hissetmeyin. guvenmek aptallik degildir. fakat sizi aldatan insanla ayni sartlar altinda devam ederseniz, bundan sonra yasanacaklar konusunda kendinizi suclayabilirsiniz. devam etmeyi secenlerde asla guven eskisi gibi olmayacaktir. ayrica devam etmek icin aldatan kisinin ciddi caba sarf etmesi, acik ve seffaf olmasi, bundan sonra her zaman sorulara acik ve cevap veriyor olmasi gibi bir takim sartlar gerekiyormus. ha bana sorarsaniz, taraflarin birbirlerine verdigi cok buyuk bir emek yoksa, aldatildiktan sonra ayni kisiyle devam etmek insani sadece hasta eder. tabi ki herkesin kendi secimi. ben aldatan eski sevgililerime yeni sevgilileriyle mutluluklar diliyorum (yeni sevgilileri derken, benleyken de hayatlarinda var olan kisileri kast ediyorum. kim eski kim yeni onu allah bilir.). onlardan bana ne sevgili, ne dost olur.
  • stoacı düşünürleri okuyun.

bir kötülük yapan, kendine yapmıştır, bunu aklınızda bulundurun.

marcus aurelius‘un düşünceler ve arthur schopenhauer‘un yaşam bilgeliği üzerine aforizmalar isimli kitaplarını okuyun.

gülümseyin.

nefes egzersizleri yapın.

sevmekten vazgeçmeyin.
  • o insanı asla affetmeyin.

uzun uzun yazmaya gerek yok. hemcinslerim biraz kızacak ama.. bu konuda ayrımcıyım. aldatan kadınsa hayatınızdan sonsuza kadar çıkarın. çünkü; bir annenin ya da anne adayının aldatma hakkı yok.
    sonuçta her kadın bir anne adayıdır.
  • dayanamayacak gibiyseniz gelin bana kendi yaşadığımı anlatayım. beterin beteri varmış diyip normale dönmeye başlarsınız yavaştan.
  • intikam almaya çalışmayın sadece mutlu olmaya çalışın s.ktirin gitsin
  • çok ağlamayın.
    çok içmeyin.
    sürekli gecelerde gezmeyin.
    neden gurur yaptım diye kendinizi suçlayıp da hayatı zehir etmeyin. olmayacağı varmış olmamış. dünya üstünde başka adam/kadın mı yok?
    aldatıldınız, başkası sizin yerinize tercih edildi. bunu iyice hazmedin, kabul edin. sonra da hayata/işinize gücünüze dönün. bundan sonraki maçlara bakın.
  • kadın olsun, erkek olsun. aldatıyorsa kesinlikle merkezi siz olan 1 km lik bir cembersel alanın içerisine dahi girmesine izin vermeyin. kesinlikle herhangi bir irtibat kurabilmesine müsaade etmeyin. depresyona filan da girmeyin. hayatınıza bakın.
  • sevil de sevme ağlama ağlat.
  • sizde aldatın. aldatmak iyidir. eğer partnerinizi sizi aldatırken yakalarsanız siz de kendi sevgilinizi getirir swinger yaparsınız. eğlenceli olur yani* ayrılmanıza da gerek kalmaz gömüşe gömüşe yaşar gidersiniz.
  • milyonlarca insandan birisiniz, üzülmeyin. hatta öyle ki ekşisözlük'te bir tane bile aldatan bulamazsınız. herkes aldatılmıştır, herkes muhteşem dürüst, herkes hakkı yenmiş, herkes gariban. siz de onlardan birisiniz işte. sıradan biri.