şükela:  tümü | bugün
 • herkesten tek tek aynı potansiyeli beklemeyen ve aynı zamanda hisleri kuvvetli biriyseniz olur bu. bunun yöntemi yoktur. bazı insanların bakışları bu hastalıklı "abazan, ilişki bozan" durumunu bariz belli eder. sadece sevgilinizleyken ki "ona sahibim" bakışı atan gözlerini görmeniz gerekir. bu yan yanayken olur, resimdeyken olur. hatta daha ondan bahsedildiği veya onu ilk tanıdığınız an ya da adını duyup akabinde tipini gördüğünüz ilk dakika içinizde soğukluk uyandıran biri varsa. o kişi tahmin ettiğiniz kişidir. emin olun. hiç yanılmadım bugüne kadar. iki kere tahmin ettigim kişi, tarafından 3 kişilik yapıldı aşk hayatım. ardından ben çıktım ve 2 kişi kaldılar. şimdi ise yeni bir bahis daha oynadım kendi kendime. başıma gelecekleri bekliyorum.

  bu bir histir, öğrenilmiyor, aktarılmıyor. fakat kişinin kendisi kaşar dektörü olup çıkıyor. ilgi kaşarı diyorum ben bunlara. sandığınız gibi değil. hiçbir erkeğe ya da kadına tam gönülden sahip olmayı beceremeyen. kendi ilişkileri asla düzgün gitmeyen hatta özünde ilişki yürütmeye korkan fakat ilişki bozmaktan aynı oranda haz alan, ilgi odağı olduklarında tercih edilişleriyle sadece 1 gün zafer yapan insanlardır. çünkü doymazlar. onlar zaferden zafere koşarlar. zafer onların gözünde, bu hayatta sevgisiz büyüdükleri için bir an "tercih edilip sevilmiş gibi" hissediyor olabilmektir. o ilgi açlığı asla doymaz.

  aldatılacağınızı ancak bu insanların bakışlarından alabilirsiniz veya duruşlarına bakın. daima dik duran ama içlerinde çok zayıf ve sevgi görmemiş karakterlerdir. fakat güzel bir dik kılıfa sokarlar kendilerini, çok pozitifmiş gibi. özellikle asi ve kural yıkıcı tabu tanımayan insanlar olarak görünürler. 3'lü ilişki travması yaratmalarından da bunu anlayabilirsiniz. çok pozitif olan bu tipler, insanların pozitif yaşamlarını yok ederken akabinde dağılan protonları adeta atomlarına katarak beslediklerinden, pozitiflikleri sonsuzdur. sürekli erkek ya da kadınların kalbini acıtırlar.

  dip not: bir kez yanılmayı çok isterim. çünkü en azından ben mutlu olurdum.
 • koklamak. sizden başkası kokuyorsa aldatıyordur. biraz zor bir test ama sonuç alabilitesi yüksek.
 • iş üzerinde yakalamak.
 • eve iş getirmesi.
 • klişe olacak ama eski ilgi yoksa ve sudan sebeplerden kavga çıkarma eğilimi varsa geçmişler olsun.
 • aldatan direkt suçüstü yakalanmadığı sürece anlamak zordur çünkü genelde üstü iyi kapatılır.

  fakat yine de bir şeylerin ters gittiği alttan alttan hissedilebilir. bu fiziksel temas gerektiren durumlarda ortaya çıkar özellikle. sevişirken, öpüşürken, sarılırken, vs. ya da teması boş verin, belki de sadece size bakışlarından. bunlarda o karşılıklı birbirinin özeli olma duygusu artık hissedilmiyorsa ya da eskiye nazaran azalmışsa bir şeyler ters gidiyordur. ya kişi sizden sıkılmıştır ya da araya sizden daha özel olmaya aday üçüncü biri girmiştir.

  tabii bu çok sezgisel ve dolayısıyla da paranoyaya ve yanlış ithamlara açık bir yol. ama kesinlikle eminseniz, yürekten hissedebiliyorsanız sonuç kesinlikle düşündüğünüz gibidir ve dolayısıyla tam isabet yaparsınız.
 • düşündüğünüz aksine anlamak zor değildir. çünkü aldatan kişinin tavırları değişir. belki yavaş değiştiği için fark etmezsiniz fakat sakin düşündüğünüzde gizli olmaya yönelik hareketler yaptığını görürsünüz ve güzel haber vereyim paranoid kişilik bozukluğuna veya bununla ilgili aşırı şüpheci bir şemaya sahip değilseniz insanlarda evrimsel olarak ( son dönemde nispeten azalan) mevcut olan kıskançlık size yol gösterecektir. o kişi size örtük olarak mesaj gönderir ve siz bunları bilinçdışı olarak algılayarak şüphelenirsiniz. mimikleri, tavırları, bakışı, genel hareketleri değişecektir. en basitinden telefonuna daha fazla sahip çıkar, size standart verdiği süreçten daha geç cevap verir, tavırları soğuktur, cinsellik net olarak azalmıştır.

  iyi haber aldatan kadınlar zaten kısa sürede diğer adama geçiş yapar, daha iyisini bulduğunda eskisiyle devam etmek için bir sebep bulamazlar. çünkü kadının evrimsel beklentisi 3 parametre içerir: "sağlayıcılık, ebeyn yatırımı ve koruyuculuk." erkek aldatıldığı kadar aldatıldığı süreci anlayamadığı, ona çok güven verdiği için kötü ve yetersiz hisseder.

  kötü haber erkek aldattığı zaman genelde terk etmez ve 2 kadını birlikte sürdürebilir. bu durumda hiyerarşik olarak üstte bir kadın hep olacaktır. yani kadınları aynı değerde görmez. vazgeçmek de istemez çünkü erkek vazgeçmeyi emek yatırımını çöpe atmak olarak görür. gerçekten de istatistiklere bakıldığında boşanma davalarının %78i kadınlar tarafından açılmaktadır. yani erkek ilişki içinde eşini nadiren terk eder. garip ama özellikle kadının ölümcül bir hastalığı varsa kadınlara göre daha çok terk ettiği bilinmektedir. muhtemel sebeplerinden biri; hayatından zorunlu olarak çıkacak olamsı ve o kadının artık ona çocuk veremeyecek olmasıdır. bunlar harici; ekonomik durum, psikolojik çöküş gibi nedenlerle erkekler terk etmez. çünkü potansiyel olarak o kadın hala gelecek sağlar.

  erkekler bir yandan da klasik evrimsel bir dürtüyle daha çok kadınla olmaya çalışır. çünkü spermlerini ne kadar dağıtırsa o kadar iyidir. tabii bunu sadece %10luk kesimdeki erkek yapabilir. yani değerli bir erkek değilseniz 1 kadına ya ulaşırsınız ya ulaşamazsınız. hemen hayallere kapılmayın.

  her durumda aldatmak kötüdür ve kadınlar örtük mesajı anlamada daha başarılır, bu yüzden erkek saklasa da bir yerde yakalarlar. tabii bunda erkeğin aldatma sürecinin olması da diğer sebeptir. yani kadın belki 1 ay aldatır, sonra terk eder fakat erkek aylarca aldatır, sonunda yakalanır. bir diğer ilginç konu ise kadın yakalansa da diğer adama geçip geçmişi boşverir, oysaki erkek yakalandığında yakalayan kadını da kaybetmek istemez. bununla ilgili parodi içeren birçok film izlemişsinizdir, örneğin şener şen'in oynadığı "aşık oldum" filmi buna güzel bir örnektir. şöyle bir replik geçer filmde:
  +madem başka kadınları istiyorlar, neden aldatıyorlar?
  -sen onlara bakma; onlar karılarını çok sever, aldatırlar ama onlarsız da yapamazlar.

  işte durum tam olarak budur.
 • onun cep telefonunu elinize aldığınızda geriliyorsa olasılık dahilindedir. vakitsiz bir mesaj veya arama gelmesi endişe uyandırır ve panik yaratır.
 • hmk m. 292.
 • (bkz: meraksızlık)

  seven insan merak eder. o gün görüşülmese bile gününü nasıl geçireceğini sorar. hastaysan ve de uzaktaysan aklı sende olur, nasıl olduğunu arayıp sorar. meraksızlık sevgi yok demektir arkadaşlar.