şükela:  tümü | bugün
 • eger turkiye'nin dogusunda yasiyorsa ogrenen kisi en az bir cinayet ile sonuclanacaktir.
  eger turkiye'nin batisinda ya da daha bati bir ulkede ise "bi daha olmasin" denilerek gecistirilecek basit bir haberdir.
  orta anadolu'da her ikisi de olabilir.
  en iyi cozum galiba esine bir tekme sallayip hayata devam etmektir.
 • hani derler ya başından bir kova dolusu kaynar su aşağıya dökülür,vücudun karıncalanmaya başlar hissi.. işte böyle bir duygu durum karşısında soğukkanlılığını koruyabilmek ya da kendine hakim olamamak... kişiden kişiye değişir o an yapılacak şeyler..hadi bir kaç örnek verelim:

  1-sevgilini terk etmek
  2-bulunduğun mekanı terk etmek
  3-sinir krizi geçirmek
  4-o kişinin suratına tükürmek...gibi eylemlerin tercihe göre değişken diziliminden oluşan davranışlar.
  buna ek olarak eğer aldatılan kişi evliyse aldatana sadece beyaz eşyaları bırakmak diğer herşeyi tazminatla almak.(bu arada beyaz eşyadan kastım karşıdakinin beyaz iç çamaşırları tabii ki)
 • aldatan kisiye asik olunma derecesiyle dogru orantili tepkiler verilebilecek durum.

  sevgiliyi terk etmekle baslayıp sonra yasanan sehrin her caddesinde her sokaginda anilariniz oldugunu ve bu anilarla daha fazla yaşayamayacaginizi anlamanizla beraber bir hafta icinde isi gucu birakip tası taragi toplayip orayi terk etmenizle sonuclanabilir.

  bir de bakarsiniz yabanci bir sehirde yeni bir iste hic tanımadiginiz insanlar arasindasinizdir ama kafanizda hala "o" ve "yasananlar" ve "asla yasanamayacaklar" donup durmaktadir.
 • aldatılmak sadece kadın erkek ilişkileri içerisinde değerlendirilmeyebilir.
  bir insan dostu, ailesi, arkadaşları tarafından da aldatılabilir.
  hele bir de muhatab birinci dereceden güven çemberi içine kabul edilmiş biri ise aldatıldığını öğrenmek ölüme yakın duygular hissettirebilir.

  çok uzun zaman öncedir (hafızanın zamanı kendi lehine ötelemesi)
  bütün zorluklar (maddi manevi) bir kenara atılarak arkadaşlarla gidilecek tatile dahil olunmuştur. herşeyi göze almak, birilerini kırmak bile bu uğurda önemsiz kalmıştır. sebepler gereği arkadaşlardan bir gün sonra gidilen tatilde arkadaşlar tarafından karşılanıldığında ters giden birşeyler olduğu sezilir ama içkili geceye ve erken uyanmaya verilir "salaklaşma" uyarısı ile ego savuşturulur.

  birlikte geçirilen bir hafta boyunca görülen ve hissedilen herşey "kıçından sorun uydurma tatilin tadını çıkar" başlığı altında toplanarak bünye sakinleştirilir.

  tatil dönüşü senin dışındaki tatildaşlar arasında geçen ve eskaza görülen bir mailden "arkadaşlar" için aslında ne olduğunu ve ne olmadığını anlamış, uğruna kendi mutluluğunu feda ettiğin insanlar tarafından aldatıldığını, onlar için zannettiğin kişi olmadığını öğrenmişsindir. kendilerine güvenip döktüğün sırlar ve eşiliğindeki ağlamalar "zırlama", duruma uyanıp bozulduğun anlar "trip", olaya dahil olman "fazlalık" olarak nitelenmiştir.
  sandıklarını zannettirmeleri, anladıklarını inkar etmeleri bal gibi aldatmadır.

  aldatmak sadece kadının erkeğe erkeğin kadına yaptığı bir şey değil ihanet başlığı altında tüm sevgi kökenli ilişkilere yayılabilecek bir eylemdir. aldatılmak hiç aldatmadığın (hiç yalan söylemediğin) kişiler tarafından geldiğinde seni yutabilecek bir büyüklüğe ulaşma yeteneğine sahiptir.

  durumu öğrenmek ise; iyimser yaklaşımla uyanış sürecinin başlaması, kötümser yaklaşımla salaklığını anlama ve geberme noktasıdır.

  her halükarda bilmemek ile bilmek arasındaki ayıklık ve sarhoşluk farkını görür, eşiği atlarsın.
  bir daha geri dönememek üzere.
 • durumu bir an evvel kabullenip sessizce ve hiçbir açıklama dahi yapmadan aldatan kişiyi terketmek şeklinde geliştiğinde, kötü günleri bir an evvel atlatacağınız durumdur.

  aldatıldığınızdan eminseniz şayet;

  bir numaralı kural: uzatmayın, basın gidin.
  iki numaralı kural: konuyu aldatan kişi ile sakın konuşmayın. arkadaşlarınıza falan anlatıp rahatlamanızın bir mahsuru yok.
  üç numaralı kural: aldatan kişiyi affetmeyin, nasıl olsa hiçbir zaman gerçekten affedemeyeceksiniz.
  dört numaralı kural: durumu büyütmeyin. hayatınıza kaldığınız yerden devam edin.
  beş numaralı kural: diğer insanlara karşı güveninizi kaybetmenize izin vermeyin.

  geçmiş olsun.
 • biraz polyannacilik oynayacak olursak, sadece yanildiginizi ogrenmekten ibarettir. demek ki iliskinize yuklediginiz anlamlar farkliymis.

  bu asamadan sonra size iki secenek kalir:

  1. aranizdaki iliskiye bu kadar farkli bakabildiginize gore aslinda iliskinizin esasli hatadan batil oldugunu kabul edin. iliskiniz hic olmamiscasina hayatiniza devam edin.

  2. iliskinizi bu yeni kosullara gore uyarlayin. yani artik iliskinizin onun sizi aldatma hakkini da icerdigini kabul edin. "sen bana bunu yaptin" diye kendinizi yerden yere atmayin.
 • çok sonradan oluyorsa bu iş, kurgu olma ihtimali yüksektir. böyle ilginç insanlar var çünkü, sırf rahatsız etmek için yalan söyleyebiliyorlar.

  mesela 4 yıl önce ortak iş yaptığınız sonra bir şekilde yollarınızın ayrıldığı tiple bir yerde şans eseri karşılaşılınca, muabbeti dönüp dolaşıp "ben zamanında seni kazıklıyordum eheh eheh" noktasına getirebiliyor.

  ikili ilişkilerde de böyle. eski sevgiliyle karşılaşılıyor bir yerde, muhabbet dönüp dolaşıp "ben aslında seni aldatıyordum" a geliyor.

  çok kaale alıp kafayı bozmamak lazım, geçmiş geçmiştir. zaten bu deklarasyonun amacı kafa bozmaktır.
 • tum 'ogrenmek'ler gibi mutsuz ama gereklidir.
 • kadınsanız genelde başınıza gelmeyen olan. çünkü öğrenmezsiniz, hissedersiniz.