şükela:  tümü | bugün
  • illa kişinin kendisi yaşaması gerekmez. çevresinde gördükleri ile de bilinç altına işler. zamanla gereksiz kıskançlık ve paranoyaklık yaratabilir. kişinin kendine güvensizliğinden kaynaklanmaz. nice kendine güvenenlerin nasıl boynuzlar yediğine şahit olduktan sonra oluşması normal bir psikolojidir. hele kişi kendi yaşarsa yarası daha büyük olur.
  • paranoyakçadır. sürekli karşındakinin harketlerini, tavırlarını sorgularsın.
  • karamsar bir bakıştır genellikle.

güvenmek gerekir muhakkak, ya da şöyle demeli; güvenebildiğin kişi ile olmalı. ancak çok mühim bir püf noktası var bunun: her zaman asgari bir şüphe bırakmak. yani ne kadar güvensek sevsek de karşımızdakinin en nihayetinde insan olduğunu ve insanın yalan söylemeye, aldatmaya en meyilli varlık olduğunu unutmamak gerek. bu gerçeği en başından itibaren bilen biri aldatılmak denen illet ile daha kolay baş edebilir diye düşünüyorum.
  • aldatılmayan (bkz: naboynuz)tek bir yazar yada çaylak yok bu sözlükte mubarek. herkes boynuzu yemiş. (bkz: boynuzlu)

aldatanlan hiç ekşi de yazar olayım dememişler, ruhsuz piçler, anca onun karısı, bunun kızı....

aşk acısından kıvranan ahmet ümit ( ahmet ümit mi idi lan adı?) özentili, (belliki okuyucu kitle salt ekşi de toplanmış) ağlıyor bagıra bagıra, siktir git uzakta ağla boynuzlu, seni aldatan iyi yapmış ne yapcaktı sen gibi malı.

hangi başlığı açsam aldatılan manyaklarla dolu, edebiyat icra ediyorlar gözyaşlarıyla. sırf bu yüzden hep rte başlığını okumak zorunda kalıyorum.
  • hiç anlamadığım durumdur.

2 kez (bildiğim kadarıyla) aldatıldım.
    biri ilk sevgilimdi, diğeri de 4.5 yıllık ilişkimdi...
    hiç aldatmadım.

aldatılma sonrasında ve arasında yaşadığım ilişkilerde bir kere bile böyle bir paranoya yaşamadım, kesin aldatılırım diye erkeklere düşman olmadım.
    neden yeni ilişkimi eskisinin yaptıkları nedeniyle hırpalayayım ki? + eskiden aldatıldığı için benim her hareketimden bir anlam çıkartmaya çalışan olunca da o an soğudum ilişkiden...
    eski sevgilisinin hatasının cezasının neden ben çekeyim ki?
    ben eskilerin yaptıklarının bedelini ödeyecek kişi miyim? benim günahım ne?

her ilişki kendi özelinde bir yola giriyor, öncesinde yürüdüğünüz yoldan topladığınız taşları o ilişkinin yoluna atmanın hiç bir anlamı yok.
  • kişiyi ilişki yaşamaktan soğutan bakış açısıdır. paranoyak yapar, kıskançlık krizlerine sokar, ilişkiye olan inancı ve güveni zedeler.
  • aşk yok, sevgi yalan.
  • aynen öyle aq :)
  • instagram kezbanı ile aldatıldığımdan beri ilişkiye bakış açım direkt olarak sikilip atılmıştır bilgilerinize arz ederim.