şükela:  tümü | bugün
176 entry daha
  • hanımın telefonu arada bir kontrolden geçerse yakalayabilirsiniz
  • her seferinde, askerden yeni gelmiş gibi vurun.
  • kişisel deneyimlerden süzülüp geldiği ve her ilişki farklı koşullar altında şekillendiği için pek faydalı olacağına inanmadığım tavsiyelerdir.

konuyu bağlamından kopuk ele alırsanız, iş kadınlara hakaret etmeye, onları güvenilmez varlıklara indirgemeye ve kadın düşmanlığı yapmaya kadar gider.

tamam; acınızı anlıyorum, ben de aynı acıyı çektim ve halen içimde burukluğu var, ama bunun hiç gereği yok. çünkü; bir yanlışı başka bir yanlış ile gideremezsiniz.

aldatma, doğası gereği sizin iradeniz dışında gerçekleşen bir olaydır. yaşam kadar insan kızı da karmaşık bir varlık. ben şunu biliyorum; eğer özünde çok çürümüş biri değilse, biraz olsun seviyorsa ve etik davranabiliyorsa kişi hemen aldatmıyor. daha doğrusu, aldatma olayının bir öncesi oluyor, farklı olaylar silsilesi ile zemini hazırlanıyor; ve koşullar olgunlaştıktan sonra o kişinin iradesi ve isteği ile bu iş gerçekleşiyor.

aldatma eylemi, kişinin size ve kendisine olan saygısının azaldığı, sizi aklından ve kalbinden sildiği ama tamamen de sizden vazgeçemediği veya vazgeçmek istemediği bir sürece denk gelebilir. en nihayetinde, aldatan kişi, duygusal ve/veya cinsel açılardan tatmin olmak istiyor; bunu sizinle değil de bir başkası ile yaşamak istiyordur, ya da kendince yeni bir deneyim peşindedir (bu durumda, o kadar çürümüştür ki yaptığı eylemin diğer insan üzerindeki sonuçlarını düşünecek durumda da olmaz, umursamaz).

en nihayetinde, aldatılırsınız. ilişki içinde veya ilişki bittikten hemen sonra, “araftayken”, henüz birbirinizden tam olarak kopmamışken ve taraflardan biri yeniden başlamak için çırpınıyorken. yaşanır.

yapabileceğiniz herhangi bir şey yok.

dedim ya, diğer tarafın iradesi ile gerçekleşen bir olaydan bahsediyoruz. aldatma; eylem tarzı ve o eylemi hazırlayan düşünce yapısı olarak çürümenin sonucudur. kendisine saygısı olan, seven ve sevilmeyi hak ettiğini söyleyen bir insan bunu yapmaz.

aldatılmamak için değil, ama aldatıldığınızı öğrendikten sonra yapmanız gereken bir şey var:

o insan ile tüm bağlarınızı koparın. en nihayetinde, kimse aldatılmayı hak etmez. bir sorun mu var? aldatmazsın. oturur, yüz yüze konuşursun. dürüstçe, açıkça, korkmadan. çözemiyor musun, istemiyor musun, olmuyor mu? ayrılırsın. ayrıldıktan sonra da ne istiyorsan ve kiminle istiyorsan öyle bir yaşam sürdürürsün. ama, bunu dürüstçe ve yanında yürüyen insanı arkadan bıçaklamadan yaparsın. bu dediğim, kadın-erkek herkes için geçerli.

aldatılmamak için yapacağınız bir şey yok; ama, aldatıldıysanız, bunu atlatmak için profesyonel destek almanız da gerekebilir; zira, acısı ile uğraşmak, bu burukluğun üstesinden gelmek her insanın harcı değil.

yalnız, şunu yapmayın: siz de aynı şekilde, yozlaşmış bir tavır takınıp, sizi aldatandan intikam almaya falan çalışmayın. bırakın, kendi çamurunda debelensin. yaptığı kötülüğün farkındaysa sizden gelip özür diler zaten. (yine kadın-erkek ayırt etmeden yazıyorum) farkında değilse de kendi gibiler ile aynı çamurda debelenip durmaya devam eder.

siz temiz olun. kendi yolunuza devam edin. sizi seven bir insan ile karşılaşırsınız mutlaka. ben karşılaştım. evlendim ve mutluyum.