şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilishinin alıshkanlık boyutuna geldiginde kishilerin degishlik ihtiyacını gidermesi..bir nevi yenilik...ama ben bu yeniligi tasvip etmiyorum etmedigim gibi de bana böyle bir shey yapanı affetmem. ne kadar capkın olsam da ya hep ya hiç.....
 • ilişkide asla affedilmeyecek belki de tek durum
 • ayrılık sebebi
 • her ne kadar sonuçları korkunç olsada her zaman kızamadığınız durum. basitçe taraflar uzun ve sancılı bir evlilik sürdürürler. sadece tarafların birinin saglık durumu ve çocukların yaşı küçük olduğu için birlikte kalırlar ancak aralarındaki ilişki bittiği halde bitmemiş gibi davranmaya çalışırlar. bu durumun sonucunda tarafların birisi çok tembel ve ilgisiz olur. durumu hep kurtarmaya çalışan diğer taraf sonunda daralıp kendi ihtiyaçlarını gidermenin başka bir yolunu bulur (bkz: aldatma sebepleri). burdaki açıklama tamamen yeterli olamayacağı için (ya da açıklamam çok uzun olabileceği için) kısaca açıklayayım. uzun süreli evliliklerde olan aldatma vakalarında (25 sene) durup aldatma sebepleri incelenmelidir.
 • korkak insan hareketidir; kendi içinde ve ilişki içinde yabancılaşmaya neden olur çoğu zaman. gönül geçmesi ya da kayması hallerinde ise edepli bir şekilde gitmeyi bilmek yeni nesiller adına şüphesiz faydalı bir davranış olur. libidosuna sahip çıkamayan bünyelerin ise "aldatmak sucks, terk edip yalamak rulz'" düsturunu bir an önce benimsemeleri menfaatimiz icabıdır.
 • kandırmak ya da yanıltmak gibi anlamlara da geldiği gibi günümüzde sevgiliyi boynuzlamak gibi açılımı da olan çok anlama gelen kelimedir.ya da başka ve daha açık bir deyişle : ''sevgiliniz warken başkası ile sevişmek'' de denilebilir.
 • "bir insanin belli seyler yaparak ve özellikle belli seyler söyleyerek baska insanlari suna buna inandirmasi mümkündür ve çogu zaman da gayet kolaydir; kendi amaçlari dogrultusunda baskalarini yönlendirmenin ve manevralar yapmanin en basit, en akil çelici yollarindan biri de, baskalarinin inançlarina kendi çikarlari dogrultusunda böyle etki etmektir. bunun her zaman dogrudan zarar verici olmasi gerekmedigi açik..
  yine de, her ne kadar aldatmanin mutlaka dogrudan zarar verici olmasi gerekmiyorsa da, bu yola basvurma yönündeki dogal egilime karsi koymanin nasil hayati bir önem tasidigini görmek zor degildir. denebilir ki zarara yol açan, yanlis inançlar asilanmasi degil, böyle inançlar asilaniyor olabilecegi yolunda kusku uyanmasidir. zira bu, güveni sarsar; güven sarsildiginda da isbirligi halinde girisilen her türlü eylem, kaçinilmaz olarak bozulmaya açik hale gelir!" diyor g.j.warnock konuyla ilintili akabinde koyuyor mevzuya noktayi..
 • aldatmak isimli ahmet altan romaninin yanlış bilinen ismi...
 • her insanın ruhunun örtülü ödeneği... yaşanan ama sahip çıkılmayan "öteki gerçek."
  kim ne derse desin, kadınların daha dürüst olduğu bir "ayna"...
 • valerio evangelistinin inkılap yayınlarından çıkan kahin nostradamusun hayatını anlatan üçlemelerin ikinci kitabı.