şükela:  tümü | bugün
  • ama sende bana böle böle yaptın/dedin.
  • intikam aldım canıma değsin.
  • bizim ilişkimiz de bitiyodu zaten?
  • "ossuruklu göte çavdar ekmeği bahane" der saygilar sunarim
  • sana olan duygularim hakkinda suphelerim vardi..kendimi tartmak istedim.. bi mittir dit..
  • fiziksel veya duygusal eksiklik , yokluk , merak veya asiri istek sonucunda sevgili/sozlu/nisanli/koca veya karinizi baska biri ile yine fiziksel veya duygusal bir iliskiye girerek boynuzlamaniz.

herseyin bir bahanesi vardir, aldatmanin da bir suru bahanesi olabilir tabi, ama bu ne yazik bu bahanelerin gecerli olamayacagi gercegini degistirmez.
  • bu konuda lombak güzel bir karikatürle sık sık anılır..

adam eve gelir karısı başkasının altında anırmaktadır. adam silah çeker kadın "dur yapma peydahi izah edebilirim" der. sonra da şöyle izah eder; "sen iş gezisindeydin, yanımda yoktun. benim de canım zikişmek istedi, bu adamı buldum zigiştik". adam da ikna olur. (hmm tamam o zaman).
  • - ööle işte, canım istedi.
    - gözünün üstünde kaşın vardı.
    - bir geleneği bozmak istemedim.
    - o da insan, o da beni hakediyor.
  • erkekler hayvan atalarımızdan kalma içgüdülerini bahane olarak gösterebilirler.çünkü bilimsel bir gerçektir.erkek bireyler doğuştan gelen dürtülerle döllerini yayma çabasındadırlar.(özellikle yabani memelilerde yavrular kendi genlerinden olsun isterler) insan olmakla muhakeme yeteneği, mantık gibi durumlar ön plana çıksa da içgüdüler her zaman (alkollü ya da zayıf durumlarda daha çok) genetik olarak bizleri yönetirler.

kadınlar için araştırıyorum, henüz bilimsel birşeyler bulamadım.sabredin*