şükela:  tümü | bugün
 • bir de aldığı şeyi kaybedip sonra da yenisini almayan modelleri vardır.
 • eger gercekten sittin senelik arkadassa karsilikli geri vermeyerek guzel bir iliski yaratabilirsiniz*
 • beş para etmez arkadaştır, sizin ona verdiğiniz değerin 100 de birini vermez size. diğer elde bu model herşeye pozitif bakar sizin muhteşem yardımcınız gibi gözükür, "tamam abi ayıpsın hemen" gibisinden gazlamaları sonucunda ona bir kaç defa daha şans vermenizi sağlar. ancak maymunun gözü bir defa açıldığında bir daha kapanmaz.
 • herşeyi kilit altına alma hissi uyandıran arkadaş tiplemesi.

  bazılarına canınız fedadır, bilirsiniz ki hakikaten unutur, bin yıl bile geçse verdiğiniz şey her ne ise olduğu gibi geri dönecektir. lakin bir kısım vardır, bu kısımdan birşeyleri sakınma hissiniz artık sizi rahatsız eder, çünkü her an acaba neyimi alıp götürmek isteyecek diye kasılır durursunuz, bir ben miyim enayi, dünya para harcıyorum dersiniz, ama bu insanın çevresindeki herkes sizinle aynı moddadır, yalnız değilsinizdir, ne işe yarayacaksa.

  görgüsüz misafirler arasında da böylelerine rastlanır. evinize gelir, misal son aldığınız ama daha okumadığınız, ve biriktirmek üzere satın almış olduğunuz derginizi siz tatildeyken çalışma odanıza girip karıştırmak suretiyle yürütür, bir pazar kahvaltınızda dergi ararsınız. eh yani katli vaciptir bunların...

  sinirleniyo insan. hele bir de yan sokakta park açılışı, tüm pazar abuk subuk müzik yayınları, konserler olup beyniniz şişmişse niye sinirlenmiycekmişsiniz.
 • her şekilde karlı çıkan arkadaş modelidir. kitabımı / dvd'mi/ kazağımı geri vermedi diye arkadaşına küseni tanımadım zira
 • geri isteyince, geri getirmeyi unutmussa; ve siz de kazara "e artik getir" tarzi bir sey demisseniz "ne kiymetli malin varmis be" diye trip atan modelleri en fenasidir. soyle bir tane denklestiresin gelir burnunun orta yerine.

  bir de, sizden bir kere izinle aldigi esyayi, nasil olsa izin veriyor diye ondan sonra izinsiz alanlar yok mu, sallandiracaksin bir iki tanesini taksim'de, bak bakalim bir daha yapiyor mu!
 • aldigi parayi da vermez bu zevatlar. ama onu arkadas bilip deger veren de esas mallik.
 • çökengiller familyasına aittirler.

  + ooo kuti çantan ne güzelmiş lan hayırlı olsun!
  - yok dai ben almadım arkadaştan çöktüm direk ehuheuaha, kullanıyom öyle.
  +lan şerefsiz benim çantam o 2 sene oldu ver lan çantayı!(çantaya tüm benliğiyle abanır)