şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
  • doktor desek değil.
    avukat desek değil.
    öğretmen desek o da değil.

şöyle olabilir;

bir meslek düşünün ki 1500 yıl önce yazılmış bir kitap, sonrasında amaca özel uydurulmuş hadisler ve bir kaç referans tefsir kaynağı dışında hiçbir veriye sahip değil. güncellenmiyor. günlük, haftalık ya da yıllık olarak bir değişkeni yok.

yani bu mesleği icra eden kişinin gerekli ezberleri yaptıktan sonra mesleki olarak kendini geliştirebileceği, dolayısı ile ekstra bir efor sarf etmesini gerektirecek hiçbir durum oluşmuyor.

hepsini geçtim, siz bir cenaze namazını kıldırdıktan sonra tabuta omuz veren bir imam gördünüz mü? birçok hadiste cenazeyi taşımanın çeşitli şekillerde mükafatlandırılacağı belirtilmiyor mu?

tek yapmaları gereken şey islamı insanlara en doğru, en düzgün şekilde anlatabilmek. peki bunu yapabiliyorlar mı?

şu an yaptıkları tek şey ne?

tabii ki ülke açken sarayda yatanları yalamak.

günümüzde sayısı bilinçli olarak oldukça azaltılmış olan idealist, insan gibi insan olan ve neredeyse istatistiğe bile girmeyecek kadar az sayıda olan gerçek din insanlarını tenzih ediyorum.
  • imam - ezanı bile merkezden okunan cami için imam ne iş yapıyor.
    öğretmen - daha yüksek para almayı hak ediyor
    emlakçı - boş beleş bir aracı komisyoncu. tek bir platform üzerinden bu iş yürüse de emlakçılar silinip gitse.
    noter - değerli kağıt parası
  • (bkz: milletvekili)
    öyle bir meslek düşünün ki kazanılan paranın hak edilmesi bir yana, üstüne üstlük elinin uzandığı her şeyi haksızlıkla kendi lehine çeviriyor.
  • (bkz: bekçi)
  • pilotluktur. savaş uçağı kullanabilen pilotları tenzih ediyorum tabi ki.
  • aldığı parayı hak etmeyen meslek yoktur. aldığı parayı hak etmeyen insan vardır ki bu kişiler her meslekte olabilir.
  • benzin pompacıları. gizli işssizlik işte. üretime katkı sıfır.
  • en basta (bkz: youtuber)
    (bkz: instagram fenomeni)
    (bkz: futbolcu)
  • (bkz: emlakçılık)
  • türkiye de siyasi kurumlarda çalışan çoğu insan. hepsini demiyorum tabi ki ama maalesef çoğu böyle.
7 entry daha