*

• bir zeki müren şarkısı.
  • (bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)

aldığım her nefesin birisi senin
    hasret sarhoşuyum dolaşır dilim
    gittiğim yolların kenar köşenin
    attığım her adımın birisi senin

paylaşırım seni yalnız seninle
    gündüzler seninse geceler benim
    bildiğim bir his var sana içimde
    yediğim her lokmanın yarısı senin

gözlerim karardı sana hasretten
    saklama gel artık kendini benden
    ne zarar gördün ki benim sevgimden
    al iki gözümün birisi senin

paylaşamam seni hiçkimselerle
    üç günlük ömrüme ışık tutansın
    bir gün gel koşarak kader utansın
    ömrümün defteri böyle kapansın

(bkz: copy paste değil alınteri)
  • nefes aldığı halde suni teneffus yapılan biri.
  • sehl-i münteni denilen şey bu olsa gerek. şarkının sözlerini okuduğunuz vakit damaklarınızda hemen herkesin rahatlıkla yazıp söyleyebileceği, çok sıradan, klasik aşk ve hasret sözcükleriymiş tadı kalmakta. ancak; siyah-beyaz filmlerdeki gibi büyük bir aşkın, büyük bir özlemin ifadesidir bu şarkı. sevdiği olmadan nefes almayı dudaklarına ar bilen aşık, gündüzleri-güzel günleri-aydınlığı sevdiğine, geceyi ve gecenin karanlığını ise kendisine dilemektedir. zaten, hasret çekenlerin, aşıkların sığındıkları liman değil midir gece? ki hasretin en koyusu geceleyin çöker aşığın üstüne...
  • bu da mı gol değil minvalinden bir zeki müren şarkısı. ah ulan! gol ki hem de en penaltısından. her dinleyişimde hayatımın maçının skorları gözüme gözüme giriyor...galibiyetimi rakı içerek, mağlubiyetimi bu şarkıyı dinleyerek kutluyorum. seneler, seneler, seneler...

zeki'ciğim* kalk yattığından yerden hele bi doğrul da öpeyim seni...
  • durduk yere şey eden şarkılardan, anladınız siz onu. zeki müren bu şarkıya hakkını vermiştir arkadaş, neden sanat güneşi imiş yine kanıtlamıştır bu şarkıda. (bkz: ah bu şarkıların gözü kör olsun)
  • o kadar arayıp taramama rağmen beste ve güftesinin kime ait olduğunu bulamadığım şarkı. güftekarı ne güzel demiş halbuki,

"bir gün gel koşarak kader utansın
    ömrümün defteri böyle kapansın."
  • "ona kötü bir şey olsun istedim bana aşık olsun istedim"* * cümlesi ne kadar cüretkarsa bu şarkıdaki "ne zarar gördün ki benim sevgimden" cümlesi de o kadar naiftir. ortak noktaları çaresizlik. öyle sevmeler.
  • manitaya gün içinde iltifat ve dahi kur olsun diye gönderince karşılığında "ay bu ne ya" cümlesi duyulabilir. "zeki müren sevmem ki ben ya, amaan" da cabası olabilir. o vakit kendisine merhaba canım deyiniz. nasılsa onu da anlamaz.

güzel şarkıdır vesselam. manitanızı iyi seçin.
hesabın var mı? giriş yap