şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam adı aleah liane stanbridge olan, büyüleyici güzelliğe ve sese sahip şarkıcı. ama ne yazık ki tüm solo çalışmaları birbirine benziyor. yine de hak ettiği yerde değildir, hak ettiği yere çıkarılmalıdır. kendisinin belirttiğine göre de sadece şarkıcı değildir, aynı zamanda fotoğrafçıdır da... ha bu arada trees of eternity adlı iki kişilik metal grubunun da annesidir aleah.

  edit = 5 oldular.
 • 'eline sağlık tanrım leyla çok güzel olmuş
  tanrım eline sağlık dünya da çok güzel olmuş
  keşke biraz ölmesem.'

  dinlerken ibrahim tenekecinin yukaridaki dizelerini aklima getiren, sesinin adeta boyutu olan sarkici.

  huzur verecek gibi duruyor sesi ama aniden melankoliye surukluyor. sanki yaz gelmis, yapis yapis olmus bedeniniz. gunes dogacak birazdan, ona ragmen esmiyor hava. yeni gun dunun aynisi. sikilmissiniz yeni gunden. uykusuzluktan bedeninizin icindeki siz degilsiniz, ruh gibi dolasiyorsunuz. belki uzaktaki arkadaslar rahatlatacak ama onlar da cok uzakta. yalnizliktan baska rahatsiz eden bir sey daha var, kaynagini bulamadiginiz. hicbir sey gideremeyecekmis sanki o rahatsizligi, hep icinizde kalacak. derken yeni gun doguyor, siz uyuyorsunuz.

  oyle iste!
 • olağanüstü duru ve güzel bir sesi var.

  ayrıca swallow the sun'ın cathedral walls klibinde oynayan, külleri vazoda taşıyan hatun da bizzat kendisidir. vokali de kendi yapsaydı ya.
 • --- spoiler ---

  bahsi geçen bağyanı dinlemeye başlayınca sonu gelmiyor
  --- spoiler ---
 • amorphis'in son albümü under the red cloud'da da özellikle white night'ta olmak üzere four wise ones ve sacrifice'daki konuk vokalleri ile de aklımızı başımızdan alan, kendisi de en az sesi kadar muhteşem bir kadın.
  bir gün filmi çekilirse luthien olarak kendisi cast edilmeli mesela, o derece, yine aynen hem ses hem görüntü itibariyle...
 • an itibariyle hayatını kaybettiği söylenen hem kendi hem de sesi güzel olan trees of eternity vokalistidir,ışıklar içinde uyusun.
 • kanser sebebiyle 18 nisan 2016'da hayatını kaybeden trees of eternity vokalisti.

  swallow the sun'ın new moon albümünün 5. parçası lights on the lake (horror, part ııı) ile tanımıştım kendisini. konuk sanatçıydı.

  trees of eternity ve swallow the sun'ın gitaristi juha raivio ile beraberlermiş. kalanlara uzun ömürler diyelim ne diyelim.
  https://i0.wp.com/…oads/2016/04/aleahstanbridge.jpg
 • severek dinliyordum uzun zamandır bugün youtube önerileri arasında yeniden gördüm tıkladım yorumlara bakmaz olaydım. öldüğünü öğrenince kötü oldum lan , henüz daha gençti.
 • sesini duyduğumda; hem genç yaşta hayatını kaybetmiş olması, hem sesinin, hem de şarkıların güzelliği etkisi ile ağlamaklı hale geldiğim sanatçı. sinking ships dinlerken cennetten bir meleğin şarkısını dinliyormuşum hissine kapılıyorum. "ait olduğum yere geldim, ben artık sadece dünyada yokum, buradayım" der gibi. üzücü.
 • başlıkta öğrendim iki sene önce öldüğünü. o kadar dinledim, haberim yok.

  bu da burada dursun diye gelmiştim oysa.