şükela:  tümü | bugün
  • böyle olaylarda aklıma hep boncuklu tabancamın şarjörünün boş olması ama namlu içerisinde bir boncuğunun kalması geliyor.
    halam annemin tam gözünün içerisine hedef almıştı, sıkayım mı diye sorup duruyordu, şarjöre baktık boş, sıksan da hava üfler dedik.
    sıktı.
    ancak allahtan son anda neyse koluna sıkayım demişti. annem acıdan ağlıyordu, biz şok geçirmiştik ama bir yandan da seviniyorduk. ya tam göz bebeğine sıksaydı?
    10 yaşında öğrendiğim bu ders, hayatta tehlikeli bir iş yapmadan önce %100 emin olsam da mutlaka bir kez boşa iş yapma davranışımı geliştirdi.
    boşluğa sık, merdivenden in tekrar sigortaya bak, duvara dayamadan önce 10 saniye boşlukta matkabı çevir, tekneden atlamadan önce atlayan birilerine bak ya da in orada bir dal, sadece lokal yetmez kodu canlıya göndermen önce test ortamına da bir at.
  • (bkz: #129312607) hayırdır, gündemi sizden mi alıyoruz?

sen işine gücüne bak yine arkadaşım, başlığı da engelle. ben bugünü şahsi yas günüm ilan ediyorum ve her yıl bu tarihte de görüntü yönetmenini anıp, yasin okuyacam. gelmiş burda kendisiyle konuşulmuyor diye milletin kendi arasında konuşmasına da izin vermeyen devlet dairesi şefleri gibi hadi hadi kapatın konuyu yapıyor saşldkaslşd.
  • herkes aynı yanlışı tekrarlamış. adamın yıllar önce attığı tweetin yanlışlıkla birini vurmakla alakası yok. o tweette polis şiddetinden bahsedip, haksız yere birini vurmak nasıl bir şey demiş. yanlışlıkla dememiş. iki satır ingilizce öğrenin sonra burada ahkam kesin.

olaya gelince çok acı. ama türk haber sitelerinde ve twitterda haber altına yapılan moronca yorumlar daha da acı. biz neden bir bok olmayız milletçe aynası adeta.

ay dayanamama editi: efendim şüpheliymiş de birini vurmuş diğerini niye sıkmışta niye ekibe silahı yönletmişte. salak mısınız yahu?
    film çekiyorlar alooo, tabii ki önünde yönetmen cart curt olacak ben mi olacağım. adam sahne gereği seri sıkmış silahı rolüne bakıyor, birilerinin vurulduğunu ne bilsin. silahı indirince hayatının şokunu yaşamış.

sanki birini indirip ha iyi diye tekrar sıkıp öbürünü indirmiş gibi gerizekalıca yorumlarınıza devam etmeyin.

edit 2: al daha benim entry'nin mürekkebi kurumadan bir alta malın teki yine "yazdığını yaşamış" minvalinde saçmalamış. iflah olmazsınız.
  • bu setlerde kuru sıkı tabancaları gerçeğiyle değiştiren bi yavşak var sanırım yirmi yılda bir ortaya çıkıp ocak söndürüyor kendileri.

silahla şaka yapılmaz kısmı öğretilmeyen eski yıldızın işlediği cinayettir.
  • silah ve nra karşıtı bi oyuncunun bunu yaşaması oldukça ironik.
  • aklıma brandon lee geldi. o da bir film setinde kuru sıkı olması gerekirken gerçek olan bir silahtan çıkan mermiyle vurulup ölmüştü.
  • korkunç bir olay. çok talihsiz. silah konusunda bilgi sahibi değilim ancak yukarda bir çok kişi neden oyuncu değil de yönetmen ve görüntü yönetmenini yaraladığını merak etmiş. inanılır gibi değil.arkadaşlar kamera çekim yapıyor ya hani , hani karşısında oyuncu varmış gibi aktörü görürüz ya sinemada, hani kamera karşıdan çekim yapıyor adam karşıya ateş ediyor ya çoğu sahnede. kameranın arkasında da yönetmen ve görüntü yönetmeni olduğundan adam kameraya ateş ettiğinde haliyle onlara isabet etmiş oluyor. pes.
  • içinde mermi olan insan öldürme ihtimali olan bir silahın sette ne işi var ben onu anlayamadım. bilgisayarla akla gelebilecek her efektin yapılabildiği bir ortamda mermi neden var?
  • her sabah ekonomi ve politika haberleriyle açtığım gözümü bugün epey farklı bir haberle açmış oldum. alec baldwin'i severim, yaşanan talihsiz olaya üzüldüm. işte neler gelecek başımıza hiç belli değil ve bunun adı da hayat.
  • hollywood film sektörü, silahlı sahnelerde kullanılacak silahlar konusunda hiç riske girmeyip, direkt konusunda uzman olan firmalardan-kişilerden hizmet alıyorlar. bu kişiler silahların döneme ve aslına birebir uygun replikalar olmasından sorumlu oldukları gibi, olası kazalara mahal vermemek, replika da olsa silahları ve kurusıkı da olsa mühimmatlarını ayrı tutmak, muhafaza etmek konularında da sorumlular.

mesela gerçek tabancalarda namlu ağız alevi neredeyse yokken, filmlerde özel mühimmatlar sayesinde ekstra namlu ağız alevi olması sağlanır. yine silahlar replika da olsa namluları açık olduğu için, buradan fırlayan tapa-barut-nitroselüloz parçalar karşıdaki kişiye zarar vermesin diye, özel karışımlarla farklı önlemler alınır.

ama yine de replika silahlar ve kurusıkı mühimmatlarla bile, her sene pek çok yaralanma meydana geldiği için, bu işi tamamen dummy silahlar ve bilgisayar efektleriyle yapanlar da çoktur.

bu olayın ise replika silahla gerçekleşmediği, gerçek silah kullanıldığı çok açık. dahası birden fazla kişi yaralanıp-öldüğüne göre ya döneme ait revolver tipi bir tabanca ile çoklu atış yapılmış ya da atışın yapıldığı silah yine döneme uygun yivli bir tüfek. meşhur brandon lee olayı da replika olması gerekirken, gerçek bir smith wesson mod.629 kullanılması ve içinde de kurusıkı değil, kazaen .44 kalibre magnum mühimmat olması nedeniyle vuku bulmuştu.

olay görüntüleri muhakkak yayınlanacaktır, muhtemelen de bir saniyede her şey olup bitmiştir.
hesabın var mı? giriş yap