• hitman blood money oynayanların anılarını canlandıran kaza.
  • şunu anlamadım tamam silahta sorun var adam nerden bilsin teknik ekip sorunu ancak ne alaka oyuncu dışındaki adamlaramı sıkıyor ?
  • aşırı trajik bir vaka. sevdiğimiz abilerdendi kendisi. ölen kişinin hayat öyküsü de ilginç:

"hayatını kaybeden hutchins, ukrayna'da doğmuş ve kuzey kutup dairesi'ndeki bir sovyet askeri üssünde büyümüştü. kiev'de gazetecilik, daha sonra da los angeles'ta film okuyan hutchins, american cinematographer dergisi tarafından 2019'da 'yükselen yıldız' seçilmişti."

dostoyevski yaşasa, yeni bir suç ve ceza yazardı sanırım.
    ps: suç ve ceza'nın tematiği farklı tabii ki ama vakanın trajedi dozajı açısından...
  • ''şeytan doldurur'' çok doğru bir ata sözüymüş, çok trajik bir olay, daha önce bu konuda twiti varmış.
  • yine türk haberciliğinin içler acısı halini görüyoruz. görüntü yönetmeninin ölümüne sebep olan silahın ne olduğunu öğrenmeden direkt vermişler haberi.

normal bir kuru sıkı tabancanın vereceği en büyük zarar, ateşlendiği anda çok yakınsanız namlusundan çıkan barut ateşi sebebiyle cildinizde yanıklar oluşturmasıdır. namlu göz hizasındaysa kör de edebilir. bunun dışında bir kuru sıkıyla birine verebileceğiniz en büyük zarar, kuru sıkı tabancanın kabzasıyla kişinin kafasına vurmaktır. tornada ucu açılmış kuru sıkılar vardır. bunlar ucu bilyeli mermi atarlar. fakat bireysel silahlanmanın serbest olduğu, affedersin sikini sallasan bir tabancaya değen abd gibi bir ülkede böyle atraksiyonlara girecek insanlar olduğunu sanmıyorum. eminim abd'liler böyle bir şeye hiç ihtiyaç duymadıkları için böyle bir işlem olduğunu bile bilmiyorlardır.

olayın aslı büyük ihtimalle şudur. filmde her şey gerçekçi görünsün diye replika değil içi boş gerçek silahlar kullanılıyordur. bir şekilde yanlışlıkla veya bilerek birileri içinde mermi bırakmıştır.
  • tanıdığım, çok tatlı bir insandı halyna hutchins. sinema okuluna hayatını değiştirme kararıyla, "ilerlemiş yaşına rağmen" birkaç sene önce gitmiş, son 4-5 senedir de yeni yeni büyük işler almaya başlamış, 1-2 sene önce de geleceği en parlak sinematograf ödülü almıştı. bu son projeden, new mexico'da olmaktan çok mutluydu. şanssızlık... büyük şanssızlık... bu arada belirtildi mi bilmiyorum ama bahse konu yaralanan (ciddi yaraları olan) diğer kişi de yönetmen joel souza'dır.
  • kullandığı set silahının (ya kuru sıkı, ya mantar atan bir silahmış galiba, içinde gerçek kurşun bırakıldığı/içine gerçek kurşun doldurulduğu iddiası da var nette) görüntü yönetmenini öldürmesi, yönetmeni de yaralaması durumu.

şimdi alec baldwin abimiz senelerdir sektörde olan ve iyi bir karaktere/mizaca sahip bir oyuncu. dolayısıyla, kasıt var mıydı, silahı kontrol etmemiş miydi, görüntü yönetmeni ve yönetmene yönelik bir art niyeti var mıydı (bu ilk soruyla paralel aslında) bunlar araştırılacaktır. ben en iyi tarafından adamın, setteki silah ve teçhizatı kontrolden sorumlu kişinin ihmaline kurban gittiğini düşünüyorum ve yaşadığı travmaya bakar mısınız? şimdi bunun üzerinden, tıpkı geçen haftalarda karadağlı - yalçın ödül töreni olayı gibi kel alâka neticeler falan da çıkarılacak, oyuncular ne kadar havalı, set çalışanları çaresiz vb. gibi algı kasılacak belki de. ölen görüntü yönetmeni ışıklar içinde uyusun, yönetmene de geçmiş olsun. ama en büyük geçmiş olsun bence baldwin'e; neden diye soracak olursanız, her gün binlerce insan bilerek veya bilmeyerek hayatını kaybediyor ve yapabileceğiniz hiçbir şey yok, ama adam sabah kalkıyor sete gidiyor, (şimdilik tahminimiz) farkında olmadan sahte silahı alıyor ve sahne çekiminde veya artık her ne ise, silahı ateşliyor ve görüntü yönetmeni ölüyor... günün sonunda maalesef ki bir katilsin. :(

ek: onlyreal adlı suser bilgilendirdi; yeni gelişmelerde polis baldwin'e suçlamada bulunmamış.
  • talihsiz bir olay gerçekten.
    filmde de birebir olmasa da benzer durumu yaşayan bir adamı canlandırıyormuş!!!
  • (bkz: karma)

2017'de abd'de bir polisin bir vatandaşı "yanlışlıkla" öldürmesi üzerine "ı wonder how it must feel to wrongfully kill someone..." şeklinde tweet yazmış.

twitter

valla şu hayatta dediğin, yaptığın şeylere dikkat etmek gerekiyor, onu anladım.
  • kanallları kim çözüyordu acaba makina mi yanlıs verilmiş acaba anlamadığım bir sey daha var makina kuru sıkı değilse nasıl uyanmamıslar mevzuya. çok enteresan yazık olmuş bok yoluna gitmek bu galiba.
hesabın var mı? giriş yap