şükela:  tümü | bugün
 • kanallları kim çözüyordu acaba makina mi yanlıs verilmiş acaba anlamadığım bir sey daha var makina kuru sıkı değilse nasıl uyanmamıslar mevzuya. çok enteresan yazık olmuş bok yoluna gitmek bu galiba.
 • (bkz: omfg)
 • görüntü yönetmeni filmde mi oynuyormuş?

  acaba filmin kameramanları ve makyajcıları da filmin oyuncu kadrosunda mı? * diye merak ettiren olay.
 • film çekiminde silahla ve kazayla görüntü yönetmeninin ölümüne, yönetmenin de yaralanmasına sebep olmak... omg
  - hani gerçek değildi lan bu?
  mu yani?
 • felaket bir durumdur.

  kameralar olayı çekmiş deniyor, mutlaka nete düşecektir.

  travması büyük olur. halyna hutchins'in imdb'sine ölüm tarihi 21 ekim 2021 olarak işlenmiş bile, acı bir durum!

  aklıma alex proyas'ın the crow'unu getirmiştir. bakalım rust nelere gebe...
 • alec baldwin'in bir suçu olduğunu düşünmüyorum. bence yanlışlıkla olmuş. acı bir durum. evli barklı,60 yaşında bir adam.neden böyle bir şeyi bilerek yapsın? ah baldwin. çok yazık oldu.
 • böyle olaylarda aklıma hep boncuklu tabancamın şarjörünün boş olması ama namlu içerisinde bir boncuğunun kalması geliyor.
  halam annemin tam gözünün içerisine hedef almıştı, sıkayım mı diye sorup duruyordu, şarjöre baktık boş, sıksan da hava üfler dedik.
  sıktı.
  ancak allahtan son anda neyse koluna sıkayım demişti. annem acıdan ağlıyordu, biz şok geçirmiştik ama bir yandan da seviniyorduk. ya tam göz bebeğine sıksaydı?
  10 yaşında öğrendiğim bu ders, hayatta tehlikeli bir iş yapmadan önce %100 emin olsam da mutlaka bir kez boşa iş yapma davranışımı geliştirdi.
  boşluğa sık, merdivenden in tekrar sigortaya bak, duvara dayamadan önce 10 saniye boşlukta matkabı çevir, tekneden atlamadan önce atlayan birilerine bak ya da in orada bir dal, sadece lokal yetmez kodu canlıya göndermen önce test ortamına da bir at.
 • çok acı. öldüren olmaktansa ölen olmayı tercih edeceğim kaza.
 • korkunç.
 • hollywood film sektörü, silahlı sahnelerde kullanılacak silahlar konusunda hiç riske girmeyip, direkt konusunda uzman olan firmalardan-kişilerden hizmet alıyorlar. bu kişiler silahların döneme ve aslına birebir uygun replikalar olmasından sorumlu oldukları gibi, olası kazalara mahal vermemek, replika da olsa silahları ve kurusıkı da olsa mühimmatlarını ayrı tutmak, muhafaza etmek konularında da sorumlular.

  mesela gerçek tabancalarda namlu ağız alevi neredeyse yokken, filmlerde özel mühimmatlar sayesinde ekstra namlu ağız alevi olması sağlanır. yine silahlar replika da olsa namluları açık olduğu için, buradan fırlayan tapa-barut-nitroselüloz parçalar karşıdaki kişiye zarar vermesin diye, özel karışımlarla farklı önlemler alınır.

  ama yine de replika silahlar ve kurusıkı mühimmatlarla bile, her sene pek çok yaralanma meydana geldiği için, bu işi tamamen dummy silahlar ve bilgisayar efektleriyle yapanlar da çoktur.

  bu olayın ise replika silahla gerçekleşmediği, gerçek silah kullanıldığı çok açık. dahası birden fazla kişi yaralanıp-öldüğüne göre ya döneme ait revolver tipi bir tabanca ile çoklu atış yapılmış ya da atışın yapıldığı silah yine döneme uygun yivli bir tüfek. meşhur brandon lee olayı da replika olması gerekirken, gerçek bir smith wesson mod.629 kullanılması ve içinde de kurusıkı değil, kazaen .44 kalibre magnum mühimmat olması nedeniyle vuku bulmuştu.

  olay görüntüleri muhakkak yayınlanacaktır, muhtemelen de bir saniyede her şey olup bitmiştir.
hesabın var mı? giriş yap