şükela:  tümü | bugün
  • milli takımımıza kazandırılması gereken 1995 lefkoşa doğumlu bulgar basketbolcu.
  • 2006'da ricky rubio'nun 23,
    2007'de toni prostran'ın 20,
    2008'de enes'in 23,
    2009'da ivanov'un 23,
    2010'da dario saric'in 24 sayı ortalamalarla sayı kralı olarak tamamladığı avrupa yıldız erkekler basketbol şampiyonalarının ardından,
    2011'de yaklaşık 30 sayı ortalamayla avrupa yıldız erkekler basketbol şampiyonası sayı kralı olarak bu alanda erişilmesi zor bir rekorun sahibi oldu.
  • avrupa erkekler 18 yaş altı basketbol şampiyonasının en skorer oyuncusu. fenerbahçe'nin yeni transfer hedefi olduğu yönünde ciddi söylentiler olan 1995 doğumlu kısa forvet. öyle ki xavier university ile anlaştığı halde, fener'in teklifi sonrası ncaa kariyeri yapma konusunda tereddütlerinin arttığı da söylentiler arasında. şu an ise aris forması giymekte kendisi.

http://thehoop.blogspot.com/…ested-in-vezenkov.html
    https://twitter.com/…opes/status/364025009397706752
  • yeni sezonda efes'te görebileceğimiz konusunda değişik kaynaklardan söylentiler çıkmakta.

ivkovic ile birlikte hem potansiyeli olan hem de geleceğe dönük, genç bir takım yaratma çabasına gireceğimiz ihtimali beliriyor. bu durumda gerçekleştirilebilecek bir transfer gibi geliyor.
  • bu sezon, ilerde oldukça parlayacağını düşündüğümüz birçok oyuncuya sahip 95-96 jenerasyonumuzdan oyuncular tbl ve tbl2'de forma giydiler. bu oyuncuların en başarılısı efes'li cedi osman oldu. tbl'de 13 dakika ortalamayla forma giydi. 4.5 sayı, 2 ribaund ortalamaları elde etti. yine aynı yaştaki (19) vezenkov ise yunan liginde aris formasıyla ortalama 28 dakikada, 11 sayı, 6 ribaund, 2 asist ortalamaları yakaladı. hayli yüksek bir potansiyel. nba draftında seçilecektir.
  • piçin önde gidenidir.
  • ilk kez bu akşam canlı izledim, avrupa için ideal bir 3 numara olabilir. bana kalırsa asla nba yapamaz, yapmasın da zaten. fizik olarak mutlaka bir şekil şemal edinmeli yoksa euroleague seviyesinde o fizikle zorlanır.

bunun haricinde winner kararterli bir oyuncu, önümüzdeki yıllarda avrupa'da iyi yerlerde izleyeceğimizi düşünüyorum.

4 numara değil, kesinlikle fizikli bir 3 numara olarak devam etmeli.
  • arisin sezona damga vuran forveti. takımı daha 19 yaşında sırtlıyor. önümüzdeki sezon mutlaka euroleaguede boy gösterecektir.anadolu efes yönetimine sesleniyorum (bkz: alın bu arkadaşı)
  • adam king