şükela:  tümü | bugün
 • evet, ülkesini nato ve ab işgaline açmayan büyyyük lider.
  (bkz: avrupa’nın son diktatörü)

  bu sayede zenginlik ve refahtan refaha koşan belarus'un kişi başına düşen milli geliri $6.3 bin dolar.

  fakir komşusu polonya'nın $15.4 bin dolar
  kepaze letonya'nın milli geliri $17.8 bin
  rezil litvanya ise daha beter. belarus'u üçe katlayıp $19.1 bin dolarla sürünüyorlar.

  insanlar covid'i yok sayan liderlerinden illallah etmişler. aclıktan sokakta ölümü goze almışlar. muhalefet liderine silah zoruyla açıklama yaptırılmış. ama yıkılmayan son kale lukaşenko.

  edit: lukaşenko'nun %82 oy aldığına lukaşenko bile inanmıyordur. buradaki arkadaş inanmış. saddam %100 alıyordu. direnen en son kale.
 • eger rte baskan olursa ve biz de direnis sonlandirip korku politikalarina bogun egersek aha iste bu adamin yonettigi ulke haline geliriz.

  zira 10 sene once belarus'ta ciddi protestolar varken, insanlarin korkusu yavas yavas direnise baskin geldi ve su anda tum ulke bu diktatorun altinda fakir bir sekilde ama sut liman yasamaya calisiyor.

  bakin rte ile lukasenko'nun retoriklerine, neredeyse tamamen ayni.
 • lukaşenko’ya kendini savun desek ekşisözlük’te yazarların savunduğu kadar kendini savunmaz amk.

  baskıcı, halkını bıktırmış bir liderdir. 2020 yılında hala daha interneti kapatıyor, kafaya gel. bir daha hiçbir ülkeye böyle bir lider gelmez umarım.
 • yolsuzlugun kralini yapmis, interneti kapatmis, muhalefet adaylarini ve gazetecileri hapse attirmis, ulkeyi 20 kusur yildir yonetmekte olan diktator bir orospu cocugudur.
 • "tamam lezbiyenleri affedebilirim ama gayleri hayatım boyunca affetmeyeceğim. "

  alexander lukaşenko

  az önce televizyonda duyduğum ve yarıldığım bu sözlerin sahibi.
 • belarus devlet baskani. babamlar moskova'ya ziyaretime geldiklerinde kremlin'i geziyorduk ki sekiz on kisilik orta yasli bir turist grubu etrafimizi sardi, hayran hayran babama bakmaya basladilar.

  sonra iclerinden biri rusca "sizinle fotograf cektirebilir miyiz?" diye sordu. hemen tercume ettim ve babamin saskinligina kendiminkini de ekleyip nedenini sordum. "bizim devlet baskani lukasenko'ya cok benziyorsunuz da onun icin" dediler. baktim, gercekten de ikiz kardesi gibi benziyor adam.

  hazir kremlin'e kadar gelmisken bunu kullanarak medvedev'i gorebilir miyiz acaba, diye dusunmedim de degil. bu da boyle bir animdir.

  http://i.imgur.com/zrofxnz.jpg
 • belarus içerisinde sosyalizm maskesi altında diktatörlük rejimi kuran belarus devlet adamı.

  birebir yaşanan hikayelerini de yazmazsak olmaz. seçimde kendisinin karşısına çıkan adaylar seçim sonrasında skandal bir şekilde ortadan kaybolmakta yada çeşitli uydurma suçlara maruz kalmakta. halbuki bu işin görülen yüzü. seçimde kendisi dışında bir adaya destek veren kişiler ise direkt olarak hapse girmekte. abd ise bu tarz kişilere direkt olarak sığınma hakkı tanımakta. çünkü gerçek anlamda hayati tehlikeleri mevcut.

  malezya örneğini verip saçma sapan şeriat korkutmalarına gireceğimize önümüzdeki batılı örnekleri incelesek te olur. hırsızların elinin kesildiği bir şeriat düzenine gidemeyeceğimiz aşikar* ama böyle gittiğimiz sürece ab'nin vize yasaklısı listesine aldığı bir rejim olmaktan hiç de uzak değiliz.
 • minsk de yasayan bir arkadasim var. bu secimler de bagimsiz gozlemci olarak calisti. sadece kendisinin oturdugu mahallede muhalefete verilmis 2900 oy sayilmadan cope atilmis. simdi bu gercegi gotunuze sokun iktidar gotu yalayici orospu evlatlari.
 • yil 2020. rezil bir ulkede yasiyorsun. uzakta egitimli insanlar, sirf ulken abd,nato karsiti diye basindaki rezil rejimi savunuyor. al bu sablonu koy, kuzey kore, koy venezuella, koy belarus,koy kuba..
  bati,nato karsiti olmak bir ulkeyi ,bir sistemi iyi yapmaz. ama sosyalistler boyle iste. adamlar rezillik,diktatorluk,polis rejimi ovmeye doyamiyor.

hesabın var mı? giriş yap