• sözlükte başlığının hala açılmamış olması inanılmaz. gerçi belki başka isimlerle açılmıştır ama aratınca bulamadım, kaldı ki doğru yazılışı bu şekilde. neyse, sadede geleyim: cska moskova forması giyen, 30 mayıs 1996 doğumlu yani an itibariyle yalnızca 21 yaşında olan orta saha oyuncusu. az önce lyon'a deplasmanda şahane bir gol attı. rusya'da zaten ortalığı yıkıyor.

cska'yla 2021'e kadar sözleşmesi var. yakın zamanda avrupa'nın büyük kulüplerinden birinde görebileceğimizi düşünüyorum kendisini ama ruslar genelde rusya'da çok daha fazla para kazandıkları ve rahat oldukları için yurtdışına çıkmayı pek tercih etmiyorlar. golovin nasıl bir yol izler bilmiyorum ama umarım böyle oynamaya devam eder.
  • 2017-2018 sezonunda cska formasıyla iyi çıkış yapan yetenekli orta saha oyuncusu. az önce de arsenal deplasmanında harika bir frikik golü attı. ne kadar rusya takımı için ümitli olmasam da bireysel anlamda dünya kupasında iz bırakabilecek bir futbol sergileyebilirse gelecek sezon kendisini avrupa'nın büyük liglerinde izleyebiliriz.
  • rusya'nın, futbol dünyasına sunduğu en yetenekli gençlerden sonuncusu. jenerasyon itibarıyla rusya'nın en kaliteli topçusu.

asıl adı aleksandr sergeyeviç golovin'dir. 20 mayıs 1996 doğumludur ve rusya'dan avrupanın büyük kulüplerine transfer yapabilecek 2-3 ismin başında gelmektedir ama başlığının ilk entry'sinde de belirtildiği üzere rus futbolcular para, vergi ve rahatlıktan ötürü ülke dışına transfer olmayı pek düşünmüyorlar. umarım aleksandr golovin bu hataya düşmez ve avrupaya gitme seçeneğini kullanıp futbol dünyasının en üst noktasındaki sahneye çıkar.

2018 rusya dünya kupası kadrosunda da yer alıyor. bu, onun euro 2016 ve 2017 fifa konfederasyonlar kupası'ndan sonra mücadale edeceği 3. büyük organizayon olacak. daha önceden "rusya u17 milli takımı"yla ''2013 avrupa gençler futbol şampiyonluğu"nu kazanmışlığı var.

yolun açık olsun yiğidim.*
  • ingiltere'den arsenal, manchester city dışında italya'dan juventus'un istediği rusya milli takımında da oynayan futbolcu.

ayaklarına hakim ve oyun görüşü epey iyi. ingiltere'de ne yapar bilemem ama juventus'a gitmesi halinde paulo dybala ile iyi anlaşıp iyi performans sergileyebilir.

rusya takımında tek göze çarpan oyuncuydu.
  • 2018 dünya kupası açılış maçında suudlara karşı 1 gol 2 asistle yıldızlaşmış, gelecek vaadeden, potansiyeli bir hayli yüksek rus oyuncudur. arsenal ve juventus' un kendisiyle yakından ilgilendiği söyleniyor. büyük ihtimalle turnuva sonrası avrupa' da görürürüz
  • stalin'den bu yana rusya'nın sol kanadını temsil eden en güçlü isim olduğuna dair bir yorum almış futbolcu.
  • sözleşmesi uzatılmış iki gözümün çiçeğinin.

kal kal orda, gitme bir yere. iki seneye geliyorum.
  • monaco'ya transferi resmi olarak açıklanan rus kanat oyuncusu. açıkçası son dünya kupasında isminden bahsettirse de top-class takımlarla adının çıkmasını yadırgıyordum, olası bir chelsea transferini de roman abramovich'e bağlardım zaten. monaco yaptığı satışlarla maddi olarak rahat durumda, parlayan bir genç oyuncuya yatırım yapmaktan çekinmemişler.

bana göre öyle ahım şahım bir oyuncu değil, ödenen ücreti de bilmediğimden dolayı tam olarak yorumlayamıyorum ama kariyer anlamında kendini dünya kupası sonrası daha rahat gösterebileceği ve daha rahat sıçrama yapabileceği bir takıma katılması avantajına.

bakalım performansı nasıl olacak ?

edit : kaynak geldi.
    monacoya fena yerleştirmişler, 35 milyon euro ne demek yahu. yuh.
  • turnuvada patlama yapması beklenen 2-3 genç oyuncudan biri. ilk maç en kolay maçlarıydı ve şovunu yaptı, böyle devam ederse avrupa’da 1. sınıf bir takıma gidecektir güle oynaya.
  • gol atamadı ama açılış maçının yıldızı olacağı kesin. ayağı pambuk gibi meaaşşallaah.

edit: golü de attı. hem de frikik. bu turnuvada parlayacak yıldızlardan birisi ilk maçta kendini belli etti.
hesabın var mı? giriş yap