*

şükela:  tümü | bugün
 • yakınları zehirlenmenin putin'in işi oldugunu, litvinenko'nun kremlin karsıtı olması sebebiyle zehirlendigini savunuyolar.

  son sozleri de sunlar olmustur:

  '' ı want to survive just to show them. the bastards got me. but they won't get everybody.''
 • kgb'de çelışırken boris berezovsky soruşturması esnasında görevini kötüye kullandığı için 2 yıla yakın hapiste kalmış, devlet görevinden uzaklaştırılmış eski ajan. 2000 yılında ingiltere'ye iltica etmiş ve bu tarihten sonra gerek kgb, gerekse de putin hükümeti aleyhine çalışmıştır. örneğin ''moskova'daki tiyatro katliamının rus hükümeti tarafından çeçenistan savaşı için destek bulmak amacı ile yaptırıldığını'' iddia etmiştir.zehirlenmeden önce kendisine anna politkovskayacinayeti ile ilgili belgeler vereceklerini söyleyen iki rus ile buluşmuş ve talyum ile zehirlenmiştir. kendisi ölmeden önce ''beni rus hükümeti zehirletti''demiş olup, rus hükümeti ''önemsiz bir adam için ,ingiltere ile ilişkilerimizi tehlikeye atmayız. rus haberalma örgütleri 1959'dan beri adam kesmiyor'' şeklinde açıklamada bulunmuştur. hatta ''gündeme gelmek için kendini zehirledi, berezovsky zehirletti'' gibi iddialar da duyulmuştur. neticede bu dünyadan göçmüştür.
 • olumune ili$kin basin toplantisinda salona nasil girdigini kestiremedigim ukraynali bir multeci, elinde rus hukumetinin yasadi$i radyoaktif faaliyetlerine dair bir cok kanit bulundugunu, kendisine kulak verilmesi gerektigini, aksi takdirde sonunun litvinenko'yla ayni olacagini yuksek sesle ve bozuk bir ingilizce'yle dile getirmi$, hemen akabinde goz altina alinmi$tir.
 • cenazesi londrada bir camideki torenden sonra gomulmustur. babasina gore olumunden once musluman olmus, bir baska yoruma gore ise cecenlerle dayanisma icin musluman adetlerine gore gomulmek istemis. ayrica talyumla degil radyoaktif polonyum-210 la zehirlenmistir. bu yuzden tabutu bile radyoaktif ve tehlikelidir.
 • benim gibi "ya tam olarak ne oldu orada" diyenler için: http://www.everything2.com/…ndex.pl?node_id=1852297
 • kendisine verilen polonium-210'un dozu, olduren dozun 10 katı fazla oldugu acıklandı bugun; bunun maliyetinin de 10 milyon dolar civarında oldugu soylendi. bu kadar yuksek miktarda zehrin neden kullanıldıgı ise hala merak konusu; uzmanlar bunun ancak devlet bazlı bir komplo olabilecegini, bir kisinin bu kadar cok polonyumu calmasının veya satın almasının imkanı olmadıgını acıklamış..
 • hayatını kaybetmesine yol acan bilgi nin romano prodi nin bir zamanlar kgb icin çalıştığına dair bilgiler oldugu bu aksamdan itibaren sızdırılmaya baslanan radyasyon la zehirlenerek oldurulmus casus.
 • ingiltere tarafından, öldürülmesi ile ilgili andrei lugovoi adlı şahsın sorumlu tutulduğu casus. rusya'daki son seçimlerde parlemontaya gireceğine neredeyse kesin gözü ile bakılan lugovoi böylece dokunmazlık elde etmiş olucak.
 • hayatının son anlarında, bütün hayatını tam manası ile değiştirecek kararı alıp, bu karar üzere vefat eden zat.
hesabın var mı? giriş yap