şükela:  tümü | bugün
  • bir süre sonra galatasarayın şampiyonlar liginde* aldığı her türlü göğüs kabartıcı beraberlik ve galibiyettenden sonra starda alem buysa kral cimbom şeklinde halay tadında bir kliple yayınlanan mahsun kırmızıgül parçası
    klipte kubilay türkyılmazdahil bir çok eski dost* görülebilir
  • genellikle ömürlerinde kraliçe görmemiş, haremin önünden bile geçmemiş, buna rağmen kendini kral zanneden yüce kişiliklerin böğürdükleri söz.
  • mahsun kırmızıgül kişisinin çıkış parçası. allı yeşilli giysileri, boynunda poşusuyla sanki sabredememiş, diyarbekir otobüsü yolda ihtiyaç molası verdiği sırada inip türküsünü okuyuvermiş gibiydi. sonra o dönem moda olduğu üzre bir avrupa maçı öncesi bu şarkıyı galatasaray'a uyarlayıp söylemiş, star tv'de maç reklamı olarak yayınlamıştı.
  • mahsun kırmızıgül'ün ilk tv dizisi için
    (bkz: alem buysa)
  • kralin kendisi oldugunu iddia edecek kadar loser olan sahsiyetin soyledigi sarki.
  • bu $arkının galatasaray uyarlaması bir hayli ilginçtir. $arkıda ne barcelona ne mosvoka alem buysa kral cimbom, futbol bizde oyun bizde goller bizde teknik bizde gibi sözleri vardır. hadi barcelona'yı anlatıkta moskova ne kerde$im. birde şarkıda ki teknik analizde pek ba$arılı.
  • mahsun kırmızıgül'ün yıllar önce kendisinin memlekette geleceği noktayı çok çok önceden tahmin edip herkese meydan okuduğu şarkıdır. nihayetinde bu ülkede nice sanatsever eğitimli üniversite mezunu festival tüketicisi gençler bankacı, pazarlamacı, finansçı vb. olurken mahsun kırmızıgül çektiği filmlerle önce yönetmen sonra da saygıdeğer bir yönetmen olmuştur.
  • çıkış yılı 1993 olan albümle aynı adı taşıyan şarkı.esas adı alem buysa kral sensin'dir.
    sözleri de şöyle;

sevmek buysa seven sensin
    ölmek buysa ölen sensin
    kadir kıymet bilen sensin
    alem buysa kral sensin
    köylü benim garip benim
    aşık benim dertli benim
    insanları seven benim
    alem buysa kral benim
    kimi bir ekmek derdinde
    kimi şan şöhret peşinde
    kimide hava peşinde