şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da bir kitabevi. bugün baudelaire söyleşisi var.

https://www.facebook.com/events/702604803115077/
  • daha önce mine söğüt, ibrahim yıldız gibi isimleri ağırlayan kitabevi. yeri sbf'nin hemen yanında erdem sokak'ta. orası için bir şans. genelde kızılay'dadır kitabevleri ve dertleri sadece kitap satmaktır. burada ise söyleşiler olmakta edebiyat üzerine. çok güzel. cebeci'de pek yoktur böyle yerler. umarız daimi kalır.
  • geçen pazar tamamen raslantı sonucu keşfettiğimiz, hem kitabevi hem sahaf hem de şirin mi şirin bir kafedir kendisi. bizimle ve kitaplarla ilgilenen arkadaşın ismini bilmiyorum ama o kadar tatlıydı ki yanaklarından sıkmak istedim. baya bir vakit geçirdik ve tabiki bişeyler almadan edemedik. (charlie chaplin,şarlo,ehe). keşke bana bu kadar uzak olmasaydı ya da ulaşım biraz daha kolay olsaydı ankarada. yoksa çıkmazdım ordan,çayımı içip filmler izleyip, raf karıştırırdım.
  • ankarada gördüğünüz görebileceğiniz en samimi kitabevlerinden biri olur kendisi.
    gidip sıcak çayını içip güzel muhabbetin belini kırdığınız, aynı zamanda vizyonunuzun açıldığı, çağımızda mumla aranıp bulunamayan bir mekan. dostluğu kitaplarla ve insanlarla taçlandırırsınız.
    aleph her zaman biraz dağınık gelgitli kafasına göre takılan bir kitabevi oldu. zaten onu bu kadar özgür ve değerli yapan yanı da bu ; bürokrasinin uğramamış olması.

şimdiye kadar hiçbir ticari kaygı güttüğü görülmedi. genelde ödenmemiş çay paraları ve düzenli olarak çalınan kitaplardan mali kriz halinde olsa ve buna rağmen inatla herhangi bir etkinliği için para talep etmeyip canını dişine taksa da kimsenin beş kuruşuna ihtiyaç duymadı şimdiye kadar.

ankarada parayla felsefe yapıp bilgi pazarlığı yapan diğer! mekanlara selamlar olsun. aleph her zaman "kafasına göre" ve samimi kalacak.etkinlikleri ücretsiz kalacak. hedefi salt bir "aydınlanma" olacak. asla kapitalizm değil. ağzınıza geleni sayacak bir müşteri temsilci bulamayacaksınız belki, ama mutlaka bir sıcak çay bulacaksınız.
  • kesinlikle ankara'da değeri bilinmeyen veya farkedilmeyen kitapevidir. özellikle 2-3 aydır yaptıkları felsefe etkinlikleriyle haberdar olduğum ve gerçekten de kaliteli içeriğe sahip etkinlikler düzenleyen yer.
  • kendileri ile ilgili yazdigim bir entiri once silindi, sonra tekrar yazdim. bu sefer de kotu bir icerigi olmayan lakin cok hos da gecmeyen bir telefon aldim.

her ne kadar hos olmasada onceki tecrubem, kendileriyle konusmamda kullandiklari bazi olumlu argumanlar ve insanliga bir hizmet olarak gordugum kitap isine saygimdan dolayi entirimi siliyorum.

ayrica, eski entrimde de belirttigim uzere, herhangi bir hakaret veya iftira icermemis olan entirimle ilgili gerekli islemi yapmayada ozgurdurler.
  • bugün * yaptıkları etkinlikle ve konuklara sergiledikleri tavırlarıyla kocaman bir teşekkürü hak etmiş kitabevidir. bir tek ben mi böyle hissettim bilmiyorum ama hiç gitmek istemedim. öyle sıcak bir ortam. gerçekten teşekkürler arkadaşlar, harika insanlarsınız.
  • bugün enteresan bir girişle beraber ilk adımımı attığım sahaf hem de kafe. yerini de pek sevdiğimi söylemeliyim: yerini de pek sevdim. siz de sevin. gidin görün. bol miktarda hüseyin rahmi romanı var. onları alın, okuyun. (özellikle ben deli miyim'i daha bir alın, daha bir okuyun.) ama ben varken kalabalık etmeyin; sessizliğe hayranım.
  • film gösterimlerine katılıp, birbirinden ünlü, bilgili hocaları dinleyebileceğiniz, üstüne kendinizin de sunum yapabildiğiniz sımsıcak bir sahaf. kitap kokularıyla birlikte dilediğiniz kadar çay, kahve içip, kafa dengi dostlarla sohbet edebileceğiniz mekan.

soğuk kış gecelerinde kitap okumaya gittiğim, ankara'da başıma gelen en güzel olay.
    edit: bulamadığınız kitap varsa serkan'a sorun, bulur.
    asimov'un evrenin çanları kitabını bulmuştu.
  • bugün yükselişte olan "kuan" müzik grubunu ağırlayacak olan kitabevi/cafe. güzel bir etkinlik olacak belli. ama zamansızlık engel.