• bahar aylarında çoğunlukla polenlerden kaynaklanan sürekli hapşurma ile kendini belli eden durum... (bkz: nezle)
 • dün gece yaptığım şey.mahvetti öldürdü beni.insanın aynı anda hem gözlerinden* hem burnundan* hem ağzından* dışarıya sıvı nüfuz etmesi ne demektir bilir misin abidin.şöyle bi kenara çekil ben gene hapşırıcam galiba abidin*...
 • bir nezle türü. samanın sebebiyet verdigi sanilan bu nezle yanlış tanımlanmaktadır.
  havayla solunan parçaçıklara karşı gelişen allerji buna neden olmaktadır. hastalık; akan / kaşınan burun ve göz, hapşırma, boğaz kaşıntısı ve burun, boğazda çok miktarda akıntıdan oluşmaktadır.
 • insanın "neden bir burnum var allahım" dediği durum, ortaya çıkması için allerjiniz olan maddeyle temas etmeniz bile gerekmez, stres ve yorgunluktan bile ortaya çıkabiliyormuş.
 • saman nezlesi nin tıp literatüründeki adı.
 • (bkz: gozun akmasi)
 • nezleyim diye poliklinige gittiginizde etraftaki insanlarin+doktorun bakip da anlam veremeyip "kim hastaydi?" diye sordugu, igrenc allerjik durum...
 • kağıt mendil tüketimini tavana vurduran, yaklaşık iki ay** ilaçlarınız olmadan dışarı çıkmadığınız hastalık.
 • bahar allerjisi olarak da bilinir, allah kahretsin, bütün baharı piç eder. odtü'deki gelincik tarlalarına gidip "polenlerin ortasında sevişsek ölür müyüm, aman dur yine de sevişelim" gibi hayati kararlar vermek zorunda kalıp, tabii ölmeyi seçip, (erkeğim evet) nefes alamayacak hale geldiğimi bilirim. (her tarafım şişmişti)

  ayrıca, tamamını ıslattığım ve kan kırmızısına boyadığım 10'larca selpak mendile 2'şer adet 3 santim çapında delik açmam, ve bu sırada etrafın amerikan filmlerindeki yapışkan, ıslak, sümüklü canavarların geçtiği yerlere dönmesi iyice keyif kaçırır. (bkz: aliens)

  bu halta getirilen çözümlerse rezalettir. birinci seçenek olarak, sizi aptal eden küçük haplar alırsınız, bunlar da sizi aptal eder. hiç bişey yapmaya haliniz kalmaz, hapşıramazsınız bile. ya da burun spreyleri kullanırsınız ki ne kadar işlevli olduklarını çekenler bilirler. (gerçi allerjodil diye bi damla var o pek fena diil) bunlar da ağzınızın tadının içine ederler; tuzlu, ekşi reziiil bi tadları olur, oysa tam da enginar mevsimidir.

  hınçlı bi şekilde devam ediyim; bu başlığı bulana kadar canım çıktı... 4000 küsur yazar var, anca 7 kişi bişiler yazmış... oooh... millet keyfinde tabii... ne bi polen allerjisi, ne bişi... az daha açıyodum bahar allerjisi diye...

  mendil satan çocuklardan başka kimsenin işine yaradığını da sanmıyorum bu bahar allerjisinin, ha bir de, eblek ilaç firmalarının tabii.

  geçen yıl ya da ondan önceki yıl şimdi tam hatırlamıyorum, 15 gün geçikmişti bu halt da, salaklar gibi sevinmiştim "olley bu yıl olmiycak!! yendim!! yendim!!" diye. nerdee...
 • insani bir anda i$e yaramaz hale getirebilen rahatsizliktir. burun ve gozler ne olduklarini $a$irip agzin bile becerebileceginden fazla sivi uretmeye koyulurlar, fakat ne yazik ki agiz gibi tutamaz veya uzaklastiramazlar. size de ellerinizde birer peceteyle seferber olmak du$er. i$te sonrasinda bi be$ on dakika daha i$e yaramaz halde ya$arsiniz, malak gibi, tembel uykular gibi nafile gecirirsiniz vakti, yalniz biraz du$unebilirsiniz, kufredersiniz sonra, ama ruya goremezsiniz, bu yuzden bazilari pa$a pa$a alir antihistaminik hapini, sonra da hic kasmaz, mi$il mi$il uyur.
hesabın var mı? giriş yap