• bir vitrinde urunlerini diger ivir zivirdan hemen ayirt edebileceginiz firma; o derece farkli, o derece kendine has. http://www.alessi.com/
  • benim bildiğim çaydanlığıyla meşhur oldugudur. hatta bi de laf vardır; "kimse alessi çaydanlığı su kaynatmak icin almıyordur" diye. ben de sanmıyorum.
  • şu meşhur çaydanlığın adı (bkz: graves kettle) olup aslında daha çok annelerimizin bulaşık suyu kaynattığı çaydanlık altı işlevini görmek üzere tasarlanmıştır. bildiğimiz çaydanlık "teapot" kardeşi bi 20 yıl sonra falan doğmuştur zira.
  • kol saatlerine aşık olunabilecek marka, limangoda indirimli olarak satılan modelleri çok hoş
  • zerinde çalıştığım projeler için araştırma yaparken sözlük aracılığıyla tanıdığım firmadır. tasarımları (özellikle mutfak aletleri) çok güzeldir ve tasarım ile ilgilenenlerin mutlaka incelemesi gereken ürünleri mevcuttur.
  • (bkz: alesi)
  • philippe starck ın bi zamanlar bünyesinde çalıştığı kurulu$
  • 1920 de giovanni alessi tarafindan metalden yapilan mutfak esya uretimi ile dogan "the dream factory 1930"'larin ortasinda ilk endustri urunleri tasarimini egitimi alan kisilerden biri olan carlo alessi tarafindan kurulmustur. 1950'ler de tum dunyaya tasariminda kullanisli olmanin yanisira mutlu eylenceli mutfak esyalarini tanitan ve gunumuze kadar bir cok unlu endustiri urunleri tasarimcisini bunyesinde calistirip cok unlu tasarimlara adini vemis gunumuze kadar design anlaminda her on yila imzasini atmis, sehir yasamina renk katmis bir design firmasidir.
    her genc endustri urunleri tasarimcisinin ruyasi alessi de calismak olmustur.
hesabın var mı? giriş yap