şükela:  tümü | bugün
 • mimarlar odası ankara şube sekreter yardımcısı ve + ivme dergisi yayın kurulu üyesi alev şahin 25.03.2008 günü sabaha karşı 8 mart etkinliğine katıldığı için, evinden ankara emniyet müdürlüğü terörle mücadele şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınıp ardından tutuklandı.

  http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=16130
  http://www.ivmedergisi.com/…tiket/etiket/alev-şahin
 • (sinirlerim bozuluyor, bir şey yazamayacağım. vereceğim örnek, tanım, link aşağıda)

  http://www.alevsahineozgurluk.org/
 • khk ile işi elinden alınan onurlu mimar, yüksel direnişçisi. polislere "nuriye ve semih'i öldürmenize izin vermeyeceğiz" diye haykırışı hala kulağımda. cesur, dirayetli, onurlu, güzel kadın. var olsun.
 • bugün düzce'de yaptığı oturma eylemi sırasında ciğeri beş para etmez bir grup faşist tarafından saldırı girişiminde bulunulan khk ile işinden ihraç edilen mimar.
 • düzce çevre ve şehircilik il müdürlüğü’nde mimar olarak görevli iken 6 ocak 2017 tarihinde çıkarılan khk ile ihraç edilen ve işini geri istediği için 240 gün boyunca düzce merkezinde oturma eylemi yapan cesur kadındır.

  cesur diyorum çünkü, bu güne dek sürdürdüğü direnişi sırasında şu videodaki lavuk gibi pek çok çakma polat alemdar tarafından baskı görmüş, tehdit edilmiş ve saldırıya uğramıştır.

  hatta düzce'deki bir yerel basın kuruluşu tarafından bu şekilde hedef gösterilerek kurda kuşa yem edilmeye dahi çalışılmıştır ki, yerel basının maksatlı olarak yaptığı her halinden belli olan bu linç çağrısı, çok kısa bir sürede eyleme dönüşmüştür (bkz: saldırı videosu)

  eğer şu andan itibaren bu kadının burnu bile kanasa bunun tek sorumlusu; ''alev şahin'in milletin milli marşı okunurken ayağa kalkmaması vatandaş tarafından tepkiyle karşılandı'' şeklinde yalan/yanlış haber yapan yerel basındır.

  zira yukarıda paylaştığım ikinci videoyu dikkatlice izlerseniz çevredeki insanlar alev şahin'e; ''istiklal marşı okunurken neden ayağa kalkmıyorsun!'' falan demiyorlar..! bilakis bunu, alev şahin hakkında başlattığı linç kampanyasına haber değeri kazandırmak isteyen ve ileride yaşanabilecek olayların mesuliyetini de daha en başından itibaren kendi yarattığı hayali bir vatandaşın sırtına yükleyen yerel basın uyduruyor.