şükela:  tümü | bugün
 • mimarlar odası ankara şube sekreter yardımcısı ve + ivme dergisi yayın kurulu üyesi alev şahin 25.03.2008 günü sabaha karşı 8 mart etkinliğine katıldığı için, evinden ankara emniyet müdürlüğü terörle mücadele şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınıp ardından tutuklandı.

  http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=16130
  http://www.ivmedergisi.com/…tiket/etiket/alev-şahin
 • (sinirlerim bozuluyor, bir şey yazamayacağım. vereceğim örnek, tanım, link aşağıda)

  http://www.alevsahineozgurluk.org/
 • işini geri almak amacıyla, sokaklar da hakkını aramak zorunda kalan kadındır.

  bugün,bir çomarın saldırısına uğrayacaktı az kalsın neyse ki çevredekiler yetişti de olay büyümeden engellendi.
 • khk ile işi elinden alınan onurlu mimar, yüksel direnişçisi. polislere "nuriye ve semih'i öldürmenize izin vermeyeceğiz" diye haykırışı hala kulağımda. cesur, dirayetli, onurlu, güzel kadın. var olsun.
 • bugün düzce'de yaptığı oturma eylemi sırasında ciğeri beş para etmez bir grup faşist tarafından saldırı girişiminde bulunulan khk ile işinden ihraç edilen mimar.
 • biliyorsunuz geçen, günlerdir yapılan provokasyon ve hedef gösterme meyvelerini verdi, kendisi saldırıya uğradı.

  kendisi olası bir depremde can kaybı yaşanmasın diye denetim işini doğru düzgün yapan bir kimse. bu yüzden o civarın kalantorlarının hoşuna gitmemiş ve khk döneminde nüfuz kullanılıp iftira ile işinden olmuş. yani kadın düzce halkının canını korumak için mücadele vermiş. kendisine geçen gün saldıran düzce halkı için. şu fotoğrafla ilgili yazacak çok şey var da neyse, bu cahiller eğitilmezdir.

  bu saldırının ve daha nicesinin bu kadar rahat yapılmasının sebebi tabii ki akp'nin yarattığı atmosfer. bu atmosferin tavan yaptığı dönemler var. 7 haziran 10 kasım arası bombalar, hendekler, fırat kalkanı, zeytin dalı vb. akp gibi vatanseverlikle millilikle alakası olmayan standart sağ bir parti, sağcıları milliyetçileri ara ara coşturuyor. aksi fikir söyleyeni de ya bizzat ya da halkın bir kesimi aracılığı ile baskı altına alıp cezalandırıyor.

  işte her milli dediğinde bu adamların yanına geçen muhalif aveller var ya, hani şu okumuş uygar, sağa sola paso cahil çomar diyenler, hah işte onlar da bu atmosferin oluşmasında ve yaşamasında pay sahibi. neymiş milli mesele ve hassasiyet olunca akp'si chp'si yokmuş. lan işte böyle böyle sağıyorlar seni uyanık.

  o çomar dediğin adamla bu kadar sık ortaklaşman sorunlu değil mi ya hiç düşünüyor musun? aynı ucuz tuzaklara senin gibi okur yazar uygar laik süper harika batılı biri de düşüyor "çomar" da, nasıl olacak bu işler? daha uzatırdım da halim yok. ayrıca toplumun bu kesimi de eğitilmezdir.
 • her ne kadar tanimasam da yurekli ve haysiyetli biri olduguna kusku duymaksizin inandigim, hakki yenilen kadin mimar.

  uc zamandir duzce'ye yolum dusuyor ve her seferinde de bu kadini goruyorum. kimse kusura bakmasin ama gercek anlamda haksizliga ugramis biri ancak eylemini bunca zamandir inatla surduruyor olur. (hele ki onca baski ve tehdit ile yapilan yildirma politikasina ragmen). yazik, cok yazik. insanlar bu zulmu hak etmiyor. tum kalbimle inaniyorum ki gun gelecek bu zulum edenler belasini cok kotu bulacak...

  umarim kadincagizi daha fazla uzmezler...
 • 312 gündür işini, ekmeğini isteyen; yandaş inşaat firmalarına ceza kestiği için khk ile hukuksuzca işinden atılmış ama hala direnen güzel yürekli ve cesur kadın. mücadelesi mücadelemizdir, yanındayız.
 • bugün direnişinin 356. günü olan, "işini geri istemek suç değildir, hukuksuz işten çıkarmalara son!" diyen onurlu mimardır.

  kazanacaktır. yanındayız alev!