• bruce willis'i seslendirmesi orjinalinden iyi olan coverlar 'a ornek olabilecek, basarili tiyatro ve dublaj sanatcisi..
  • 04 eylul 1997, persembe
    unlü sinema ve tiyatro sanatcisi alev sezer ishal ve kusma sikayetiyle getirildigi alman hastahanesinde dün vefat etti. doktorlar yapilan tüm müdahalelere ragmen sezer'in kurtarilamadigini bildirdiler. 5 cocuk sahibi 52 yasindaki alev sezer pek cok ünlü yabanci dizilerde seslendirme yapmis ve ünlü yerli dizilerde rol almisti.

cehennem silahi serilerinde mel gibson ida seslendiriyordu yanilmiyorsam
    bazi yabanci kanallarda seslendirmeleri gordukce ne kadar sansli oldugumuzu ve alev sezer gibi insanlarin isini ne kadar iyi yaptigini anlamistim
  • olmesiyle birlikte bruce willis ve tabii ki mel gibson da kimliksiz kalmi$tir.
  • her bruce willis izleyişimde sesini ne kadar özlediğimi farkettiğim rahmetli.
  • dünyanın en güzel erkek sesiydi. bruse wills 'i yıllarca seslendirdi. onun sayesinde adam sandık, karizması var, ne adam ama! dedik bruce için. vefatı sonrası bruse wills' in alev sezer'in sesi olmadan bir hiç olduğunu anladık. sadece sesiyle sıradan bir oyuncuyu bizim gözümüzde dev haline getirebilen bir yetenekti. unutulmaz bir tiyatrocu, unutulmaz bir seslendirme santçısıydı. ruhu şad olsun.
  • bruce willis ' e kendi sesinden daha çok yakışan sese sahip olan , bir süre önce aramızdan ayrılmış oyuncu, yönetmen, seslendirme sanatçısıdır.
  • çocuk yüzlüm..

güzel arkadaşım..

biricik, canım kalplim..

hoş ruhlu, iyi huylu ağabeyim..

bu gece seni andık.

biliyor musun?

sen sevmesen de, rakı artık eskisinden daha güzel, denemeliydin..

ama arada bir löwenbräu da vardı, paylaştık..

bilsen seni ne kadar özlüyorum, ve sensiz ne kadar çaresiz kalıyorum kendimle; o kendim ki, en büyük zindan işte..

hep derdin; "gözünü aç ve kapat!"

evet!

ne kadar da kısa.

hayat da öyle.

hayat...
  • dünya tiyatro gününde sahnedeki görüntüleri ile anmak istediğim tiyatrocu. nur içinde yatsın.
    "amadeus" istanbul dt 1984

video 1
    video 2
  • 2006 yılında mozart'ı oynayan zafer algöz'ün övgüyle bahsettiği tiyatro ve seslendirme sanatçısı.

şunları söylemiştir sevgili zafer algöz;

"1983-84 sezonunda ‘amadeus’ oyununu izlediğimde çok etkilenmiştim. o zamanki kadrodan söz etmek isterim, rahmetli alev sezer bence devlet tiyatroları’nın yetiştirmiş olduğu en büyük aktörlerden biriydi, müthiş bir oyuncuydu. o, mozart’ı oynadığında çok etkilenmiştim. daha sonra milos forman’ın filmini izlediğimde, ki tom hulce oynamıştı mozart’ı. emin olun duygusal davranmayıp kafamda şöyle bir tarttım, “kim daha iyi oynamış?” diye, ben alev abiyi daha çok beğenmiştim ve “keşke milos forman, alev sezer’i tanımış olsaydı!” dedim, ki filmde daha da büyür, olağanüstü oynardı alev abi."

nur içinde yat güzel sesli insan.
  • sahip olduğuma en çok sevindiğim şeyin sebebi. süper sesli adamların tepelerinden.
hesabın var mı? giriş yap