şükela:  tümü | bugün
 • hemen dhkpc'yi örnek vermeyin. bu örgütün içinde her ırk ve mezhepten militan vardır. orada bulunan tipler alevilik motivasyonu ile değil silah kullanarak sosyalist bir devrim yapma dürtüsüyle yola çıkıyor. halktan da destek alamıyorlar. bir tabandan söz edilemez.ama mesela kürtler mağdur edebiyatını hiç bırakmadan teröre başvurdular. kolaylıkla devlet sisteminde yükselebildiler. ufak tefek insan hakları sorunlarını büyüttüler. ancak düşünürsek asıl mağdur aleviler olmuştur. kürtler gerine gerine kimlik siyaseti yaparken onlar utanılacak bir şeymiş gibi aleviliklerini sakladılar. her seye rağmen türk devletine bağlı kaldılar. daha doğrusu devletin ne olursa olsun kendilerinin olduğunu unutmadılar. her ne kadar üvey evlat durumunda olsalar da bağlılıklarını tartışma konusu yapmadılar.

  not: sanki türkiyede bir tunceli de alevi var.bu arada evet tunceli
  düzeltme: kamuoyunda dhkpc nin daha çok alevilerden oluştuğu algısı var. doğrudur demiyorum böyle bir algı var diyorum.
 • benim kabem insandır diyenlerin yapamayacağı eylem, insan öldürerek baskıdan kurtulamayacaklarını bildikleri durum. ayrıca geri zekalı değiller. (bkz: insanları inciterek bir kazanım sağlamayacaklarının farkındalığı)
 • alevilerin bu ülkede azınlık gibi gözükse de bu ülkenin sahibi sayılırlar. çoğunluğu türkmendir ve saf türktür. azınlık gibi gözükmelerinin sebebi malum zihniyete zaten hiç bir zaman satılmadılar. onurlu insanlardır aleviler.
 • salakça soru. zaten bu ortadoğunun başına ne geldiyse insanları etnik kökenlerine, mezheplerine göre sınıflandırdıklarından geldi. bunu kaşıyacak söylemler ise gereksizlik abidesi.
 • xızır sabır vermiş ki tr'nin alamet-i farikası olma yolunda ilkleri yaşatsın size

  ne yazık ki ırkçılıkta patolojik hastalar kadar naylon duygusallık yapıp nedenlere tedavi yerine sonuçlara pansuman olmayı deneyin, dersime de tunceli diyerek tebelleşmeyin, metodolojinizi değiştirin artık, öyf ki öyf
 • yanlışı yanlışla düzeltemeyeceklerini bilecek kapasitede insanlar olduklarından ötürüdür. birçoğu azimli insanlar zaten ki okuyanı da okumayanı da çalışıp bir yerlere gelebiliyor, eşek sikip karısını cocugunu dövüp dövlet bize bokmir demiyor.
 • (bkz: dhkp-c)
  (bkz: tikko)

  edit: aşağıda dallamanın biri birileri allah allah diyerek terör yapıyor dhkp-c sosyalist, alevilerle ilgisi yok demiş. ali ali ali diyerek saldırmıyorlar demiş. sen onu bizim külahımıza anlat. tanımasak neyse. sosyalist söylemde bulunma sebebi toplumun geri kalan kısmından da malları toplayabilmeleri, üzerindeki tepkileri hafifletmeleri. yav herşeyi geçtim tikko ve dhkp-c nin eleman ve üst kadrosunun genel olarak alevi olması , alevi mahallelerinde ve tunceli gibi yerlerde bulduğu tabanı başka bir hiç bir yerde bulamaması tesadüf mü?

  hamas içinde araplar dışında insanlar da var demek ki hamas arap değil o zaman, ya da pkk da sol söylemde bulunuyor kürt terör örgütü değil bu mantıkla. insanlara söyledikleri sözler falan filan hikaye. nasıl ki hizbullahı ışidi falan bütün müslümanlara mal edemezsek bu örgütleri de bütün alevilere mal etmiyoruz mesele o değil. mesele gerçekle alakası olmayan bir şekilde biz çiçeğiz böceğiz geri kalan herkes kaka söylemi.

  zaten şu esdin şebbihaları ve haşdi şabi denen yamyamların ali diyerek kafa kesmeleri zaten ayrı bir vakıa. ışidden bir farkları yok.
 • ne desem mezhepler üzerinden kavga çıkacak, o yüzden çok bir şey yazmayacağım. sadece şunu söyleyebilirim; "hemen dhkp-c demeyin" diyerek dhkp-c'yi tamamen farklıymış gibi gösteremezsin. bunun gerçekle bir alakası olmaz.
 • kürtlerle ilgili "ufak tefek insan hakları sorunlarını büyüttüler." yazmış bi insanı yakın tarihle dövmek gerekiyor.

  tanım: öğretileri gereği isyan etmeyen insan topluluğu olduklarından ötürüdür. yukarıda dry power yazmış zaten.