şükela:  tümü | bugün
 • devrim ve özgürlük sevdalısı suriyeli muhaliflerin dillerinden düşmeyen slogan.
 • artık kimse inkar edemiyor bu sloganı. şefleri (bkz: suriye'yi alevi mezarlığı haline getireceğiz) dedikten sonra. durun lan yoksa o da bir meczup da bizim esadseveruluaslcımilliyetçiergenekoncuderindevletçilaikçi solcumuz mu suriye'deki tüm kitlenin üstüne sıvamaya çalışıyor. yahu artık hakikaten karnım doydu şu meczup hikayesine. her yenilen haltın ardından "tüm kesime maletmeyin" kandırmacasına.

  (bkz: solcuysa örgüt üyesi dinciyse meczup)
 • bu sloganı sarf eden kitle, acaba bilinçli ve kastılı olarak mı kestiremiyorum, alevilerden iyice nefret etmiş ve onlara mezhepkırım uygulamak istiyor, ama hıristiyanlara gelince tehcir yeterlidir diyor.

  yani... iğrençmişler hakkaten de ama, bi garip iğrenç.
 • duyduğum anda aklıma 2 temmuz 1993'ü getiren slogan. zira o zaman aleviler tabuta girmişti.

  o tarihte atılan sloganlar için;

  (bkz: son darbe 28 şubat/@nickim neyim yok benim)
 • iyi ki kafatasında beyin yerine saman taşıyan sıradan bir türkiyeli dinci gerici değilim.

  nitekim, alevi bir aileye mensubum. alevi insanlar yıllarca dışlandı, hor görüldü, ibadethaneleri bugün ileri demokrasimizde(!) bile yasaklı. hatta hergün bir devlet yetkilimiz çıkıp onlar adına dini yaşayışlarına müdahale ediyor. "müslümanların ibadethanesi camii'dir, o halde cemevine gerek yoktur" diyor. ne ben, ne tanıdığım hiçbir alevi bunun nedeninin "sünnilerin varlığı" olduğunu düşünmüyoruz. neden? çünkü dediğim gibi kafatasımızın içinde milyonlarca yıllık evrim sürecinin yarattığı eşsiz bir beyin var.

  evrimi tersine çevirip, 1800cc'lik kafatasımızı samanla doldurmadık. he bak ayrıca kürdüm, ama bugüne kadar yaşadığımız dışlanmanın nedeninin de "türklerin kendisi" olduğunu düşünmedim. ulan hadi mal, nusayri ezdi, bunların fikir babası da hristiyanlardı (baas'ın fikir babaları hristiyan araplardır) peki ya şiiler nerene battı? cidden bak, ortadoğu'nun en fakir kesimi ne yaptı da sana, abd abin ilk kafanı okşadığında "suriye şii değil, arap'tır" sloganı atıyorsun? daha düne kadar taptığınız iran'a ne oldu da birden düşman kesildiniz?

  mesele hristiyan, nusayri, şii, sünni meselesi değildir, mesele uşak olmak isteyenler ve buna direnenlerdir. o yüzden, kafası saman dolu olanlar "haklı tepki" demeye getirip, durumu kotarmaya çalışıyor. bir halkı toptan düşmanlaştıran bu sloganları atıyorlar.

  hamiş: bir feyizli kardeşimiz de çıkıp suriye'de "müslümanların" nasıl ezildiğini anlatsa ya? ne olmuş, neler yapılıyor bu insanlara? ibadethaneleri mi yasak, ibadet etmeleri mi yasak? o kadar bahsi geçiyor ama kimse örneklendiremiyor bile.
 • gerçektir..ben bunu canlı duydum..
  muhalifliğinize çakayım. muhalifliğin de bir havası bir onuru vardı eskiden.. andavallar.
 • ümeyyeoğulları'nın, ebusuudların tavşan gibi üremiş torunlarınlarının beyanatı.
  çünkü bu ehl-i sünnet ve'l cemaat insancıklar, hristiyanları her ne kadar bozuk itikatli de olsa ehli kitap sayarak kollar ama bu zındık alevilerin kanı da malı da helaldir onlar için.
  insan şeytanı muaviye'nin şehri şam'ın uzun yıllardır alevilerin yönetiminde olması da epeydir rahatsız etmektedir genç sünnileri.

  ulan bi de ahiret inancı olan insanlarsınız. hangi yüzle çıkacaksınız hakk'ın karşısına belli değil.